Sorun Cevaplayalım

Merak ettiklerinizi aşağıdaki alandan sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere kısa süre içerisinde yanıt verecektir.

805 Yorum

 1. Merhaba Almanyada bulunan online ‘Zeit Sprachen ‘Almanca eğitim portalından ücretsiz eğitim alıyordum, ayrıca ücretsiz online dergi reklamını görünce üye olmak istediö ancak kayıt sonu kredi kartı isteyince vazgeçtim (kredi kartı bilgiside vermedim) Şimdi bana belli aralıklarla email atıp ücret talep ediyorlar (Ücret baita €60 iken her ay artarak devam etti ve şu an €160 talep ediyorlar) Ben hiçbir emaillerine cevap vermedim. Son olarak beni mahkemeye vermekle tehdit ettiler. tavsiyeniz ricadır.

 2. Merhaba, Hollanda vatandaşıyım, Türkiyede olduğum süre için, başka bir yabancıdana ikinci el araç satın almak istiyorum, mümkün müdür? Türkiyede olmadığım süre için de aldığım aracı Türk vatandaşına vekalet vererek kullanılabilir ya da resmi işlemlerini halledebilir mi?

 3. Nişanlım nijeryalı ve kira kontratı ile oturum izni almak istiyor. kiralayacağı ev Mersin’de . İstanbul da ki göçmenlik ofisinden başvuru yapabilir mi? Bu bir sorun teşkil eder mi?

 4. Merhaba eşim kazakistan vatandaşı 6 yıllık evliyiz tc vatandaşı iki çocuğumuz var en büyüğü beşbucuk yaşında 3 yıl kazakistanda kaldılar önceki aldımiz ikametgah lar iptal olmuş türkiyeye döndük 3 ay kalma hakki hariç 3.5 ay geçti ikamatkaga başvurduk çıkış giriş yapmamız gerektiği söylediler eşimin giriş çıkış yapması zor çocuklar var okulu var insani ikametgah alabilirmiyiz

 5. Merhaba eşim kazakistan vatandaşı 6 yıllık evliyiz tc vatandaşı iki çocuğumuz var en büyüğü beşbucuk yaşında 3 yıl kazakistanda kaldılar türkiyeye döndük 3 ay kalma hakki hariç 3.5 ay geçti ikamatkaga başvurduktan çıkış giriş yapmamız gerektiği söylediler eşimin giriş çıkış yapması zor çocuklar var ölümü var çocuğumun insani ikametgah alabilirmiyiz

 6. Merhaba kolay gelsin iyi günler efendim
  Ben kaçak olarak giriş yaptım
  Ve şu an imza durumundayım her ay imza atıyorum İstanbul’da

  Ve benim amcam Arabistan’da bana ikamet ve vize çıkartmış ben buradan çıkış yapabilir miyim
  Eğer çıkış yapabilirsem tekrar gelebilir miyim
  Ve ceza ödemesi ne kadar olur acaba

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu