Yabancının Çalışma iznini iptal ettirmek isteyen işverenler öncelikle e-Devlet den giriş yapmalı, yabancıların çalışma izni otomasyon sistemine girmeleri ve aşağıda örneklerini verdiğimiz dilekçeyi yüklemeleri ve çalışma izni iptal tuşuna basarak işlemi sonlandırmaları yeterlidir.

Dilekçeyi eksiksiz doldurmaya özen gösterilmesine dikkat edilmelidir.  yabancının çalışma izni kartı sizde ise İsmet İnönü Blv. No:42, Emek/Ankara adresine kargo ile veya elden teslim edilmelidir.

Yabancının SGK dan çıkışını dilekçe tarihi itibari ile de yapabilirsiniz, kayıtlı mail adresinize gelecek bakanlıktan gelen izin iptal onay tarihi ile de yapabilirsiniz.

Şirketler İçin Çalışma İzni İptal Dilekçesi Örneği İçin TIKLAYINIZ.

Ev Hizmetleri İçin Çalışma İzni İptal Dilekçesi Örneği İçin TIKLAYINIZ

İzin iptali talebi ancak daha önceden İşveren adına izin talebinde bulunulmuş kullanıcı tarafından yapılır. Kullanıcı turkiye.gov.tr üzerinden uygulamaya giriş yapar. İzin iptali yapılacak işveren kaydı seçilir.

 

Çalışma izni nasıl iptal edilir 1

 

İzin iptali yapılacak işveren kaydının seçilmesinden sonra Başvuru İşlemleri Menüsünden “Sonuçlanmış Başvurular” linki seçilir.

 

Çalışma izni nasıl iptal edilir 2

 

Açılan yeni sayfada izin iptali talep edilecek başvuru satırı seçilerek “İzin sonrası İşlemler” seçilir.

 

Çalışma izni nasıl iptal edilir 3

 

İlgili Başvuru seçildiğinde tablonun altında “İzin Sonlandırma”  butonuna tıklanır.

 

Çalışma izni nasıl iptal edilir 4

 

İlgili butona tıklandığında yeni açılan sayfa da gelen mesaja anladım dendikten sonra tabloda bulunan izin iptal dilekçesi satırında bulunan “Dosya Yükleme” butonuna basılır.

 

Çalışma izni nasıl iptal edilir 5

 

Çalışma izni nasıl iptal edilir 6

 

Dosya Yükleme satırı seçildiğinde pdf dosyanın yüklenebileceği alan açılır .Bu alana sadece PDF türünde dosya yüklenebilir. Yüklenecek dosya da sayfa boyutu boyutu en fazla 600 KB ve toplamda dosya boyutu maksimum 3600 KB olmalıdır. PDF belgeleri standart Adobe Uygulamaları ile PDF 1.4 ve üzeri versiyonlarda oluşturulmalıdır.

 

Çalışma izni nasıl iptal edilir 7

 

İzin İptal Dilekçesi yüklenmesi bitirildikten sonra “Kaydet” butonuna basılır.

 

Çalışma izni nasıl iptal edilir 8

 

“Kaydet” butonuna basıldıktan ve imza ile imzaladıktan sonra artık ilgili başvuru hakkında izin iptal talebi değerlendirilmek üzere Bakanlıkça online olarak alınmış durumuna geçer. Yüklenen dilekçenin Bakanlığa gönderilmemesini gerektiğini bildirmek isteriz.

 

Çalışma izni nasıl iptal edilir 9

Yasal uyarı: İçeriklerimizi izin almadan koplayan ve kendi sitelerinde yayımlayan kişi ve kurumları tespit edip haklarında yasal işlem başlatıyoruz. İçeriklerimizin oluşturulma ve Google index tarihleri kayıt alınmıştır, buna istinaden maddi ve manevi tazminat hakkımız saklıdır.

 

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Abone Ol
Bildir
guest
244 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
E E i
E E i
10 gün önce

Merhabalar,
ev hizmetlerinde çalışan yabancı çalışanımızın çalışma izni 25 Ekim’de sona eriyor. Zaten kendisi de bu tarihten sonra ayrılacak. Ne yapmam gerekiyor?

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal
2 gün önce
Yanıtla  E E i

Merhaba, uzatma yapmayacaksanız çalışma izni otomatik olarak iptal olur, siz sadece SGK çıkışını yapmanız yeterlidir.

1 22 23 24