Oturma İzni

İstanbul’da Yabancılar için Adres Kaydı Artık Göç İdaresi’nde Yapılacak

Öncelikle hatırlatmamız gerekiyor ki, Türkiye genelinde yabancılar adres kayıtlarını ve ikametlerinde değişiklik olması durumunda adres değişikliklerini bulundukları ildeki nüfus müdürlüklerine yaptırabiliyorlar. Yakın zamanda ilgili uygulamada yapılan değişikliğe göre; bundan böyle İstanbul ilinde ikamet eden yabancılar adres kayıtlarını nüfus müdürlüklerine yaptıramayacaklar. Bunun yerine bu işlemler Göç İdaresi tarafından sağlanmaya başlandı. Eğer Türkiye’de ilk defa ikamet izni alıyorsanız, izin kartınızın elinize geçmesinden sonra, en geç 20 gün içinde en yakın Göç İdaresi’ne başvurarak adres kaydınızı tamamlamanız gerekiyor. Yasal süre içinde adres kayıt işleminin tamamlanmaması durumunda idari para cezalarına çarptırılabilirsiniz Ayrıca ikamet izninizin iptaline kadar pek çok olumsuz durumla da karşılaşabilirsiniz. İstanbul’da yaşayan yabancılar, adres kayıtları ile alakalı işlemleri en yakın Göç İdaresi’ne başvurarak yapabilirler.

Eğer, İstanbul’da yabancıların adres değişikliği hakkında sorularınız bulunuyorsa, yorumlar kısmından veya sizin için özel olarak hazırladığımız “Sorun Cevaplayalım” sayfamızdan bize iletebilirsiniz.

Av. Batın Yılmaz

Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu