Çalışma ve oturma izni harçları sayfamız yapılan her değişiklikte güncellenen bir sayfadır, sorularınız için aşağıda ki yorumlar bölümünü kullanabilirsiniz, sorularınız kısa sürede cevaplanacaktır.

 

Resmi gazetede yayınlanan Ücretler Genel Tebliği’ne göre, Çalışma ve Oturma İzni takvimi aşağıdaki gibi güncellenmiştir.

ÇALIŞMA İZNİ HARÇ TUTARLARISÜRE2021 YILI HARÇ TUTARIKART BEDELİ
Süreli Çalışma İzin Belgesi1 yıla kadar (1 yıl dahil)1017,80 TL125,00 TL
Süresiz Çalışma İzin Belgesi10181,70 TL125,00 TL
Bağımsız Çalışma İzin Belgesi10181,70 TL125,00 TL

 

Not: Bir yıldan fazla süreli izinlerde her yıl için 1017,80 TL harç alınır.

 

OTURMA İZNİ HARÇ TUTARLARI2021 YILI HARÇ TUTARI
Oturma İzni Kart Bedeli125,00 TL
Tek Girişlik Vize Ücreti758,90 TL
Oturma İzni Harçları Yabancıların Milletine Göre Değişebilmektedir. Aşağıdaki Tabloya Göz Atınız

 

SIRBİSTAN-ŞİLİ-NORVEÇ VE FİJİ VATANDAŞLARI İÇİN OTURMA İZNİ HARÇLARI
İlk ay 126,70 Türk Lirası, kalan aylar için 84,20 Türk Lirası

 

 

Karşılık ilkesine dayalı uygulanan oturma izni hakkında herhangi bir değişiklik açıklanmamıştır. Bunula beraber Ücretler Genel Tebliği’nin 30 Aralık 2014 tarihli 6. Maddesinde, aylık günlük ve aylık en fazla ve en az harçlar aşağıda belirlenmiştir. Güncel bilgi için lütfen size en yakın yerel emniyetin yabancılar şubesi’ne danışın. Aşağıdaki harç takvimi sadece uluslararası amaçlar içindir, lütfen aşağıdaki tablonun yapısında değişiklik olabileceğini göz önünde bulundurun.

 

OTURMA İZNİNDEN MUAF ÜLKELER
ÇEK CUMHURİYETİ-DANİMARKA-İRLANDA-KOSOVA-NEPAL-SRI LANKA-SURİYE-TÜRKMENISTAN-KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ
Türk vatandaşlarıyla evli Avusturya vatandaşları oturma izni harçlarından muaftır.
Türk vatandaşlarıyla evli Alman vatandaşları ve çocukları oturma izni harçlarından muaftır.

 

Son Güncelleme: 02 Ocak 2021

Kaynaklar: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Yabancıların Çalışma İzni Departmanı – www.csgb.gov.tr İçişleri Bakanlığı, Genel Göç İdaresi Direktörlüğü – www.goc.gov.tr Antalya Emniyeti Yabancılar Şubesi – www.antalya.pol.tr Ücretler Genel Tebliği (Resmi Gazete No: 29221, 30 Aralık 2014)

 

Yabancılara Çalışma İzni Kaç Para ?

Yabancı Çalışma İzni Danışmanlık Ücretleri 

Yurt içinden yapılan çalışma izni başvurularında 1017,80  TL Harç ücreti ve 125,00 TL kart ücreti bulunmaktadır, fakat yurt dışı başvurularında çalışma izni harç ücretleri karşılıklık esasına göre farklılık gösterebilmektedir, yurt dışı başvurularda ödemeler bulunan ülkenin para birimiyle yapılmaktadır.  Bu yüzden harç ücretleri fiyat listemize dahil değildir.

Danışman Firmaların görevi yoğun iş ve yaşam  temponuzda sizin adınıza bu başvuruları yapmak, takip etmek ve sonuçlandırmaktır.

Ata Kurumsal Danışmanlık, yabancı uyruklu personel çalıştırmak isteyen işverenler için şeffaf ve benzersiz bir hizmet sağlayıcıdır.

Aşağıdaki danışmanlık ücretlerimiz bir kişi olarak hesaplanmıştır, toplu bir şekilde yabancı personel çalıştıracak kurumlar için özel ücretlendirme yapmaktayız. Bizi 444 7 284 nolu telefondan arayabilirsiniz.

 

Çalışma izni

HizmetYurt içiYurt dışıTransfer
Ev hizmetleri2000 TL + KDV2000 TL + KDV2000 TL + KDV
Satış Elemanı Vb.2500 TL + KDV2500 TL + KDV2500 TL + KDV
Şirket Ortağı3000 TL + KDV3000 TL + KDV3000 TL + KDV
Öğretmen,doktor,psikolog vb.3500 TL + KDV3500 TL + KDV3500 TL + KDV
Mühendis, Mimar ve Müdürler4000 TL + KDV4000 TL + KDV4000 TL + KDV
Üst Düzey Yöneticiler – Pilotlar ve Kaptanlar5000 TL + KDV5000 TL + KDV5000 TL + KDV
Animatör,masöz,arkobat vb.3000 TL + KDV3000 TL + KDV3000 TL + KDV

 

Yabancı çalışma izni harcını kim öder?

Çalışma izni harç ve kart bedeli yabancının geçici TC numarası üzerinden yatırıldığı için sorumluğu yabancıya aittir. Çalışma izni almak için danışmanlık hizmeti alınması durumunda ise fatura şirkete kesileceği için sorımluluk yabancıyı çalıştırtacak işyerine aittir.

Sitemiz içeriklerinden memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Abone Ol
Bildir
guest
198 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Aslı
Aslı
2 ay önce

Merhaba ben Aslı. Ben ilkokul, ortaokul ve lise eğitimimi türkiyede bitirdim . Şuanda da lisans öğrencisiyim. 10 yılı aşkındır türkiyede öğrenci vizesiyle oturmaktayım. Türkiye vatandaşı olmak için ne yapmalıyım basvursam başvurum kabul edilir mi?

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal
2 ay önce
Yanıtla  Aslı

Merhaba, bir iş bulup çalışma izni almanız durumunda Türk vatandaşlığı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Seher ozturk
Seher ozturk
3 ay önce

Merhaba ben guzellik merkezi sahibiyim sirket degilim esnaf ve sanaatkar odasina bagliyim. ve 5 türk sgkli calisanim var . 1 yabancı calisanim var iranli. Calisma izni Basvuru yapilir ise onaylanir mi ?

En son 3 ay önce, Seher ozturk tarafından düzenlendi
Ata Kurumsal
Ata Kurumsal
3 ay önce
Yanıtla  Seher ozturk

Merhaba, ödenmiş sermayesi bulunmayan şahıs firmalarında yabancılara çalışma izni alabilmek için geömiş dönem cironuzun en 800 Bin TL olması gerekmektedir. Bu şartı yerine getirmeniz durumunda ilgili yabancıya çalışma izni almanızda engel bir durum bulunmamaktadır.

Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Mohammed
Mohammed
3 ay önce
Yanıtla  Seher ozturk

Merhaba yabancı öğrenciyim ben resturent açmak döşünüyorum ne yapmam gerekir ve çalışma izini nasıl alınır ve resturent maliyeti kaç olur cevaplarsanız sevinirim

Ata Kurumsal
Ata Kurumsal
2 ay önce
Yanıtla  Mohammed

Merhaba, restorant maliyeti açacağınız yere, büyüklüğüne ve vereceğiniz hizmete göre değişiklik gösterir, bunu biz bilemeyiz fakat çalışma izni almak için 200 Bin TL ödenmiş sermayeli bir şirket kurmak ve 5 tane Türk personel çalıştırmanız gerekmektedir.

Sitemizin içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

1 18 19 20