Merak ettiğiniz soruları Sorun Cevaplayalım sayfamız üzerinden sorarak daha hızlı yanıt alabilirsiniz.

3.628 yorum

 1. İyi günler kolay gelsin
  Ben 2014 ile 2021 ekime kadar türkiye de mülteci olarak yaşadım iranlıyım kaçak yollardan giriş yaptım ama mültecilik dönemini oturma iziniyle yaşıyodum sığınmacılar derneği unhcr tarafından.
  Şuan kanadadayım ve kanada vatandaşıyım türkiyeye giriş yasağım var ve bir kaç ay sonra kız istemeye gitmem gerek türkiyeye dönmem lazım bunun için ne yapmamı önerirsin para yoluyla yasağı kaldırabiliyosam bunu kabullenirim

  • Merhaba, meşruhatlı vize adı altında verilen bir vize var, fakat kız istemek için verirler mi emin değiliz. Türk konsolosluğuna başvuru yapabilirsiniz.

 2. Merhabalar yabanci ogrenci Türkiye de freelance calisbilirmi freelance sitelerinden.Onun için çalışma izni gereklimi
  Teşekkürler…

 3. Birde şey soracaktım yabancilar Türkiye de oyunculuk yapabilirmi dizi reklam yada film oyuncusu.

 4. Merhabalar yabanci lisans öğrencileri Türkiye de calisma izni alabilir mi.
  İnternette ilk yıl sonrası diyor doğrumu acaba.
  Peki ilk yıl geçinceye kadar geçimini sağlamak için izinsiz çalışması bir sıkıntı yaratır mı.
  Teşekkürler…

 5. Merhabalar ben yurt dışından yazıyorum benim size birkaç sorum olacaktı acaba yabancilar Türkiye de yazilim sirketi sahis sirketi olarak acabilirmi.Birde şirket sahibi bir süre isler buyuyunceye kadar kendi tek başına calisabilir mi sirket faaliyet göstermeye başlayınca.
  Sirket home ofis yada sanal ofis olarak ayılabilirim yazilim sahis sirketi.
  Birde şirket kurduktan sonra insanlara tanitim isler alması içim nasıl tanitim yapılabilir yani reklam verilebilir mi yada siz bu konuda yardım ediyormusunuz…
  Teşekkürler…

  • Merhaba, yabancılar çalışma izni alma şartlarını oluşturmadan şahıs şirketi açabilmektedirler fakat yasal olarak çalışabilmeleri için 100 Bin TL ödenmiş sermaye ve 5 Sigortalı Türk personel şartını yerine getirmeleri gerekmektedir.

 6. Merhaba, ben yabancı uyruklu öğrenciyim. Daha 1 yıl olmadı Türkiyede olmamın. Ve ben nasıl iş bulabilirim? Yani 2 yıl hiç çıkmamam lazım bana iş izni verebilmeleri için. Peki ya ben nasıl ihtiyaçlarımı karşılayacağım? Yani bunun hiç başka bir yolu yok mu acaba?

  • Merhaba, kariyer.net üzerinden açılan ilanlara Cv gönderebilirsiniz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 7. Azerbaycan vatandaşı türk vatandaşı ile nikaha girmek için kendi ülkesinden adli sicil kaydı mı getirmesi gerekir oturum izni alması için? eğer hiç türkiyede yaşamamışsa

 8. Yabancilar sigortalı işte çalışa bilirler mi bakici olduğunda prosedürler kolay sigorta ücreti az olurmu

  • Merhaba, evet ev hizmetlerinde çalışacak yabancılar için kriterler ağır değildir, SGK ödemeleri de şirketlerde çalışacak yabancılara nazaran daha uygundur.

 9. İyi akşamlar, ben Irak vatandaşıyım ve Kanada’nın daimi ikametgahıyım. Vatandaşlık almak için bir mülk satın alacak param var ve bu miktar kız kardeşimin Türkiye’deki hesabında. Ama üç buçuk yıl önce Türkiye’de ikamet ediyordum. Kanada’dan davet aldım ve Türkiye’den ayrıldım. Ancak Türkiye’ye giriş yasağı getirildi. Ve Türk vatandaşlığı almak için yasağı kaldırmak istiyorum, bu nasıl mümkün olabilir. lütfen cevap ver

 10. kurumsal Danışmanlık Ya ALLAH aşkına Yabancı dilde eğitim veren Üniversiteleri sıralamasını yapmışsınız ne alakasız Üniversiteler sıralaması yapmışsınız? Valla sizin acilen iyi bir Danışmana ihtiyacınız var, kendinizi bir formatlayın bence , bu şekilde gençleri yanlış yönlendirmeyin, Biraz araştırın , Danışmanlıkmış PÖH

  • Merhaba, uyarınız için teşekkür ederiz, bir hata veya eksiklik olması durumunda güncelleme yapacağız.

 11. Merhabalar. Acaba Kanada Vatandasi bir Erkek ile Iran Vatandasi bir Kadinin Turkiye sinirlari icerisinde evlenmeleri mumkun mudur?
  Mumkun ise proseduru takip edebilecegimiz danismanlik alabilecegimiz birileri var midir?
  Tesekkurler

  • Merhaba, evet evlenebilirler fakat bu konuda şirketimizin hizmeti bulunmamaktadır.

 12. Merhaba çifte vatandaşlıktan yararlanıp alman pasaportu aldım fakat kimliğim türk alman vatandaşlığına geçmek istiyorum nasıl olabilir?

  • Merhaba, nufüs müdürlüğüne başvuru yaparak yeniden Türk vatandaşlığına geçiş yapabilirsiniz.

  • Merhaba, maalesef hayır, lisans öğrencileri iş bulsalar bile çalışma izni alamazlar.

 13. 1.merhaba,4 senedir türkiye ikamet ediyorum libya vatandaşıyım türkiye cumhuriyeti vatandaşı olamak istiyorum başvuru ne zaman yapmalıyım ?
  2.türkiye de bulunduğum süre boyunca hiç yurt dışına çıkmadım yurt dışına çıkmak için izin alınıyor mu ? özürlü izin,izin veriliyor ise de kaç gün veriliyor

  • Merhaba, gayrimenkul üzerinden alınmış ikamet izni veya çalışma izni ile Türkiye’de 5 sene yaşayan yabancılar Türk vatandaşlığı için başvuru yapabilmektedirler. Turistik ikamet izni ile vatandaşlık başvurusu yapılamaz.

 14. Merhaba,
  Türkiye de çalışma izni ile çalışan bir yabancı işçi, Türkiye deki çalıştığı firmadan çalışma izni süresi dolmadan firma ile anlaşarak istifa ettiğinde ,firma bu istifayı elektronik ortamda resmi makamlara daha bildirmeden işçi vize aldığı çalışacağı başka bir ülke için Türkiye den çıkış yapabilir mi..

 15. merhaba bizim de evimizde kalan kırgız vatandaşı bir kızımız var yasal yolla gelmiş fakat süresini geçirdiği için şu an kaçak görünüyor. pasaportu üzerinde AC40059905KGZ ………diye devam eden uzun bir numara var .bahsetmiş olduğunuz 99 orada geçen numaramıdır? bu kızımız da aşı olabilir mi?

  • Merhaba, hayır TC numarası bahsettiğiniz numara değildir, bu durumda ki yabancılar maalesef ki şu an için aşı olamazlar.

 16. Merhabalar. Ben 7 senedir Türkiye’deydim. 5 yıl Burslu öğrenci olarak. 2 yıl da çalışma izni alarak kalıyordum Türkiye’de. En son çalışma iznim iptal olduktan sonra, oturma iznine başvurdum. Reddedildi. 10 gün içerisinde ülkeden çıkış yap dediler. Çıkış yaptım. Ülkemde de konsolosluktan çalışma izni için başvuru yaptım, çalışacağım otelle birlikte. Şimdi eksik evrak olarak “Türkiye’de devlet bursu alarak okuyan lisans mezunu” olduğuma dair belge istediler ve reddedildim. Ama öncesinden 2 defa çalışma izni almıştım zaten. Neden bu sefer bu belgeyi istediler. Şimdi ben 7 senedir Türkiyede yaşıyor olduğum için bütün eşyalarım Türkiye’de kaldı acil çıkış yaptığım için. Türkiyeye nasıl girebilirim. Ve nasıl kalabilirim. Kırgızistan vatandaşıyım.

  • Merhaba, devlet bursu almış yabancılar maalesef ki çalışma izni alamazlar, önceki çalışma izniniz de sanırım memurun gözünden kaçmış olduğunu düşünüyoruz. Şu an varsa bir tanıdığınız aracılığıyla eşyalarınızı kendi ülkenize göndermesini sağlayabilir veya Türk konsolosluğuna meşruhatlı vize başvurusu yapıp kısa süreliğine Türkiye ye gelip eşyalarınızı alabilirsiniz.

 17. Merhaba
  Türkiye’de oturma izni olan yabancı uyruklu bir vatandaş için, evde bakım hizmetleri kapsamında çalışma izni almak istiyoruz.
  Bu konuda ilk izlenecek yol nasıl olmalıdır. Hangi bakanlık veya birim ile iletişime geçmek gerekir.
  Teşekkür ederim

  • Merhaba, E devlet üzerinden ilgili yabancıya ev hizmetleri çalışma izni başvurusu yapmanız gerekmektedir.

 18. iyi günler.Ozbek vatandaşı bir arkadaşım var.Yasal yollarla buraya geldi.burada kimliğini kaybetmiş.elinde sadece pasaportu var.kacak durumda.simdi ülkesine dönmek istiyor.burada covulid aşısı olabilirmi?

  • Merhaba, yasal yollarda geldiği için 99 ile başlayan kimlik numarasına sahiptir. 99’lu kimlik numarası ve pasaportu ile aşı merkezlerine giderek aşı olabilir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 19. Oturma Müsaadesi olan Yabancı uyruklu şahıslar için Coid-19 aşı sından sonra Interneational Covid-19 Certficate nasıl alınır. Inetrnet ten MHRS e üyelik mümkün olmuyor.
  Lütven, Saygılarımla

  • Merhaba, 2 farklı yol ile yapabilirsiniz. Birincisi Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden 99 ile başlayan kimlik numaranız ile giriş yaparak Ana sayfadaki “COVID-19 Aşı Bilgilerim” menüsünden aşı kartınızı alabilirsiniz. Ayrıca 2.yöntem olarak E-nabız web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden aşı kartınızı oluşturabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz : https://atakurumsal.com/yabancilar-turkiyede-nasil-asi-karti-alabilir/

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 20. Merhaba, ben azerbaycanliyim. Ana okul ogretmeniyim. Egitim menejerligi uzre master yaptim. Turkiyede çalişmak istiyorum. Ozel okullara nasil başvura bilirim?

  • Merhaba, Türkiye’de ki iş arama sitelerinde ilan açmış okullar varsa onların ilanlarına Cv yollayabilirsiniz.

 21. Merhaba,

  Ankara’daki iş yerimizde 3 tane Suriyeli arkadaşı SGKlı olarak çalıştırmak istiyoruz. İkisinin geçici koruma kimlik belgesi var, 2015 yılında Hatay ilinde verilmiş. Üçüncü kişinin hiçbir kimliği yok. O da 2015 yılında Türkiye’ye gelmiş. Bu arkadaşların hepsini de SGKlı olarak işe alabilir miyiz? Konuyla ilgili desteğiniz olur mu?

  • Merhaba, belgeleri olan yabancıları çalışma bakanlığına müracaat ederek çalışma izni alabilirsiniz, belgesi olmayan yabancı içinde ilk önce GÖÇ idaresine müracaat edip kimlik almalı, ardından da yine Çalışma Bakanlığından çalışma izni almanız gerekmektedir. Belgeleri olan yabancılar için çalışma izni danışmanlık hizmeti verebiliriz.

 22. Merhaba
  Bir konuda bilgi almak istiyorum.
  Şuan Barselonadayız .
  İspanyol arkadaşımla birlikde istanbula taşınıcaz bu ay sonu.
  İspanyol arkadaşım için oturum kartı almak istiyoruz bunun için ne yapmamız gerekli,bu işlemleri sizlermi takip ediyorsunuz.
  Bu konularda hiç bilgim olmadığı için yardım almak istedik.

  • Merhaba, bizimle çalışmak isterseniz ücretimiz 2500 TL + masraflar şeklindedir, 2-3 ay içinde bir senelik ikamet izni alabiliriz. masrafşar ortalama 1500 TL civarındadır.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 23. Merhaba ben kuzey ırak lıyım Türkiye de diyarbakır da çok samimi arkadaşım var oturma izni almak istiyorum ve diyarbakır da çalışmak yada bir işyeri açmak istiyorum.yada çift vatandaşlık almak istiyorum hem ırak vatandaşı hemde Türkiye vatandaşı olmak istiyorum mümkün mü aceba,eğer mümkün değilse uzun süreli kalabilmem için neler yapmam lazım veya bir ev alabilirmiyim kendi adıma teşekkür ediyorum

  • Merhaba, 250 bin dolar ve üzeri bir av alınması durumunda çifte vatandaşlığa geçebilirsiniz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 24. Merhaba
  yabancı çalışma izni almak için en az 6 ay ikamet belgesi olması lazım bu ikamet öğrenci ikameti türünden olursa sıkıntı olur mu? yoksa her türlü ikamet belgesi 6 ay süre ile yeterli olur mu?

  • Merhaba, ikamet izni alınırken 6 aylık ve üzeri süreli ikamet izni ile çalışma iznine başvuru yapılabilmektedir. Kalan sürenin altı ay olması önemli değildir bir gün bile kalsa çalışma iznine müracaat edilebilir. Ayrıca öğrenci ikamet izni yapılan çalışma izni başvuruları bakanlık tarafından reddilmektedir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

  • Merhaba, 155 veya 153 arayarak şikayette bulunabilirsiniz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 25. Merhaba ben esimle ve 3 cocuğum bu kasim ayin da 5 sene olucak kesintisiz turkiyedeyiz bu surede turistlim ikamet iznile oturuyoruz ve 5 senemiz tamaminda vatandawliga baw vuru yapmaq istiyoruz aceba bize vatandawlim verirlermi? Eger vermiyorlarsa hangi wartlarla vatandawlik ala biliriz. Vede 5 il sureden daha fazla kalirsan hic bir wartsiz vatandawlik verirlermi

  • Merhaba, Türkiye’de bir eviniz varsa ve o ev üzerinden ikamet izni aldıysanız 5 yılın sonunda vatandaşlık için başvuru yapabilirsiniz. Kısa dönem ikamet izni ile Türkiye’de kalanlar Türk vatandaşlığı için başvuru yapamazlar.

Yorumlar Kapalı