Çalışma izni işyeri değişikliği nedir?

Yabancıların mevcut işyerini değiştirmek istemesi durumunda Türkiye’den çıkış giriş yapmadan başka bir iş yerine çalışma izninin transferini sağlayan bir yabancı çalışma izni başvurusudur.

Çalışma izni işyeri değişikliği şartları nedir?

Örneğin, Yabancı personel mevcut işverenin izin vermesi durumunda kendi ülkesine giriş çıkış yapmasına gerek olmadan yeni iş yerinde çalışabilir. Bir hastanede çalışan yabancı doktor, başka bir hastanede iş bulur ve çalışmak isterse, her iki iş verenin de bunu kabul etmesi şartıyla, çalışma izni işyeri değişikliği başvurusu yapılarak yabancı doktor yeni hastanesinde çalışabilir.

Çalışma izni işyeri değişikliği ev hizmetlerinde çalışacak yabancılar içinde yapılabilir. 

Bu işlem sadece yabancı uyruklu doktorlar ile sınırlı değil, ülkemizde resmi olarak izinli çalışan tüm yabancılar için yapılacağı gibi ev hizmetlerinde çalışan yabancı personeller içinde yapılabilir. Ev hizmetlerinde çalışan bir yabancı uyruklu bakıcı onu yeni çalıştıracak iş verenin yanında kendi ülkesine gidip gelmesine gerek kalmadan çalışabilir, bunun için sadece mevcut çalıştığı yerin izin vermesi gerekmektedir.

Çalışma izni işyeri değişikliği isteyen yabancılara çalışma izni alacak firmalar bu konuyla ilgili 444 7 284 no lu telefon üzerinden bilgi alabilirler.

Sitemiz içeriklerinden memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Abone Ol
Bildir
guest
62 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
ASSS
ASSS
2 ay önce

Merhaba
1 seneden beri özel bir firmada çalışmaktayım, çalışma iznimde uzatılma/yenilenmesi başvuru yapıldı ( sonuçu bekliyoruz henüz, mevcut çalışma iznin süresi bitti bu ayında (Ağustos’ta)) , yalnız başka bir firmadan bir teklif aldım ve yeni firma ile anlaştım. Şuandaki patronumla da bu konuyu paylaşmak üzereyim ve olumlu karşılmasını umuyorum. Oturma iznim var ve Mart 2022 de süresi bitecek ama yenileyeceğim. Yeni firmaya çalışma izni transferi bu şartlarda mümkün mü değil mi veya çalışma izni ilk başvuru ile çözülecek gibi mi cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal
2 ay önce
Yanıtla  ASSS

Merhaba, çalışma izninizin süresi bittiği için maalesef ki mümkün değildir. Fakat geçerli bir ikamet izni sahibi olduğunuz için yeni işyeriniz için çalışma izni başvurusu yapılabilmektedir.

Sitemizin içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Veli
Veli
3 ay önce

Merhaba,

2.5 yıldır bir şirkette çalışıyorum. Türk vatandaşı ile evliyim.. İşimi değiştirmek için neler yapmam gerekiyor?

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal
2 ay önce
Yanıtla  Veli

Merhaba, yeni bir işte çalışmak istiyorsanız mevcut işyerinizden istifa edip yeni iş yerinizden çalışma izni alabilirsiniz. Eski işyerinizin onayı olması durumunda çalışma izninizi yeni işyerinize trasnfer edebilirsiniz.

Sitemizin içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Sude
Sude
1 yıl önce

Merhaba. Benim çalışma iznim nisan ayından verilmiş ama temmuz ayında sonuçlar belli olduğu için şirket SGK girişimi temmuzdan yaptı. Bu şartlarda benim başka bir şirkete transfer olmam için nisan mı ya temmuz ayından itibaren mi 6 ay beklemem gerek?

Gulia
Gulia
1 yıl önce

Iyi günler,
Bir hastanede çalışmaya başlayalı 1 hafta oldu ama şimdi önemli nedenden dolayı başka hastaneye transfer olmam gerekiyo. Ilk işveren kabul ederse transfer olmamda, burada çalıştığım sürenin 6 aydan az olması engel yaratır mı?

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal
1 yıl önce
Yanıtla  Gulia

Merhaba, çalıştığınız işyerinde altı ayınızı doldurmadan başka bir iş yerine çalışma izninizi transfer edemezsiniz.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

parisa
parisa
1 yıl önce

Merhaba,
20 Aralık 2019 dan itibaren bir firmada çalışma izni ile çalışmaktayım. Başka bir firma tarafından yeni bir teklif aldım ve iş değiştirmek istiyorum.
Yeni bir firmanın çalışma izni için başvuru yapmak için belli bir süre beklemesi gerekiyor mu?
Teşekkür ederim

1 4 5 6