Türkiye'de Yatırım

Yabancılar İçin Türkiye’de Ev Sahibi Olmanın Avantajları

Türkiye 400.000 dolarlık gayrimenkul alan yabancılara vatandaşlık vermektedir. Ev alana vatandaşlık programına göre yabancılar Türkiye’de istediği yerden gayrimenkul alma şansına sahiptirler ve 4-6 ay içinde Türkiye vatandaşı olmaktadırlar.  Türkiye gibi emlak ve inşaat sektörünün çok canlı olduğu bir ülkede konut sahibi olmak ise çok iyi bir yatırım yöntemidir.

 

250 Bin Dolara Türk Vatandaşlığı

 

Türkiye’de ev alan yabancılara vatandaşlık kapısı açık

Ev alana vatandaşlık Türkiye’de en az 400 bin dolarlık taşınmaz satın alacak yabancılar içindir. Yabancının kendisi ve ailesi Türk vatandaşlığı hakkına sahip olacak hem de altı ay içinde. Diğer bir deyişle Türkiye’de konut satın alarak hem karlı bir yatırım hem de Türk vatandaşı olacaksınız. Hizmetlerimize göz atın, Türk vatandaşlığı danışmanlık

Ayrıca, Türkiye’de 75 bin dolar  ve üzerinde konut alırsanız ilk başvuruda kendinize ve ailenize 3 yıllık oturma izni alabilirsiniz, aldığınız ev üzerinden Türkiye’de kesintisiz 5 yıl ikamet etmeniz durumunda ise Türk vatandaşlığına başvuru hakkınız vardır.

 

Türkiye’de mülk alırken bizden danışmanlık hizmeti alırsanız asla değerinin üzerinde bir ev almanıza izin vermeyiz, vergiler, emlakçı komisyonları, belediye borçları gibi ekstra masrafa sebep olacak durumları en aza indirgeriz. Oturma izniÇalışma izniTürk vatandaşlığı gibi ihtiyaç duyabileceğiniz başvurularınızı eksiksiz yaparız, gayrimenkullerinizin vergi takiplerini, talep olması halinde kiralama işlemlerini de yapabiliriz, bizi 444 7 284 nolu telefondan arayabilirsiniz.

 

Türkiye’de ev alan yabancılara oturma izni almak çok kolaydır.

Türkiye’den konut almış yabancılar belirli periyotlarla uzatılması şartıyla oturma izni alabilirler, aynı şekilde aileleri içinde oturma izni alma hakları vardır, bu oturma izni ile yabancıların çocukları Türkiye’de eğitim görebilirler. Oturma izni olan yabancıların iş bulmaları daha kolaydır, firmalar içinde çalışma izni almak kolaydır.

Yabancılar Türkiye’de Mülk Satın Almak İçin Ne Yapmalıdır?

Yabancı uyruklu kişiler, kanunda belirtilen sınırlamalara uymaları kaydıyla Türkiye’de konut, iş yeri, arsa, tarla gibi taşınmazları satın alabilir. Eğer yabancı uyruklu kişi tarla ya da arsa alacaksa bu arazi üzerinde nasıl bir yapı inşa edeceğini 2 yıl içinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bildirmek zorundadır.

Yabancıların Mülk Satın Almasındaki Sınırlamalar Nelerdir?

İlgili kanuna göre yabancıların mülk satın almasında aşağıda belirtilen sınırlamalar geçerlidir:

 • Türkiye genelinde yabancı uyruklu bir kişi, en fazla 30 hektar taşınmaz satın alabilir.
 • Yabancı uyruklu bir kişi askeri yasak bölgeler ve güvenlik bölgelerinde mülk satın alamaz. Kiralamak ise ancak özel izinle mümkün olur.
 • Yabancı uyruklu gerçek kişiler, özel mülkiyete konu ilçe yüz ölçümünün %10’una kadar taşınmaz satın alabilir.
 • Satın alma amacına uygun kullanılmadığı yasal kurumlarca tespit edilen, yapı inşa etmek için satın alınmasına rağmen 2 yıl içinde yapı türü hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bilgi verilmeyen mülkler resmi kurumlar tarafından tasfiye edilebilir.
 • Kendi ülkesindeki yasalara uygun şekilde kurulan tüzel kişiliğe sahip şirketler için yukarıda bahsedilen sınırlamalar geçerli değildir.

Mülk Satın Almak İçin Nasıl Bir Prosedür İzlenmelidir?

Devir işlemleri için tapu müdürlüklerine ön başvuru yapılmalıdır. Ön başvuru için sıra numarası almak gerekir. Bunun için 181 numaralı telefon aranabilir, https://randevu.tkgm.gov.tr/ adresinden başvuru yapılabilir.

Ön başvurudan sonra  mülkü satacak ve satın alacak kişilere devir işlemleri için bir gün belirlenir.

Belirlenen gün içinde şu belgelerin hazırlanması gerekir:

 • Taşınmazın tapu senedi belgesi
 • Satın alacak yabancı uyruklu kişinin pasaportu ve fotokopisi (Türkçe tercümesi gerekebilir.)
 • Mülkün bulunduğu belediyeden alınacak “Emlak Rayiç Değeri Belgesi”
 • Konut ve iş yeri vs. gibi binalar için zorunlu deprem sigortası poliçesi
 • Satan kişinin 1 adet, satın alan kişinin 2 adet vesikalık fotoğrafı
 • Satın alan yabancı Türkçe bilmiyorsa yeminli tercüman
 • Eğer devir işlemleri yurtdışında düzenlenen vekaletname ile yapılıyorsa vekaletnamenin aslı veya onaylı örneği (Türkçeye tercümesi olmak zorundadır.

Dikkat Etmeniz Gereken Diğer Konular

Taşınmaz mülkün üzerinde ipotek, haciz gibi kısıtlamalar olup olmadığını mutlaka öğrenmelisiniz. Bunun için tapu müdürlüğünden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Türkiye’den mülk satın almak için ikamet izni gerekmez.

İlgili Makaleler

347 Yorum

 1. Merhabalar! Tapu üzerinden ikametgah çıkartırılırken 75 bin doların tapuda gözükmesi mi şart yoksa ekper raporunda olması yetiyor mu? Yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim.

  1. Merhaba, yabancılara satışta ekspertiz mecburidir, bu yüzden ekspertiz ne rakam belirlerse tapuda o rakam yazmak zorundadır.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 2. Türkiye’den 50 bin dolar miktarda ev alınca 5 sene ikamet etmesi gerekiyor o sürede yurt dişinda olmak mümkün mü yoksa Türkiye’de mi bulunmalı .

  1. Merhaba, büyük şehir statüsünde olmayan şehirlerde 50 bin dolarlık ev alan yabancılar son beş sene içinde bir seneden fazla Türkiye dışında kalmazlarsa vatandaşlık için başvuru hakkına sahiptirler.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 3. istanbulun yabancılara kapalı olan mahallelerde bir evim vardı onu satıp ülkeme geldim şimdi aynı mahallede bir ev satın alırsam nufüs kaydıma değişikliği yapabilir miyim kapalı mahallede şimdilik nufüs kayıtlı olduğuma göre yani sadece nufüs değişim yoksa olamaz mı ?

 4. Merhaba ben Türkiye’den 300.000 tl değerinde bir ev almak istiyorum. 1 yıllık dahi olsa oturma izni alabilir miyim?

  1. Merhaba, büyükşehirler hariç (Ankara, İstanbul, izmir, Antalya Vb.) diğer illerden almanız şartı ile ikamet izni almanızda engel bir durum bulunmamaktadır.

   1. İstanbul’da 2021 Kasım ayında kat mülkiyetli 55bin dollar bir ev aldim. Yeni kanun Nisan ayında çıktı şimdi ben tapudan oturma izni alabilirmiyim.

  2. Merhaba bu rakam hala gecerli mi ?

   Türkiye’de 650 bin TL ve üzerinde konut alırsanız ilk başvuruda kendinize ve ailenize 3 yıllık oturma izni alabilirsiniz

   Bi yerde okudum ki istanbulda min 75,000$ ev almak gerekiyor umarimki doğru değil.

   650bin ve üzerine yeterli mi ?

   1. Merhaba, İstanbulda ikamet izni alabilmek için 75 Bin dolar ve üzeri ayrıca yabancılara kısıtlanmamış mahallelerde ev almanız gerekmektedir, 650 bin Tl kur farkından dolayı eski rakamdır, sitemiz içeriği 75 bin dolar olarak güncellenmiştir.

 5. Merhaba 2yildir Turkiyede olan vize cezalisi, azeri vatandasi Türkiye’den daire alib,sonra oturma izni ala bilirmi?

  1. Merhaba, evet, dairenizi aldıktan sonra tapunuz üzerinden meşruhatlı vize başvurusu yaparak Türkiye’ye gelebilir ve ardından tapunuz üzerinden ikamet izni alabilirsiniz. Alacağınız ev İstanbul Ankara Antalya gibi büyükşehirlerde ise en 75 bin dolarlık olmalıdır, diğer illerde ise 50 bin dolarlık gayrimenkül almanız gerekmektedir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

   1. Soru no 1: ev almak için hala expertiz rapor gerekiyormu? Sitenize gerektiğini yazmıyor.

    Soru no 2
    Turistik amacli oturmam var bitiyor yenilemek gerekiyor ev alırken kac yıl sevebilirim şuan oturma iznim var sadece uzatılacak. Ve neyine sevmeliyim yenilirken. Kısa donem sonrada turizm yerine ne sececem? Şimdiden tesekkurler

    1. Merhaba, yabancılar ev alırken ekspertiz raporu mecburidir, ayrıca evi aldıktan sonra uzatma başvurusu yaparken yeni adresinizden kısa dönem ikamet izni başvurusu yapmalısınız fakat başbvuru dosyanızın içine tapu ve numarataj belgenizi koymanız gerekmektedir.

 6. iyi günler
  türkiyede oturma izni alabilmek için de mülk fiyatı 400 bin dolar mı olması gerekiyor?
  yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkür ederim

  1. Merhaba, Türkiye de, büyük şehirlerde oturma izni almak için alacağınız evin bedeli en az 75 bin dolar olması gerekmektedir. Normal şehirlerde ise bu rakam 50 Bin dolardır. 400 bin dolarlık gayrimenkul almanız durumunda ise siz, eşiniz ve 18 yaşından küçük bütün çocuklarınız Türk vatandaşı olmaktadır.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 7. Merhaba biz Türk milleti olarak yabancılara evlerimizi satıyoruz yabancilar kur farkindan dolayı evlerimizi 15 kat düşük fiyata alıyorlar benim evim 1.500.000TL değerinde 400 bin dolara satsak ne olur ki bu hiçte adaletsiz bir durum değil

  1. Merhaba, Türkiye cumhuriyeti hükümeti yabancılar düşük veya yüksek fiyattan ev almasınlar diye yabancıya satışta ekspertiz raporu şartını getirdi, bu yüzden evinizi yabancıya satarken değil istediğiniz fiyata satmak, düşündüğüz değerin altında rapor çıkma durumu olabilir.

   1. Alıyorsanız satıyorum evimi 400 bin dolardan yabacilara daha fazla olmalı her şeyin bir bedeli var

    1. Umarız ki gayrimenkulünüzü istediğiniz fiyattan satarsınız, konu ile alakalı hizmetimiz olmadığı için maalesef ki teklifinize olumlu cevap veremiyoruz.

  1. Merhaba, arsanın bağlı olduğu belediye, ilgili arsa için bir şerh düşmemisse evet vatandaşlık başvursunda bulunabilirsiniz, şerh varsa yerine getirmek şartı ile yine başvuru yapabilirsiniz. Genellike bu tip arsalar için ilk bir yıl içinde üzerinde bir inşaat yapılması şerhi düşülmektedir.

   1. Mrh öncelikle Ayrıntılı paylaştığınız bilgilerden dolayı çok teşekkür ederim.

    Soruma gelirsek

    Ben Ermenistan vatandaşıyım Daha önceki kanuna göre Ermeniıvatandaşların taşınamaz mülk satın alamadıkları İçin

    Annem Türkiye vatandaşı olduğu İçin onun adına ev aldık ve şuan Yeni yasa da sanırım Ermenistan vatandaşları. Taşınamaz mülk satın alabiliyorlar

    Bir yerden aşdıgım bilgiye göre . 1.derece yakınından satış alamasın diye bi bilgi verdiler

    Bilginiz varmı

    Ve 2 ci sorum. 400 $ tek mülk olma şartı varmı yoksa 1 kaç mülkten bu miktarı doldurabiliyormuyuz

    Cevabınız İçin şimdiden tşk

    1. Merhaba, vatandaşlık amacıyla alınan gayrimenkullerin bir şaibeye sebep olmaması adına birinci derece Türk vatandaşı akraba veya yabancı uyruklu birinden alınmaması gerekmektedir. Ayrıca toplam da bir veya kaç gayrimenkülün toplamı 400 bin dolar olmak zorundadır.

     Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 8. Merhaba. 3kisilik aile (bayan, onun annesi ve kizi) 250bin dolar ustu ev alacak. Vatandaslik herkes mi alir yoksa sadece tapuda olan bir kisi?

  1. Merhaba, tapu sahibi yabancı, eşi ve 18 yaşından küçük bütün çocukları Türk vatandaşı olabilmektedir. Tapu sahibinin annesi babası kardeşleri ve 18 yaşından büyük çocukları maalesef ki Türk vatandaşı olamazlar.

 9. Merhaba,
  Öncelikle verdiğiniz bilgiler için tesekkür ederim,
  Bir sorum var, ben 5 yıldan fazladır türkiyede yaşıyorum, bu 5 yılda kısa dönem ikamet izni ile kaldım, sadece 1 yıl öğrenci olarak oldu ama okulu bıraktım ve o 1yıl öğrenci olarak aldığım ikamet izni sayılır mı bilmiyorum,
  Yaklaşık 6 ay önce 300 bin TL değerinde bir daire aldım ve şuan 2 yıllık tapu üzerinden ikamet iznim var.
  Ben 2yıl geçtikten sonra vatandaşlık için başvuru yapabilirmiyim acaba?
  Başvuru yapabilmem için hangi şartları sağlamam gerekiyor?
  Bilgi verirseniz çok sevinirim,
  Tesekkürler.

  1. Merhaba,
   Eskişehir’de ekspertiz raporuna göre asgari ne kadar değerinde daire alırsam tapu üzerinden oturum alabileceğim.

   Ekspertiz raporunu yaptırmadan önce piyasada ev sahiplerinin yayınladığı emlak fiyatlarına göre daire bakarken tapu üzerinden oturum alabilmem için asgari ne kadarlik dairelere bakmamı önerirsiniz?

   Teşekkür ederim.

   1. Merhaba, Eskişehir büyükşehir statüsünde olduğu için oturma izni amaçlı alınan evin en az 75 bin dolar olması gerekmektedir. 1,300,000 -,1,400,000 arası gayrimenkuller kur farklarınıda düşünürsek sizin alabileceğinz meblalar olmalıdır.

    Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

    1. Merhaba, alınan konut uzerinden ikamet alinabilmesi için, ki 5 sene sonrasi vatandaşlık başvurusu hakkı oluyor yukarıda 650000 tl ve uzeri yaziyor. Ama cevaplarda 75 bin dolar gibi en az meblağ yazıyor. 650000 tl en fazla 40 bin dolar. Hangisi doğru?

     1. Merhaba, dolar kuru yükseldiği için maalesf yazımız da ki rakamlar güncellenecektir. Doğrusu 75 bin doların bugün kü kur karşlığıdır.

 10. merhabalar
  ben ve esim ev alip 1 yillik ikamet izni aldik ,simdi evi satip baska bir ev alacaz fakat bu evi babamizin adina olmasini istiyoruz cunku vatandaslik almasi icin iki evi olursa 250 bin dolar tam olur biz onunla acaba alabilir miyiz ikamet

  1. Merhaba, evet babanızın evinde kiracı olarak yasal adresinizi teyit edebilirsiniz.

   Sitemizin içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

   1. Merhaba ben ev aldım ekspertiz raporunda 2 tane fiyat yazmış birisi 72900 dolar *mevcut* kullanılma esas piyasa değeri ve birisi 75.100 dollar *yasal* kullanılma esas piyasa değeri.
    Buna istinaden ikamet izni mülk üzerindenalmaya hangisi hesaplaniyor ?

    1. Merhaba, tapunuzun üzerinde de 75100 dolar karşılığı TL yazması şartıyla 75100 dolar evinizin yasal değeridir ve oturma izni için geçerlidir.

     Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

   2. merhaba İstanbul’da 40.000 dolara ev alırsam seyahat vizesi ile kısa dönem ikamet izni alabilir miyim?

 11. Merhaba , ben bu sene eşimle Türkiyeden 2 tane ev almak istiyorum , sorum şu , biz eğer ev alırak bize kaç sene oturum izni verilecektir ve Oturma iznin süresi bitdiği zaman türkiyede evimiz olduğu için yeniden oturma izni için başvuru yapa bilirmiyiz ? bide Türkiyede ev sahibi oldukdan sonra Kaç senelik ikamet ala biliyoruz , sorumu cevaplarsanız çok yardımcı olmuş olursunuz teşekkürler 🇹🇷🖤🇦🇿

  1. Merhaba, yeni ekonomi modeline istinaden artık her Türkiye’de evi olan yabancıya oturma izni verilmemektedir. Güncellemeleri paylaşmaya devam edeceğiz, lütfen sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeye devam ediniz.

  1. Gayrimenkülünüzün başvuru sırasında 450 Bin TL ve üzerinde olması durumda sorun yaşayacağınızı tahmin etmiyoruz.

 12. Merhaba, turkiyede tam 7 yil oturuyorum ve 2 yil önce ev aldim. 5 yil tamamladiktan sonra tc vatandaşlığa basvurabiliyorum dogru mu? Pekiyi tum bu 5 yil o dairede oturmak zorunda miyim Vatandaşlığı almak için?

  1. Merhaba, Türkiye de ev sahibi olan ve bu ev üzerinden ikamet izni alan yabancılar 5 yılın sonunda gelirlerini ispat etmek şartı ile Türk vatandaşlığına başvuru yapabilirler. Başvuru şartları arasında bu evde oturma şartı yoktur, başka bir evde oturabilirsiniz fakat ikamet izninizin tapu adresinden alınması ve uzatılması gerekmektedir.

 13. Merhaba,Azerbaycan vetendaşıyım,sorum şu: benim Balikesir iline ait tapulu evim var o daire üzerinden ikamet etmekteyim,şimdi Ordu bölgesinde 2 cı daire almak istiyorum ,bilmek istiyorum 2 ci tapulu evi alırsam ve ikametim Balikesir bölgesinde devam ederse Orduda aldığım daireye oglumu ikamete ala bilirmiyim? 2 ci sorum da şuki eğer oğlumla ortak tapu yaparsam tek oglumu yarım tapuyla ikamete ala bilormiyim,önceden teşekkurler

 14. Merhaba benim kardesim bu sene 25 yasina girecek ve Turkiyede 8 senedir ogrenci olarak ikamet aldi yabanci subeden dediklerine gore eyer 25 yasina kadar 8 sene ogrenci olarak ikamet aldiysa bundan sonra adina bir ev alinirsa 1 sene icinde vatandas olabilir ama ev kac hektar olmali toprak olabilirmi gibi sorularimiza cevap bulamadik lutfen yardimci olun tesekkurler.

  1. Merhaba, sizin durumunuzda ki yabancılar için sadece ev almak gereklidir, arsa, tarla vb gibi şeyler maalesef kabul edilmemektedir, alacağınız evin fiyatı büyüklüğü veya metrekaresi önemli değildir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 15. Merhaba. Ukrayna vatandaşı turkiyede 15000 dolarlık bir daire alıp burda ikamet edebilirmi.turkiyede ikamet edebilmesi için alacağı daire fiyatının mecburi bir miktarı varmıdır.tesekkur ederim

  1. Merhaba, hayır herhangi bir alt limit bulunmamaktadır. Türkiye’de gayrimenkulu olan yabancılar kendisine ailesine rahatlıkla oturma izni alabilir ve uzatabilir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 16. Merhaba, ben bir ofiste çalışma izni alarak işe başladım ve 4 ay çalıştıktan sonra işten memnun kalmamadığım için işten ayrılmayı düşünüyorum, benim bu şirket ile 1 yıllık sözleşmem var eğer istifa edersem ceza alırmıyım? ve diğer sorum şu ki şuanda benim oturma iznim bu çalışma iznine bağlı olduğu için, çalışma izni iptal olunca benim oturma iznimde mi iptal olacak? eğer iptal olursa başka oturma iznine başvurmam için yada başka bir iş bulmam için ne kadar süre zamanım var? cevap verirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

  1. Merhaba,

   Mevcut oturma izninizin süresi devam ediyorsa, çalışma izni iptali ettikten sonra oturma izninizi Göç idaresinden tekrar aktif hale getirmeniz gerekebilir. Fakat oturma izninizin süresi bitmişse, çalışma izni iptali olduktan sonra 10 gün içinde oturma izninize yeniden başvurmanız gerekmektedir. Yeni oturma izninizi aldıktan sonra, oturma izniniz geçerli olduğu sürece tekrar çalışma izninize başvurabilirsiniz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

  2. Merhaba, mayıs 2018’de 150bin dolar değerinde konut almıştık ve hâlâ duruyor. Şimdi vatandaşlık alabilmek için 100bin dolar değerinde bir mülk alsak olur mu yoksa daha önceden aldığımız konut sayılmıyor mu? Tekrardan 250binlik mülk mü almamız gerekir?

   1. Merhaba, ilk aldığınız konut kanundan sonra alındığı için üstünü tamamlayıp vatandaşlık için başvuru yapabilirsiniz.

    Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

   1. Merhaba,
    Ev üzerinden oturma izni veya yatırım yoluyla Türk vatandaşlığına geçiş başvurusunda size yardımcı olabiliriz. Detaylı bilgi için info@atakurumsal.com email adresi üzerinden veya 444 7 284 arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 17. Merhabalar..cevap icin onceden tesekkurler..ben Kazakistan vatandasi ben 200.000 Tl uzerinde ev ustume satin alabilirmiyim..ve 2 cocugum var biri 18..biri 17 yaşindalar..ev satin alirsam biz aylecik oturum izn ala bilirmiyiz..oturum iznleri devamli surdure bilirmiyiz yani..

  1. Merhaba,

   Mülk sahibi olan yabancılar Tapu üzerinden oturma izni alabilirler ve sadece 18 yaş altında çocuklar bu haklara sahip olabilirler.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 18. Merhaba kolay gelsin, soruları cevapladıgınız için teşekkür ederiz. yabancı uyruklu ev sahibi evini kiraya verebilir mi?

 19. Merhabalar eşim azerbaycan vatandaşı oturum izni yok ve şuan türkiyede kaçak durumda çıkması için 15 günlük süre verildi yinede çıkış yapamadık ve 1 yıla yakın türkiyede kaçak durumda eşimin adına ev alabilirmiyiz nasıl bir yol izlemeliyiz

  1. Merhaba, yabancılar için gayrimenkul alırken ikamet izni olması şartı aranmamaktadır, geçerli bir pasaport ile gayrimenkul alınabilir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 20. Merhaba, önce teşekkür ediyorum,her sorumuza cevab veriyorsunuz,Allah razı olsun,yine bir kaç sorum olucak, önce sormak istediğim şu,sigortam yok, eşimden yeni ayrıldım, önceleri boşandıktan sonra eşinin sağlık sigortasından 3 ay faydalanma vardı,yine o yasa devam ediyormu?,sonraki sorum şu,tapu sahibi olucam, tapuyla bağlı oturma izni için hangi formada başvuru yaparak randevü almalıyım? 3 cu sorum da şu ki,tapu üzerinden oturma izni aldıktan sonra sigorta yaptırmam şartımi? Sizi yordum,ama yardımınıza ihtiyacım var, teşekkürler

  1. Merhaba, sorularınız danışmanlık hizmetlerimiz kapsamına girdiği için maalesef cevap veremiyoruz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 21. merhabalar ben türkmenistan vatandaşıyım yurtdışı pasaportumu kaybettim lakin kopyası var ankara üniversitesi öğrencisiyim öğrenci belgemle ve pasaport kopyamla ev sahibi olabilirmiyim virüsten dolayı yollar kapalı olduğu için gidemiyorum memlekete ev almak istiyorum mümkünmü bu şartlarda teşekkürler

  1. Merhaba, maalesef ki pasaportunuzun aslı olmadan gayrimenkul edinmeniz mümkün değildir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 22. Merhaba,evlilik yoluyla 2 senelik oturma izni aldım,malesef 1 sene dolduktan sonra anlaşmalı boşandık,ama 1 sene oturma iznim duruyor, şimdi daire alicam,bilmek istiyorum ki tapu üzerinden oturma izni alırsam o kanan 1 senelik oturma iznim devam edermi? Bir de tapu ile bağlı alacağım oturma iznini hangi türlü başvuru yapmalıyım? Cevab verirseniz sevinirim, teşekkürler

  1. Merhaba, Türkiye’den gayrimenkul alan yabancılar beş sene gelirlerini ispat edebilirlerse Türk vatandaşlığına başvurabilirler, önce ikametler sayılmamaktadır maalesef.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

  1. Merhaba, şirketimiz müşterileri ortalama 90 gün içinde kimlik ve pasaportlarını teslim aldılar.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 23. 220.000 euroya Türkiyede bulunan Danimarkalı ev sahibinden bir ev alırsak vatandaşlık hakkımız olur mu. Sanki bir ara sadece türk birinden alması gerekiyordu diye biliyorum. Kalkti mı bu uygulama

  1. Merhaba, Türk vatandaşlığı için edinilen gayrimenkullerin Türk vatandaşlarında veya hakim hissesi Türk vatandaşında olan şirketlerden alınması gerekmektedir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 24. merhaba, iki sorum olacak, 1- 250.000 dolarlık ev tek seferdemi olmalı yani aldığımız 1 evin değerimi 250 bin doların üstünde olmalı yoksa aynı tarihlerde 2-3 tane gayrimenkul alsak toplam değeri 250k dolar olsa yine geçerli olur mu?
  2- diğer sorum ise aldığımız gayrimenkulleri kaç sene satmama yasağımız var ?
  cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

   1. 1 Mayıs 2022’den bu yana mülk oturma izni istiyorsanız, belirli bir fiyata mülk satın almanız gerektiği doğru mu? 1 Mayıs’tan önce ama bu tarihten sonra limitin altında bir fiyata satın aldıysanız ve 1 Mayıs’tan sonra mülk ikamet izni başvurusunda bulunduysanız ne olur? Teşekkür ederim

    1. Merhaba, evet büyük şehirlerde 75 bin dolar ve üzeri diğer şehirlerde ise 50 bin dolar ve üzeri ev almak zorundasınız. Yeni uygulama hayata geçmeden önce alınmış evler için başvuruda sorun yaşayacağınızı tahmin etmiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu