3.787 Yorum

 1. Merhaba ben şuan Türkiyede lise 3e gidiyorum. Türkiyeye 7.sınıfta geldim. Özbekistan vatandaşıyım. Bazı sebeplerden dolayı kendi ülkeme geri dönüyorum. Türkiyede 12ye kadar olan liseler bizde 11e kadar biliyorsunuz. Ben şuan 11i orda bitirip burada yös sınavı ile ünversite kazanabilirmiyim? Yani demek istediğim Türkiyede 12yi okumadan memlekette 11i bitirip gelsem sorun olmaz değil mi?

 2. Merhaba,
  Afganistan uyruklu , Tıp eğitimini Türkiye’de tamamlamış bir hekimim. Çalışma izniyle çalışıyorum özel bir kuruluşta.
  Eşim Afganistan’da ve davet edebilir miyim ? Hizmetiniz var mı bu konuda . Teşekkür ederim.

 3. Merhaba,
  Atılım sera olarak afkan uyruklu bir personel çalıştırmak istiyoruz personelimizin 99 ile başlayan kimlik numarası bulunmakta ve öğrenci oturum izni bulunmaktadır. bu kişinin çalışma iznini alabilirmiyiz yardımcı olurmusunuz

 4. Merabalar erkek arkadaşım kendisi türkmenistanlı 5 senedir türkiyede yaşıyodu pasaportun süresi dolmuştu oturma izni falan yoktu polislere yakalandı ve deport ettiler türkmenistana gönderdiler tekrardan türkiyeye gelmek istiyor meşruhatlı vize alabilir mi

  1. Merhaba, hayır alamaz ama siz Türkimenistana gidip orada nikah yapabilirseniz o zaman meşruhatlı vize alıp Türkiye’ye gelebilir ama Türkiye’de kalabilmesi için resmi nikah yapmanız gerekmektedir.

 5. Merhaba. Devlet Üniversitesinin 4 yıllık İngilizce Lisans bölümünü kazandım. İngilizce hazırlık olacak.
  Hazırlık sınıfı olarak Öğrenci İkamet mi yoksa kısa dönem ikamet mi başvuracağım ?

 6. Selam ben Azerbaycan vetandawiyim eşim türk biz nikaha dusdukden sonra yene ban giriş çıkış yapmazsam cezalı duruma dusuyomuyum

 7. Merhaba. Yabancı uyruklu kişi ile evlilik yapmak istiyorum. Fakat oturum izni doldu fas ülkesine gidip 3 ay kalma zorunluluğu var mıdır. Fasta düğün yaptıktan sonra türkiyede düğün yapacağız. Nasıl bir yol izlemeliyiz dönüş sağlayabilir misiniz

  1. Merhaba, evet kaçak durumda kalmadan yabancı kendi ülkesine gitmeli orada resmi nikah yapıldıktan sonra ister 3 ay bekleyin isterseniz meşruhatlı vizeye başvuru yaparak Türkiye’ye geri gelin. Ardından yabancı için aile ikamet iznine müracaat etmeniz gerekmektedir.

 8. Merhaba.ben Türk vatandaşıyım.yabanci uyruklu bir hanımdan evlilik dışı bebeğimiz oldu.Kimlik çıkarmak için nasıl bir yol izlemeliyiz.ayrica bebek prematüre doğdu.suan bursa sehir hastahanesinde kuvozde bakılıyor.hastane veznesi bebegin her günü için (resmi evlilik olmadığı için)20 bin TL,eşim içinde günlük 25bin TL ödememiz gerektigini söyledi.bizim bu masrafı karsialayacak gücümüz yok.bebek 10 gün kalsa 200 bin TL yapar.nasil bir yol izlemeliyiz.yardimlarinizi rica ediyorum

 9. Yurt dışından aracı ile birlikte turist kapsamında ülkemize gelen birisi ülkemizde evlendikten sonra
  çifte pasaport ile ülkemizde ikamet etmeye devam etse, aracı ile ne kadar kalabilir ilgili süre bitiminde uzatma olur mu?
  Tekrar yurtdışı çıkış – giriş yapılsa Türkiye’den evli olduğu için süre uzatımı olur mu? Yada aracı Türkiye plakasına çevirebilir mi?
  Teşekkür ediyorum

  1. Merhaba, Aracı ile Türkiye’ye gelen bir yabancı çalışma izni alması durumunda aracını 18 ay Türkiye’de kullanabilir, 18 inci ayın sonunda aracın Türkiye dışına çıkarılması ve 6 ay ülke dışında kalması gerekmektedir. Yabancı plakalı araçlar hiç bir şekilde Türk plakası alamaz.

 10. Merhabalar, YÖS’te Türkçeden soru soruluyor mu, soruluyorsa konu başlıkları neler? Bilgi alabilir miyim?

 11. Merhaba , ben Turkmenistan vatandaşıyım ve Türkiye’de çalışma iznim var ve İstanbul’a 7 Temmuz’da giriş yaptim.
  Türkmenistan’da kullandığım telefonumun cihaz kaydını nereye ve nasıl yaptırmam gerekiyor ?
  Teşekkür ederim,
  Saygılarımla

 12. MERHABA
  SİZE BİR SORUM OLACAKTI CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.
  VATANDAŞLIK REDDİ İPTAL DAVASI KAZANDIK. İDARENİN İSTİNAF BAŞVURUSU REDDEDİLDİ.AMA İDARE BENİ TEKRAR ARŞİV ARAŞTIRMASINA ALMIŞ VE 7 AYDIR DEVAM EDİYOR.
  BU KONUDA FİKRİNİZ NE ,NE YAPMAM GEREKİYOR? BANA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?

 13. Merhaba ben hem Türk hem de alman vatandaşıyım. Türkiye’de yaşıyorum. Tüm öğrenim hayatımı Türkiye’de yaptım.acaba ben yös üzerinden sınava girebiliyor muyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu