Oturma İzniİkamet izni uzatma hakkında bilmeniz gerekenler

Dikkat: G̶Ö̶Ç̶ ̶i̶d̶a̶r̶e̶s̶i̶ ̶6̶4̶5̶8̶ ̶s̶a̶y̶ı̶l̶ı̶ ̶k̶a̶n̶u̶n̶u̶n̶ ̶3̶1̶-̶1̶ ̶(̶e̶)̶ ̶b̶e̶n̶d̶i̶ ̶(̶T̶u̶r̶i̶z̶m̶ ̶a̶m̶a̶ç̶l̶ı̶ ̶k̶a̶l̶a̶c̶a̶k̶l̶a̶r̶)̶ ̶ç̶e̶r̶ç̶e̶v̶e̶s̶i̶n̶d̶e̶ ̶e̶n̶ ̶f̶a̶z̶l̶a̶ ̶b̶i̶r̶ ̶y̶ı̶l̶ ̶s̶ü̶r̶e̶l̶i̶ğ̶i̶n̶e̶ ̶k̶ı̶s̶a̶ ̶d̶ö̶n̶e̶m̶ ̶i̶k̶a̶m̶e̶t̶ ̶i̶z̶n̶i̶ ̶d̶ü̶z̶e̶n̶l̶e̶n̶e̶n̶ ̶y̶a̶b̶a̶n̶c̶ı̶l̶a̶r̶ı̶n̶ ̶t̶u̶r̶i̶z̶m̶ ̶d̶ı̶ş̶ı̶n̶d̶a̶ ̶h̶a̶k̶l̶ı̶ ̶g̶e̶r̶e̶k̶ç̶e̶l̶e̶r̶ ̶s̶u̶n̶a̶r̶a̶k̶ ̶y̶e̶n̶i̶ ̶b̶i̶r̶ ̶i̶k̶a̶m̶e̶t̶ ̶i̶z̶n̶i̶ ̶k̶a̶l̶ı̶ş̶ ̶n̶e̶d̶e̶n̶i̶ ̶o̶l̶m̶a̶m̶a̶s̶ı̶ ̶h̶a̶l̶i̶n̶d̶e̶ ̶0̶1̶.̶0̶1̶.̶2̶0̶2̶0̶ ̶t̶a̶r̶i̶h̶i̶n̶d̶e̶n̶ ̶i̶t̶i̶b̶a̶r̶e̶n̶ ̶a̶y̶n̶ı̶ ̶a̶m̶a̶ç̶l̶a̶ ̶i̶k̶a̶m̶e̶t̶ ̶i̶z̶n̶i̶ ̶t̶a̶l̶e̶p̶l̶e̶r̶i̶ ̶u̶y̶g̶u̶n̶ ̶g̶ö̶r̶ü̶l̶m̶e̶y̶e̶c̶e̶k̶t̶i̶r̶.̶

DİKKAT : İÇİŞLERİ BAKANLIĞI GENELGESİNE GÖRE 

08.09.2020

SAYI: 59277437-000-E 33144

Genelge kapsamında Turizm amaçlı ikamet izni kısıtlamasına tabi ülke vatandaşlarının ikamet izinlerinin uzatılmaması ve Covid 19 pandemisi sebebiyle ülkelerine çıkış yapamamaları nedeniyle ülkemizde illegal duruma düştükleri ve eğitim, sağlık gibi temel hizmetlere erişim noktasında çeşitli mağduriyetler yaşadıkları tespit edildiğinden pandemi koşullarının durumuna göre yeniden değerlendirme yapılmak üzere ‘turizm amaçlı ikamet izni kısıtlaması’ uygulaması ikinci bir talimata kadar askıya alınmıştır. 

 

Oturma izni uzatma maliyeti

Oturma izni uzatma kart ücreti     : 125,00 TL

Oturma izni uzatma harç ücreti   : 650,00 TL (1 yıllık)

Sağlık Sigortası ücretleri : 400 TL – 1,250 TL (Yabancının yaşına göre değişiklik göstermektedir) 65 yaş altı yabancılar için zorunludur.

Noter ve Tercüme ücreti : 250 TL (En fazla)

Apostil  tasdik harçları  : 72,61 TL / sayfa başı  (Gerek olmayabilir)

Oturma izni uzatma danışmanlık Ücretimiz   : 2500 TL (Uzatma)

 

Uzatma içinde yine özel sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir, sayfamızda özel sağlık sigortası fiyatları bulunmaktadır, Sigorta poliçelerini Taksim ve Kızılay ofislerimizden temin edebileceğiniz gibi Türkiye nin her yerine aynı gün kargo ile gönderebilmekteyiz.

Ata Kurumsal, başta İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Muğla, Bursa ve Gaziantep olmak üzere tüm Türkiye’de danışmanlık hizmeti vermektedir. Sorularınız için bizi aramaktan çekinmeyiniz.

Oturma İzni Uzatma Başvuru Süreci

İkamet izin türünüzle ilgili uzatma başvurusu yapabilirsiniz.

İkamet izninizin bitiş tarihi , uzatma sürecinin başlangıç tarihi olarak seçilebilir.

Uzatma süreci, pasaport süreci ve seçilen ikamet izni türüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Fotoğraf beyaz arka plan kullanılarak, biyometrik olarak son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. (yabancının yüzünü ön cepheden kolayca tanınmasını sağlayacak şekilde). Başvuru sürecinde fotoğrafın sisteme yüklenmesi kesinlikle gerekmektedir.

Uzatma başvuruları ikamet izni bitiş tarihinden 60 gün içinde ve her durumda bitiş tarihinden önce yapılmalıdır.

Uzatma başvurusu yapmak için, lütfen durumunuzla ilgili belgelerin içeriğinin eksiksiz olduğundan emin olun.

Başvuru yapıldıktan sonra, ikamet izni başvuru formu gereken belgelerle birlikte sistem tarafından üretilecektir.

Başvurusu tamamlanan yabancının “İkamet izni başvuru belgesi” sistem tarafından üretilecektir.  Yabancı bu form ile randevu tarihine kadar yasal olarak Türkiye’de ikamet etme hakkına sahiptir. Bununla birlikte, bu belge yabancının ülkeye giriş ve çıkış hakkını garanti altına almamaktadır.

(!) Eğer yabancı, ülkeye girmek veya ülkeden çıkmak isterse, İl Göç İdaresi’ne kişisel olarak başvurmalıdır.

Oturma İzni Uzatma için Gerekli Belgeler

Gerekli belgeler ikamet iznine veya kalmak istediğiniz nedene göre değişebilmektedir. İdare her zaman ek bilgi veya ikamet izni talebinizle alakalı belge isteyebilmektedir. Talep ettiğiniz ikamet izni periyodundan 60 gün daha uzun süreli pasaport veya pasaport yerine geçen belgeye sahip olmanız gerekmektedir.

  • Fotoğraf beyaz arka plan kullanılarak, biyometrik olarak son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. (yabancının yüzünü ön cepheden kolayca tanınmasını sağlayacak şekilde)
  • Tam kapsamlı özel sağlık sigortası
Yaş Fiyat Yaş Fiyat
0-18 166 TL  36-40  238 TL
18-25 169 TL  41-50  311 TL
 26-30 215 TL  51-60 445 TL
 31-35  231 TL  61-65  770 TL
  • Pasaportun Latin harfleri kullanılarak yazılmadığı durumlarda, yeminli tercümanlar veya resmi otoriteler tarafından onaylanmış çeviri de başvuruya eklenmelidir.
  • Eğer pasaportta isim ve soy isim ayrı şekilde yazılmamışsa, yabancıdan kendi temsilciliğinden alınmış ve açıkça kimlik bilgilerini gösteren bir belge talep edilecektir.
  • İsminizde ya da soy isminizde bir değişiklik olması halinde, yerel idarelere şahsen başvurarak bilgilerinizi güncellemeniz gerekmektedir. Ayrıca, yabancılardan doğum sertifikası talep edilebilmektedir.
  • Talep edilen ikamet izni periyotu boyunca, eğer yiyecek, konaklama veya sağlık harcamalarınız kamu idareleri tarafından karşılanıyorsa, ilgili belgeyi idareye bildirmeniz gerekmektedir.

18 yaşının altında olunması ile ilişkin durumlarda, kişinin uzakta yaşayan anne babası veya yasal temsilcileri tarafından muvafakatname ve gerçek ve tüzel kişiler tarafından taahhütname verilmesi ve idareye gönderilmesi gerekmektedir.

İkamet izni başvuruları için gereken belgeler hakkında aşağıdaki dokümanı kullanabilirsiniz: İkamet İzni İçin İstenen Belgeler

Harçların Ödenmesi

Ödenmesi gereken harçlar, ikili anlaşmalar, ikamet izni bitiş tarihi, talep edilen uzatma süresi, vatandaşlık bilgisi ve Türk vatandaşlarıyla evlilik durumu gibi kriterleri göz önüne alarak sistem tarafından otomatik olarak hesaplanır.

İkamet izni harcınızı ve ikamet izni dosya masraflarını ayrı ayrı ödeyiniz ve çifte fatura isteyiniz. Çalışma izni harçlarının ve çalışma izni masraflarına ait ödemeleri yerel maliye birimlerine, il mali idarelerine, ve ya Ekonomi Bakanlığı ile anlaşması bulunan bankalara yapabilirsiniz.

Belgelerin Posta ile Ulaştırılması

İkamet izni ve ikamet izni kartına ait harç ücretlerini ödedikten sonra, makbuzlar ile birlikte tüm gereken evrakları geniş bir A4 kağıdı boyutunda zarf ile PTT aracılığıyla veya kargo ile başvurduğunuz ildeki İl Göç İdaresi’ne ulaştırmanız gerekmektedir.

Belgelerde belirtilen bilgiler ile postalanan Evraklar arasındaki uyuşmazlıklardan, bunun yanı sıra evrakların incelenme aşamasındaki eksikliklerden başvuru sahibi sorumludur. (Kargo ve posta hizmetleriyle alakalı sorunların dışında)

Değerlendirme Süreci

Başvuru, tüm dokümanlar ve gerekli bilgiler İl Göç İdarelerine posta yoluyla teslim edildiğinde tamamen gözden geçirilmektedir. Bu tarihten itibaren idarenin değerlendirme süresi 90 gündür.

Posta ile ulaşmayan başvurular değerlendirilmemektedir.

Değerlendirme sonucunuz olumlu olduğu takdirde, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından ikamet izniniz onaylanır ve ikamet adresinize gönderilir.

Resmi Çağrılara Cevap Verme Zorunluluğu

6458 sayılı kanunun 97. Maddesine göre, Göç İdaresi Genel Direktörlüğü veya İl Göç İdareleri aşağıdaki durumlar için bulunmanızı talep edebilmektedir :

-Türkiye’ye girme ve kalma hakkında gereken soruşturmalarında

-Ülkeden ihraç kararı alınmasının mümkün olduğu durumlarda

– İlgili kanunun uygulanması hakkında bilgilendirme gereken durumlarda.

Resmi çağrılara cevap vermemeniz durumunda ya da cevaplanmama hakkında ciddi kuşkular varsa, emniyet güçleri tarafından çağrılmaksızın alınabilirsiniz.

İletişim

Onay ve bilgi için, geçerli bir telefon numarası ve kullandığınız bir e-posta adresi vermeniz gerekmektedir. Bilgilendirmeler verdiğiniz telefon ve e-post adresine yapılmaktadır.

Lütfen e-posta kutunuzu ikamet izni belgeleriniz ulaşana kadar kontrol ediniz (belgeler Junk E-mail kutusuna düşebilir). Lütfen @goc.gov.tr uzantılı mail dışında bir uzantıdan gelen mailleri dikkate almayınız.

İl Göç İdarelerinin adresleri için : Göç İdaresi İl Müdürlükleri İletişim Bilgileri ve Adresleri

Önceki Randevular

18 Mayıs 2015 tarihinden önce Yabancılar Şubesi tarafından verilen randevuların sistem üzerinden yenilenmesi gerekmektedir.

Önceki randevuların tarihi ve numarasının sisteme kayıt edilmesi gerekmektedir.

Mümkünse önceki randevu belgesinin başvuru gününde gönderilmesi gerekmektedir.

Yasal Yükümlülükler

  • İşleme alınmayan başvurular için, genel hükümlerle vize veya ikamet izni ihlallerine başvurulabilir.
  • Yalnızca vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğundan sorumlusunuz.
  • Yanlış beyanat vermeniz durumunda, hakkınızda yasal işlem yapılabilir, ikamet izni başvurunun reddedilebilir, eğer hali hazırda ikamet izni verilmişse, 5237 sayılı ve 26/9/2004 tarihli Türk Ceza Kanunu’nun 206 numaralı maddesine göre iptal edilebilir.
Abone Ol
Bildir
747 Yorum
En yeni
En eski En Çok Oylanan
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Natevan
Natevan
6 ay önce

mrb benim ill oturma iznim başkasının üzerine ikincisini başkasının üzerine ala bilirmiyim,sorun olurmu

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal(@murat)
5 ay önce
Yanıtla  Natevan

Merhaba, hayır olmaz, fakat oturma izni üzerinden çalışıyorsanız bu tespit edilebilir ve ikametiniz iptal edilebilir.

Sitemizin içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Valerııa Svitkova
Valerııa Svitkova
8 ay önce

Merhabalar,
benim aile ikamet iznim 7 Haziran 2021 tarihinde bitiyor ve önümüzdeki hafta uzatma işlemi yapıcam. Yaklaşık 80 gün sonrada pasaportumun süresi bitiyor. Başvuru sırasında bir sorun yaşama durumum olur mu?

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal(@murat)
7 ay önce

Merhaba, evet maalesef sorun olacaktır, başvurunuzu yapın ve kısa sürede pasaportunuzu yenilemeniz gerekmektedir.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Mohsen.M
Mohsen.M
9 ay önce

Merhabalar, 13 Mayıs 2021’de ikamet iznimin süresi bitecektir, pasaportumu yeniledim ve pasaport üzerinde Latince yazılı olan Ad-Soyad bilgilerim kendi talebim üzerine değişmiş durumdadır, birinci sorum şu ki ad-soyad bilgilerimin değiştiğini söylemek için Göç İdaresine gittiğimde yeni bir ilk başvuru yapın dediler, yeni bir başvuru yaptım ve özellikle son aşamada “Ad-Soyad bilgilerimin değişmediğini beyan ederim” şeklinde ki kırımızı yazı ile belirtilen ifadeyi onayladım, bir sıkıntı yaşar mıyım? İkinci sorum şuan başvuru tarihim belirlenmiştir, başvurumu iptal etsem yeni bir başvuru yapsam sıkıntı yaşar mıyım?
Şimdiden teşekkür ederim

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal(@admin)
9 ay önce
Yanıtla  Mohsen.M

Merhaba, başvurunuzu iptal edip yeniden başvuru yapmanızı öneririz. Zamanınız mevcut olduğu en sağlıklı yöntem bu olacaktır.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Tarık güleç
Tarık güleç
8 ay önce
Yanıtla  Mohsen.M

Eşim türkmenistan uyruklu 5 senedir evliyiz. Aile ikamet süresinin bitimine son 1 ay var eşim için Türk vatandaşlık başvurusunda bulunursam herhangi bir sorun yaşarmıyız

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal(@murat)
7 ay önce
Yanıtla  Tarık güleç

Merhaba, hayır sorun olmaz fakat ikamet iznini her halükarda uzatmanız gerekmektedir.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Sara Ferad
Sara Ferad
10 ay önce

Merhabalar,ben uzatmak için evrakları yatırdım,fakat gelir belgesi veremiyorum,çünkü eşim serbest çalışıyor,ne yapmalıyım,birde resim eksik vs diye mes geldi,gittim resimler zaten göndermiştim boşuna gittim,şimdi de bilgi almak için 157kesinlikle yabancı temsilciye ulaşmak mümkün değildir,artık bakanlığı şikayet etmek istiyorum

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal(@admin)
9 ay önce
Yanıtla  Sara Ferad

Merhaba, şikayet için CİMER i kullanabilirsiniz, maalesef bu sorunu biz dahil bir çok yabancı yaşadı. Gelir belgeniz yoksa özel tam kapsamlı sağlık sigortası yaptırabilirseniz aile ikamet izni için kabul edilmektedir.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Perizat
Perizat
10 ay önce

Merhabalar! Benim vizem 17mayısta bitecek uzatmak için ne zaman başvurmam lazım ögrenebilirmiyim lütfen???

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal(@admin)
9 ay önce
Yanıtla  Perizat

Merhaba, vizeden kastınız oturma izniniz ise bitmesine son 59 gün kala uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Zumrad Razikova
Zumrad Razikova
10 ay önce

Merhaba kolay gelsin ben özbekistan vatandaşıyim 15kasimda oturma izni uzatma başvurusu yaptim sonuç alamıyorum ne yapmam gerekiyor

Saidabdullo
Saidabdullo
10 ay önce

Merhaba bişey soracağım ikamen izini için uzatmaya başvurmuştum telfon nimarama xeber gelmesi zamande telefon numaram kapandı şimdi nasıl takib edabilirim.

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal(@admin)
10 ay önce
Yanıtla  Saidabdullo

Merhaba, GÖÇ idaresine bir dilekçe yazarak yeni numaranızı acilen bildirmeniz gerekmektedir, aksi taktirde başka takip etme şansınız bulunmamaktadır.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Shohista Tashova
Shohista Tashova
10 ay önce

Merhaba bana kefillik veren adam yurt dişinde şu anda eşi turkıyede eşi benim gibi Özbekistan vatandaşi yurt dişinden bana nasıl kefillik verebilir yada eşi kefillik verebilirmi

Govher
Govher
10 ay önce

Merhaba.bizim uzatma başvuruyu kendimiz yaptik internetten. 08.03.2021 tarihine mesaj geldi. Randevuleri ve sigortalari hazirladik. Şimdi ne yapmam gerek nereden başlamaliyim.3 gunum kaldi vergi dairesine gittigimde goc idaresinden odenejek tutar hakkinda belge getir dedi oylemi yapmaliyim. Turistik uzatma icin.bilgilendirerseniz cok sevinirim

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal(@admin)
10 ay önce
Yanıtla  Govher

Merhaba, sorularınız danışmanlık hizmetlerimiz kapsamına girdiği için maalesef cevap veremiyoruz.

Shohista Tashova
Shohista Tashova
10 ay önce

Oturma iznımı uzatmak için tanidık aile noterden kefillik veriyordu 4 kere alıcam oturma izni noterden bırını bana kefillik vermesi gerekiyor mu?

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal(@admin)
10 ay önce

Merhaba, evet kendinize ait bir adresiniz yoksa ikamet izni alması için bir ailenin size taahhütname vermesi gerekmektedir.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Inobat
Inobat
10 ay önce

Uzatma iznim 11 günde galdi teşekkürler

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal(@admin)
10 ay önce
Yanıtla  Inobat

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Lale Osman
Lale Osman
10 ay önce

Merhabalar, ben kısa dönem ikamet iznimi geçiş başvurusu yapıp öğrenci ikamet iznine değiştirmek istiyorum. Soru: Geçiş başvurusu yaptırdığımda, yabancı kimlik numaram değişecek mi? Yani kısa dönem oturma iznimde olan yabancı kimlik numarası öğrenci ikamet izninde de aynı olacak mı? Yoksa değişecek mi?
Sorumu cevaplarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler!

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal(@admin)
10 ay önce
Yanıtla  Lale Osman

Merhaba, hayır Türkiye’de yabancılar Türk vatandaşı olmadan hiç bir şekilde geçici TC kimlik numaraları değişmez.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

SB
SB
11 ay önce

Merhaba, benim istanbulda kaliyorum. Özbek vatandasi olarak oturum iznim uzatmaya gec kaldim. Yaklasik 1 ay gibi bir süre. Sonra yeni oturum icin müracatda bulundum. Ama Iptal geldi. 2. kez yaptirdi avukatim, tekrar iptal geld. simdi 3. kez yapmami tavsiye ediyor.

Suanki durumda oturma iznim biteli 9 ay oldu bile. Ne yapabilirim? nasil ve ne tür imkanlarim var?

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal(@admin)
11 ay önce
Yanıtla  SB

Merhaba, avukatınız yeni başvuru için ayrıca sizden hizmet bedeli istemiyorsa, tekrar yaptırıp şansınızı deneyebilirsiniz, harç ücretlerini başvurunun sonucu gelmeden yatırmayın. Bir daha ikamet izni için danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyarsanız bizden hizmet almanızı öneririz.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Melodu
Melodu
11 ay önce

Hi! Regarding the renewal of the RP, my sister has a property in Turkey. So, after we finished filling up the form online for renewal, we sent the required documents to the address we chose for her Randevu as per guidelines we found on goc idaresi website. Did we do it correctly? Since I’ve heard some foreigners were waiting an sms for their randevu first before they sent their documents? Which one is correct? Please advise us. Thank you

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal(@marta)
11 ay önce
Yanıtla  Melodu

Hello,
In Istanbul currently there is no appointments for residence permit. Documents must be sent via post to related Immigration office after receiving email or text message with timeframe to post the documents. In other cities foreigners must be present in Immigration Office on appointment date.

Best Regards,

Are you satisfied with the answers we have given to your questions? Ata Institutional Consuntancy would like to know your feedback. Please leave a comment on our page. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Rodrigue
Rodrigue
1 yıl önce

Ben öğrenciyim. İkametim 04.06.2021 bitiyor. O tarihe kadar mezun olamayacam ve yurdışında 6 aylık bir değişim programa katılacam. Türkiye ye dönüşüm tarihi hazıran ortasında. Bu durumda nasıl bir yol izleyebilirim? Teşekkürler

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal(@admin)
11 ay önce
Yanıtla  Rodrigue

Merhaba, ikamet ihlali yapmadan Türkiye’den çıkış yaparsanız 6 ay sonra geldiğiniz de öğrenci devam belgenizle beraber yeniden öğrenci ikamet izni alabilirsiniz.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Zumrad Razikova
Zumrad Razikova
1 yıl önce

Merhaba kolay gelsin oturma iznini uzatmam için başvuruda oldum üç aya geliyor halâ mesaj gelmedi ne zaman cikar

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal
1 yıl önce

Merhaba, genellikle 120 gün içinde sonuçlar SMS yoluyla iletilmektedir, 170 i arada arayarak ikamet izni başvurunuzun sonucunu sorgulamanızı öneririz.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Mehribon
Mehribon
1 yıl önce

Merhaba ben oturma izni uzatma üçün bas urdum pasta ile har seyni gönderdim 1 ay oldu hala gelmedi ben acil memlekete gitmem lazım ben turkiyeden çıktığım zaman deport olurmiyem

Muhammad
Muhammad
1 yıl önce

İkamet izin uzatma yapicam

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal
1 yıl önce
Yanıtla  Muhammad

Merhabalar, e-posta adresiniz üzerinden 04.01.2021 tarihinde maille iletişime geçilecektir. Teşekkürler.
Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Gökhan
Gökhan
1 yıl önce

Merhaba size bir sorum olacak mümkünse, eşim yabancı 8 yıldır evliyiz vatandaşlık mülakatı için gün alacaktık ama oturum izninin son gününe denk geldi malisef , bizde oturum iznini uzatmak için başvuruda bulunduk fakat bu seferde pasaport engel oldu pasaport çıkarmak için kendi ülkesine (Azerbaycan) gitti oradada işleri tahminimizden biraz fazla uzadı malum savaş vardı, bu arada Başvuru evraklarının 20 iş günü içinde geri gönderilmesi için mesaj geldi ama , malisef bu 20 gün geçmiş bulunmakta. Şimdi bu durumda ne yapmamız gerekiyor. Tekrar başvuru yapabilirmiyiz yada güncel başvuru üzerinden devam etsek ne olur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal
1 yıl önce
Yanıtla  Gökhan

Merhaba,

Eksik evraklarları zamanında tamamlayamadığınız için başvurunuz olumsuz olarak sonuçlayabilir, eşiniz Türkiye’ye giriş yaptıktan sonra yeni oturma izni müraacatı gerçekleştirebilir.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Alican Gülmez
Alican Gülmez
1 yıl önce

Merhaba, Uzatma Başvurusunda Pasaportun Sadece Resimli Kısmı mı Tercüme Edilip Noter Onayına sunuluyor yoksa herbir sayfası mı? Teşekkür ederim.

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal
1 yıl önce
Yanıtla  Alican Gülmez

Merhaba,

Uzatma başvurusunda başvuru dosyanıza sadece pasaport veya yerine geçen belgenin noter onaylı fotokopisini (kimlik bilgileri ve fotoğrafın bulunduğu sayfa ile işlem gören sayfalar) fotokopisini sunmanız gerekmektedir.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review