Oturma İzni

Göç İdaresi Genel Müdürü Savaş Ünlü Kimdir?

Savaş Ünlü kimdir?

4 Mart 1976’da Bartın’ın Ulus ilçesinde dünyaya gelen Savaş Ünlü, ilk ve ortaöğrenimini Ulus’ta tamamladıktan sonra 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne yerleşti. 1996 yılında üniversiteden mezun olmasının ardından askerlik görevini tamamladıktan sonra 1999 yılında Bartın Kaymakam adayı olarak Mülki İdari Amirliğine getirildi.

Kütahya-Altıntaş ve Denizli-Çardak Kaymakam Vekilliği yapmasının ardından Ekim 2000’de İçişleri Bakanlığı tarafından yüksek lisans yapmak üzere İngiltere’ye Exeter Üniversitesi’ne gönderildi. Exeter Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ve Kamu Politikaları alanında yaptığı yüksek lisans eğitimini Ekim 2001’de tamamladı.

Dr. Savaş Ünlü’nün Bulunduğu Görevler

Dr. Savaş Ünlü’nün Bulunduğu Görevler

2002 Şubat ayında 86. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarıyla bitiren Dr. Savaş Ünlü, Afyon-Çobanlar Kaymakamlığı’na atandı. Daha sonra 2004-2007 tarihleri arasında Şırnak Vali yardımcılığı yaparken Habur Sınır Kapısı Mülki Amiri olarak, 2007-2011 tarihleri arasında ise Kırklareli Vize Kaymakamı olarak görev yaptı. 29 Ağustos 2011 tarihinde çıkarılan kararname ile Adana-İmamoğlu Kaymakamlığı görevine atandı.

Sonrasında 20 Temmuz 2013 tarihli kararname ile Çankırı İl Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne, 1 Aralık 2016 tarihli kararname ile Sinop Vali yardımcılığı görevine, 20 Ağustos 2017 tarihli kararname ile Beyoğlu Kaymakamlığı’na atandı. Beyoğlu Kaymakamlığı görevi süresince, Beyoğlu halkının tüm kesimlerine eşitlik ve adalet duygusuyla yaklaşarak görevlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirdi. Sonrasında 2018 Eylül ayında Cumhurbaşkanlığı tarafından çıkarılan kararname ile İçişleri Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı’nda göreve getirildi.

Savaş Ünlü Göç İdaresi Genel Müdürü Oldu

Savaş Ünlü Göç İdaresi Genel Müdürü Oldu

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çankırı Valiliği’ne atanan eski Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz’ın yerine göreve gelen Dr. Savaş Ünlü 9 Haziran 2020 tarihinde yeni görevine başladı. Görevine başladığı günden bugüne çeşitli etkinliklerde ve çalışmalarda bulundu.

Göç idaresi Müdürü

 

Dr. Savaş Ünlü yaptığı açıklamaları, çalıştığı kurumun vizyon ve misyonuna en uygun şekilde “insan hakları” vurgusuyla gerçekleştirdi. 30 Temmuz Dünya İnsan Ticareti ile Mücadele Günü’nde; “Günümüzde modern kölelik olarak adlandırılan insan ticareti suçu, toplumların en hassas ve kırılgan gruplarını sömüren ağır bir suçtur. Hammaddesi insan olan bu suç türünde suç örgütleri insanların yaşam, güvenlik gibi en temel haklarını ihlal ederek her yıl milyarlarca dolar gelir elde etmektedir. Yeryüzündeki her ülke; kaynak, transit veya hedef ülke olarak bu suçtan etkilenmektedir. Birleşmiş Milletler verilerine göre, dünya genelinde kadın, çocuk, erkek, 40 milyondan fazla insan, insan ticareti suçunun mağduru durumundadır ve maalesef her dört mağdurdan biri çocuktur. İnsan ticareti ile mücadeleye ortak olalım, insan ticareti mağdurlarına ses olalım.” dediği açıklamasını “İnsan ticareti ile mücadeleye ses ol” notuyla sosyal medyada paylaşmıştı.

 

Savaş ünlü

Av. Batın Yılmaz

Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu