3.667 Yorum

 1. Merhabalar
  Faslı bir arkadaşım için bilgi toplamaya çalışlıyorum.
  Kendisinin 16 yaşında özel (otizm) eğitimi alması gereken bir oğlu var.
  Bu konuyla ilgili yararlanabileceği bir sağlık sigorta programı var mı?
  Devletin bu konuda yabancı uyruklulara tanıdığı bir destek var mı?

  teşekkür ederim

  1. Merhaba, Türkiye’de yabancıların tedavi olması ücretlidir, yabancılara tanınan herhangi bir teşvik bulunmamaktadır. Ayrıca Fas vatandaşlarına şu an için Türkiye’de hiç bir şekilde ikamet ve çalışma izni verilmemektedir.

 2. İyi günler, Kenya’dan biriyle evleneceğim. Turist vizesi alıp gelmesinden farklı bir yol var mıdır? Direkt evlilik amacıyla müracaat edebileceğimiz bir sistem veya kurum var mıdır? Şimdiden teşekkürler, yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, durumunuz aile birleşim vizesine uygun olmadığı için turizm ya da sair vize türleri ile Türkiye’ye gelip evlilik yapmak durumundasınız.

 3. Merhaba,
  Ben yabancı uyruklu biri olarak 10 senedir Türkiye’de yaşıyorum şuan da açık lise okuyorum ve mezun olacağım ben diplomam ile devlet üniversitelerine sınavsız giriş için başvuru yapabilir miyim öğrenebilir miyim?

  1. Merhaba, özel üniversitelere sınavsız ücretli giriş yapabilirsiniz. Devlet üniversitelerine sınavsız giriş prosedürü her yıl YÖK tarafından güncellenmekte olup, Yüksek Öğretim Kurumu’ndan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 4. Merhaba iyi günler ben Azerbaycanlıyım uzun dönem ikamet izni sahibiyim ehliyetim de Türkiyeden aldım ve araba aldım noter satışlı vergi ve kdv li şekilde Türk vatandaşları gibi. M ile başlayan plaka verildi noterden bana ve ruhsatta eşi çocugu ve çalışanından başkası kullanamaz diyor kardeşimle aynı evde ikamet ediyoruz evli değilim o da benm gibi ehliyetini burdan aldı ve uzun dönem ikamet izni sahibi onun kullanabilmesi için ne yapmalıyım?

 5. Merhaba ben 2023 şubat ayinda Yemen vatandaşı iken turk vatandaşı oldum eşim Yemen vatandaşı turkiyede ikamet ikamet ediyoruz 2022 Kasım ayında ise 1 çocuğumuz oldu turkiyede ben vatandaşlık almadan önce.cocugumun vatandaşlık hakkı varımdır ne yapabilirim.

 6. Glad to meet you, I’m Shawn, would like to ask you some related issues about Taiwanese setting up company in Turkey.
  First of all, I will jointly hold this company with another partner of mine. The main business project is the import and export business between Turkey and Taiwan. In addition, can I obtain permanent residence in Turkey by setting up this company? Because we have to be resident in Turkey to manage procurement.
  If possible, could you kindly provide more relevant information and quotations?
  Really appreciate for your assistance.

  Regards

  Shawn Tsai

  1. Hello,

   Our company will be happy to assist you with setting up business in Turkey according to the legislation of Turkey. For detailed information, kindly ask you to send us an email info@atakurumsal.com

   Thank you,

 7. Merhabalar, Yabancı uyrukluyum ve öğrenciyim öğrenci ikamet izni uzatma başvuru yapacam ve adres kaydı yapmadım öğr ikamet izni uzatma başvurusu içinde adreste bulunduğu yerden kişiye ait fatura nüfus müdürlüğü kaydı v.s isteniyor mu?
  Yada daha kolay şekilde kabul ediliyor mu öğrenci uzatma başvurusu

  1. Merhabalar, bilindiği üzere uzatma başvurularında artık kişilerden fatura ve nüfus kaydı bilgisi istenmektedir. Daha kolay bir çözüm yolu malesef bulunmamaktadır.

 8. Merhaba ben yabancıyım İstanbul’da yaşıyorum 1günlüğüne Muğla Ya ziyarete gitcem seyehat izni gerekli mi?

 9. Merhaba, Türkiye’de 8 yıllık öğrenci ikametinden sonra vatandaşlık alabilmek için ev alarak istisnai vatndaşlığa başvurmak istedim. Uygunluk belgesini aldıktan sonra kısa dönem ikamete geçiş başvurusu yapın dediler yaptım ama sadece İranlıların başvurusunu durdurup tahkikat başlatmışlar. şimdi 1 aydır hiç haber yok. Vatandaşlık vermeyebilirler mi bu durumda ne yapabilirim? Her şeyim hazır ve zaten burada yaşıyorum var mı yapabileceğim bir şey?
  Çok teşekkürler şimdiden.

  1. Merhabalar, şu an için vatandaşlık verilmesini engelleyecek bir durum görünmüyor. Başvurunuz ile ilgili daha detaylı bilgiyi ofisimizi ziyaret ederek avukatımızdan ücretsiz olarak alabilirsiniz.

 10. Merhaba yabanciyim ( Rus ) bebek oldu 3 ay önce babası Türk , evli değiliz , çocuğa kimlik vermiyor nufus mudur. Biri adres yok diyor biri oturma vize bitti, biri konsulusluktan çıkartınız bekar evrak geçerli değil. Oturma da yapamiyorım çünkü ailı oturma için bebeğin kimlik lazım

  1. Merhaba,

   Konu ile ilgili çocuğunuza kimlik çıkartabilmeniz mümkündür. Detaylı bilgiyi ofisimizi ziyaret ederek avukatımızdan alabilirsiniz.

 11. Merhaba ben Teri Toledo. Nisanlim turk ben turkiyede dogdum ama turk vatandasligim yok. Nisanlimla istanbulda evlenmeyi dusunuyoruz caddebostanda yasiyoruz. Yabanci olarak hangi belgelere ihtiyacim var ? Ve nerelerde evlenebiliriz

  1. Merhaba, yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’de evlilik yapabilmesi mümkündür. Ancak uygulamadaki aksaklık nedeniyle şahıslar kendileri evlenmek amacıyla müracaat yaptığında problem yaşadıkları bilinmektedir. Problemlerin yaşanmaması adına, avukat vasıtasıyla işlemlerinizin yapılması kolaylık sağlayacak ve zaman açısından tasarruf oluşturacaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiye, ofisimizi arayarak ya da randevu alarak ziyaret gerçekleştirmeniz durumunda ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

 12. Merhabalar kolay gelsin. Türkmenistan uyrukluyum. Türkiye’de lisansüstü doktora öğrencisiyim. Öncesinde Lisans ve Yüksek lisansımı da Türkiye’de tamamladım. Zamanında bir soruşturmadan dolayı kimliğim iptal edildi ve akabinde sınır dışı kararı ve kod falan uygulandı. Ben sınır dışı kararını ve kodu ayrı ayrı idari mahkemelere başvuru yaparak kaldırdım. Tabi o süre zarfındaki süreçte eğitimime devam ettim diğer taraftan da idari mahkeme devam etti. Bu süreç yaklaşık 3 yıl sürdü. En sonunda mahkemeyi kazandığım evraklarla birlikte öğrenci ikamet iznine başvurdum ve red aldım. Sebebi çıkış giriş yapmam gerekiyormuş, çünkü sen evet hakkındaki yasakları kaldırmışsın ama o süre zarfında kaçak olarak gözüküyorsun dediler.
  Sorum şu ki bu durumda ben çıkış giriş yapmam için hangi yöntemi izlemem gerekiyor daha doğrusu farzedin Batum’a gittim oradaki Türk konsolosluğuna meşruhatlı vizede başvuruda bulunarak bahsi geçen vizeyi alabilme olasılığım sizce nasıldır? Bu arada lisansüstü doktora öğrenciliğim devam etmektedir. Şimdiden çok teşekkürler.

  1. Merhaba, meşruhatlı vize yalnızca çok özel durumlarda verilebilmekte. Sizin durumunuzda bulunan kişilere meşruhatlı vize verilebilmekte ise de bu durum kesin değildir.

 13. selam, sonradan kazanılmış bir KKTC varandaşlığım var ve bildiğim kadarıyla yeni düzenleme ile artık onları da TC vatandaşlığına kolay alıyorlar. Bu yolla edinilen vatandaşlık hakkında bilginiz var mı, süreci yönetiyor musunuz? ona göre geleceğin

  1. Merhaba, şirketimiz Türk vatandaşlığına geçiş işlemlerinde maalesef ki hizmet vermemektedir. Nufüs müdürlükleri ile görüşmenizi öneririz.

 14. Merhabalar ben turk vatandaşıyım eşim kosova vatandaşı.biz evliliği kosovada yerel belediyenin makamında kılıp;dosyalarınızı turk konsolosluğuna verdik.turkiyede yaşıyoruz.esim aile ikametiyle 3 senenin dolmasını bekliyor.simdi bir bebeğimiz olacak. Bebeğimiz burda doğduğu zaman nüfusa dogum belgesiyle gidip kaydını yaparken bebek turk vatandaşı ve kimliği ile babanın kütüğüne yapılabiliyor degilmi? Bunun için bir engel varmı öğrenmek istedim.birde annenin mavi kartı ile mi yoksa kosovanin kimlik kartıyla nüfus müdürlüğüne gidilecek.ii calismalar

  1. Merhaba, yeni doğan çocuk hiçbir problemle karşılaşmadan sizin adınıza Türk vatandaşı olarak kayıt edilir. Anne açısından problem yaşamamak adına, mavi kart, yabancı kimlik belgesi ve pasaport ile müracat ediniz.

 15. Merhabalar
  Eşim Alman vatandasi ve 2. Çocuğumuz tr de dünyaya geldi şu an 7 yaşında oğlum
  Sorum; 7 yaşındaki oğlum annesinin alman olmasindan kaynaklı Almanya ya giriş çıkış hakkı alabilirmi
  Saygilarimla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu