Sorun Cevaplayalım

Merak ettiklerinizi aşağıdaki alandan sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sizlere kısa süre içerisinde yanıt verecektir.

649 Yorum

 1. Merhaba iyi günler yabancı arkadaşım yurt için başvuramıyor uluslararası yurt başvurusu ne zaman başlayacak bir bilginiz var mı?

 2. Merhaba.ben yanabcıyım ve devlet üniverstide okuyorum. T.c ve e devlet kayıtım var ama kayıt yapamıyorum yurt için.
  Ne yapabilirim?

 3. Merhaba
  önemli bir sorum olacak

  yabancı uyruklu doktora öğrencisiyim. yurt başvurusu yapmaya çalışıyorum e-devletten ama şununla karşılaşıyorum: 2023/2024 öğretim yılı yurt yerleştirme hazırlık işlemleri nedeniyle hizmet verilmemektedir.

  hatalı bir şey mi yapıyorum.

 4. Merhaba, Ben Hem Türk hem de Azerbaycan vatandaşıyım. Yabancı öğrenci statusünde türkiyede bir üniversiteye lise diploması ile kayıt oldum. Kyk yurdu için başvuru yapmak istiyorum ancak kyk yurduna başvuru yaparken “Başvuru alanı” seçeneğinde her iki seçeneğide seçemiyorum. Her ikisindede hata veriyor ve her iki seçenek de bana uygun değil. 1. Seçenek Ösym ile kayıt olan öğrenci, 2. Seçenek ise ara sınıf 30.06.2023 den önce kayıt yapan öğrenciler oluyor ve ikiside bana uyuşmuyor. Ben başvurumu kısacası yapamıyorum ve şu an ne yapmam gerekiyor lütfen acilen yardımcı olurmusunuz bana? Teşekkür ederim kolay gelsin.

 5. Merhaba, 18 yaşından küçük Amerikan vatandaşı oğlum var. Üzerine yabancı plakalı araba alabilir miyim?

 6. merhaba ABD vatandaşı arkadaşım Amerika’dan Türkiye’ye gelirken iphone getirebilir mi? havaalanında problem olur mu? ve ben Türkiye’de kendi üzerime kayıt yaptırıp kullanabilir miyim?

 7. Türkiye’de 25 yıldır ikamet etmekteyim. Adres kaydım 2012 yılından itibaren aynı yerde bulunmaktadır ve 18 yıllık bir kiracı konumundayım. Su faturası da adıma kayıtlıdır. Ancak Aralık 2022’de fark ettim ki adres kaydımın neden çıkarıldığını anlayamadım. Maltepe İlçe Nüfus İdaresi’ne giderek faturayla ve adres kayıt tarihçesi ile düzeltme talebinde bulundum, ancak işlem gerçekleştirilmedi. Bu durum karşısında şu soru aklıma takıldı: Neden mevcut kayıtlı kişiyi adres kaydından sildiler? Yaşanan bu hak kaybını düzeltmek amacıyla Maltepe ilçe nüfus idaresine başvuruda bulunup gereken düzeltmeyi yapmak istiyorum. Ayrıca, bu konuyu mahkemeye taşımayı da düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu