Türkiye'de Yatırım

Türkiye’de Yat Turizmi ve Popüler Yat Turu Durakları

Türkiye’nin her bir bölgesi tüm yıl boyunca ziyaretçilerine çeşitli aktivite olanakları sunmaktadır. Yine her bir bölgesi keşfedilmeyi bekleyen kendine has ve aynı zamanda ilginç doğal ve kültürel güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Türkiye, üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak, yat turları için gerçek bir cennettir. Türkiye’de yat turizmi ve yelkenciliğin gerçek güzelliğini deneyimleme şansına sahip olacaksınız. Türkiye, hem kumlu hem de kayalık olan plajları ve koyları, adaları ve körfezleri, limanları ve güvenli demirleme noktaları ile en güzel sahil şeritlerine sahiptir. Kıyı şeridi oldukça iyi gelişmiştir ve yat limanları turistler için tüm imkânları sağlamaktadır.

Türkiye’de Yat Turizmi

İstanbul Ataköy, İstanbul Kalamış, İzmir, Levent Marina, Çeşme Altınyunus, Kuşadası, Bodrum, Marmaris Netsel, Marmaris Albatros, Marmaris Körfezi Marina, Kemer Türban, Fethiye Club Marina, Antalya Setur ve Kaleiçi marinaları uluslararası standartların tüm gereksinimlerini karşılamaktadır.

İzmir ile Antalya arasında yelkenli yatlar için 12 metreye kadar derinliğe sahip mükemmel demirleme noktaları bulunmaktadır. Yaz mevsiminde, orta ve güney Ege’de kuzeybatıdan güneydoğu yönlü rüzgârlar esmektedir. Meltem olarak bilinen bu rüzgârlar genellikle geceleri, hatta bazen gece gündüz esmekte ve birkaç gün sürmektedir. Bu da yelkenli yat turları için harika bir olanak yaratmaktadır.

Fethiye 

Fethiye Yat Turizmi

 

Eski adıyla Telmessos olarak bilinen Fethiye, batı Akdeniz kıyısında yer almaktadır. Geçmişte burada yaşamış olan Persler, Likyalılar, Karyalılar ve Romalılar gibi farklı kültürlerin sanat eserleri ile ün kazanmıştır. Kalesi, lahit kalıntıları ve kaya mezarları ile oldukça eski bir yerleşim yeri olduğunu gözler önüne sermektedir. Ayrıca, Fethiye körfezine yayılmış on iki adaya sahiptir; Şövalye, Kızılada, Tersane, Domuz, Katrancık, Yassıcalar, Göcek, Delikli, Gemiler, Şeytanlı ve Karacaören. Ziyaretçiler, ihtiyaç duydukları her şeyi temin edebilecekleri şehir merkezinden sadece birkaç kilometre uzaklıktaki güzel plajda tatillerinin tadını çıkarabilirler. Fethiye’ye bağlı yaklaşık 30 km uzaklıktaki bir balıkçı köyü olan Göcek de yatçılar için ilgi çekici bir mekâna sahiptir. Fethiye ve eşsiz koyları, her yıl yat turlarına ilgi duyan birçok ziyaretçiyi kendine çekmeye ve sadece güzelliğiyle değil, aynı zamanda oldukça elverişli iklimi sayesinde dünya çapında ün kazanmaya devam ediyor.

Kaş

Kaş Yat Turizmi

 

Kaş, Antiphellos antik kenti üzerine kurulu Akdeniz bölgesinin güneyinde yer alan harika bir yerdir. Helenistik dönemde ve sonraki Roma döneminde de önemli bir liman olmuştur. Kaş, ilgi çekici kaya mezarları ve antik tiyatrosu ile turistler arasında oldukça popülerliğe sahiptir. Ayrıca, küçük yat limanında demirleme imkânı sağladığı için küçük yatlar için gerçek bir mücevher değerindedir.

Bodrum

Bodrum Yat Turizmi

 

Bodrum tarihi boyunca hep savaşan ve birçok istilaya uğrayan bir kent olmuştur. Halikarnas olarak bilinen yarımada üzerine inşa edilen ünlü liman kenti, kalesi, tersaneleri ve ünlü yatları ile adını dünyaya duyurmuştur. Sahip olduğu iki yat limanı ve güzel beyaz evler Bodrum’u daha hayret verici yapıyor. Yat limanları, tur ziyaretçilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak imkânları sağlamaktadır.

Marmaris

Marmaris Yat Turizmi

 

Marmaris, ziyaretçilerine çeşitli imkânlar sunan modern ve gelişmiş turistik tesisleri sayesinde Türkiye’nin en önemli tatil beldelerinden biri haline gelmiştir. Türkiye’nin en büyük yat limanına sahip olmanın yanında oteller, restoranlar, gece kulüpleri, mağazalar bulunmaktadır. Farklı medeniyetlerden (Mısır, İyonya, Dora, Pers, Makedonya, Suriye, Roma, Bizans, Osmanlı) günümüze ulaşan bazı mimari ve tarihi kalıntılara rağmen, kentin geçmişi çok fazla korunamamıştır. Ancak, yakın mesafede günlük geziler yapılabilen antik şehir kalıntıları mevcuttur. Ulaşım oldukça gelişmiş durumdadır bu nedenle yakındaki tüm plajlara ve diğer yerlere kolaylıkla ulaşmak mümkündür.

Antalya

Antalya Yat Turizmi

 

Antalya, doğal ve tarihi güzelliği, muhteşem plajları, yat limanları, koyları, berrak denizi ile sahil şeridinin en popüler turistik merkezlerinden biridir. Türkiye’nin en önemli turizm merkezi olan Antalya, turistlere oteller, restoranlar, barlar, gece kulüpleri, mağazalar, farklı spor etkinlikleri, yarışmalar, uluslararası kültür ve sanat etkinlikleri gibi çeşitli aktivite ve olanakları bir arada sunmaktadır. Bu muhteşem ve ilgi uyandırıcı turistik merkezlerin yanı sıra, daha az popüler olan, ancak güzellikleri popüler yerlerden eksik olmayan Dalyan, Olympos, Troy ve Efes gibi birçok yeri keşfedebilir, masmavi Ege sularında yat turunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Av. Batın Yılmaz

Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu