Çalışma İzni Danışmanlık

ATA Kurumsal ile Çalışmak için 5 Neden

Neden ATA Kurumsal Danışmanlık?

1- Gizlilik

ATA Kurumsal Danışmanlık için en önemli kriterlerden birisi müşteri bilgilerini en üst düzeyde korumaktır. Örneğin bir yabancı için Çalışma Bakanlığı’na başvuru yapmak istediğinizde bakanlık, şirketinizin resmi bilançosunu ister.

Hiç kimsenin bilmemesi gereken gelir gider bilgileriniz bu bilançolarda yazılıdır. Biz ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası sahibi bir danışmanlık firması olarak müşterimizin hiçbir bilgisini kayıt etmez veya depolamayız, üçüncü kişilerle veya reklam şirketleri ile asla paylaşmayız.

ATA ISO-27001

 

2-Uzmanlık

Şirketimiz ATA Kurumsal Danışmanlık A.Ş. adıyla 19.04.2012 yılında Ankara Ticaret Odası’na kayıt olarak hizmet hayatına başladı, 10 yılı aşkın süre boyunca hiçbir müşterisinden şikayet almadı, 2016 yılında İstanbul ofisini açtı, her iki şubemiz de müşterilerimizden hep tam not aldı ve almaya devam ediyor. Lütfen hakkımızdaki yorumları okumak için Google arama motorunda bizi araştırın.

Ata Kurumsal | Oda Kayıt Belgesi

 

3-Müşteri Memnuniyeti

Hizmet sektöründe müşteri memnuniyeti sadece başvuruyu olumlu sonuçlandırmak değildir. Biz her asgari ücret değişiminde tüm müşterimize tek tek mail atar ilgili yabancıların maaşlarını güncellemeleri gerektiğini belirtiriz. Ayrıca yabancı personellerin pasaport bitiş sürelerini de takip eden, yine şirketimizin kuruluşu olan Guxom Technology’nin ürettiği yapay zeka ile takip eder, olası tüm sorunların önüne geçeriz.

4-Satış Sonrası Hizmet

En çok zorlandığımız konuların başında da işlemlerini bitirdiğimiz müşterimizin sektörlerinin konjonktürel değişikliklerini takip etmek geliyor. Çünkü çalışma izni aldığımız personelin uzatma başvurusu geldiği zaman da aynı başarıyı yakalamamız gerekiyor. Müşterilerimizde takip ettiğimiz konular ise sırasıyla şu şekildedir;

 • Yurt içi ve yurt dışı satışlarının durumu
 • Türk personelleri ile yabancı personellerinin dengesi
 • Asgari ücret güncellemeleri

5-Sürekli Güncellenme

Evet işte bu konuda gerçekten çok iyiyiz, bu sitemizde tüm sektörler ile ilgili duyuruları anında yayınlıyoruz, mail göndermemize izin vermiş müşterimiz olası değişiklikleri anında öğrenirler, bu konuda maalesef mütevazı olamıyoruz, sektörümüzü dakika dakika takip eden istatistik departmanımızla gurur duyuyoruz.

Bizimle Çalışmak Çok Kolay

Kişilerin ve kurumların ihtiyaçlarını biliyoruz, işimizi büyük bir ciddiyetle takip ediyoruz, bizimle çalışmak çok kolay.

Öncelikle biz ret alacak çalışma izni başvurularına danışmanlık yapmayız.

 • Aranan Kriterler – Yabancı personel çalıştırmak için gerekli şartları yerine getirip getiremediğinizi kontrol ediyoruz.
 • Sözleşme – Şartların uygunluğu durumunda size bizimle çalışmanızı teklif eden ayrıca size karşı sorumluluklarımızın yazdığı bir sözleşme gönderiyoruz.
 • Bilgi ve Belgeler – Sizden birtakım bilgi, belge isteyeceğiz, sonra yapmanız gereken bütün işlemler şirketimizin eşliğinde yapılacaktır.
 • Kontrol  – Artık her şey bizim kontrolümüzde, personelinizin asgari maaşı, sigorta işlemleri, geçici görevlendirmesi ve diğer her şeyi öğreneceksiniz.
 • Onay – Çalışma izniniz onay aldı ama bitmedi! Yabancı personelinizin bordro, SGK işlemleri ve gerekli diğer konularda bilgilendirilmeye devam edeceksiniz.

Ata Kurumsal Danışmanlık Hizmet Kronolojisi

 • Başvuru yönteminin değerlendirilmesi ve onayı
 • Personel adayının unvanına göre asgari maaşının müşteriye bildirilmesi
 • Personel adayı ile iletişime geçilip gerekli evrakların hazırlatılması sürecinin yönetimi
 • Yurt dışı başvurusu ise ilgili konsolosluklara gerekli başvuruların yapılması
 • Çalışma Bakanlığına, çalışma izni başvurusunun yapılması
 • Çalışma izni başvurusu sürecinde istenebilecek ek evrakların tamamlanması
 • Çalışma Bakanlığından izinlerin erken çıkmasını sağlamak amacıyla dosya takibi yapılması
 • Süreç boyunca oluşabilecek aksaklıkların çözümü için gerekli iletişimin sağlanması
 • Çalışma izni çıktıktan sonra müşteriyi ve personeli bilgilendirme
 • İstenirse SGK işlemleri için ücretsiz danışmanlık

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz ?

 • 1. Yetkinlik

  Ata Kurumsal Danışmanlık Çalışma Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş aracı kurum adayıdır. Kurallarımız ve prosedürlerimiz bellidir. Bu yüzden bizimle çalışanlar daima bir adım öndedir.

 • 2. Uzmanlık

  Bütün personellerimiz alanında uzman ve eğitimlidir, şirketimizde beş ayrı dil akıcı bir şekilde konuşulmakta ve yazılmaktadır.

 • 3. Kurumsallık

  Açık ve net olarak belirlenmiş kurallarımız vardır. Kuralların dışına çıkmayız. Deneyimli personel ve departmanlar sayesinde hızlı karar alır ve uygularız.

 • 4. Şirket Kültürü

  Şirket kültürüne sahibiz, çalışanlarımıza eşit davranır, onların kişisel/mesleki eğitimini geliştirmek için özel eğitimler veririz.

 • 5. Doğru İnisiyatif

  Uyguladığımız her karar bir iş gerekçesine bağlıdır. İşimiz gereği daha fazla öğrenir ve bu öğrendiklerimizi müşterilerimiz için uygularız.

 • 6. Sorumluluk

  İş tanımı kurgulanmıştır, ne yapacağımız, görev ve sorumluluklarımızın bilincinde çalışırız. Büyük projeleri yönetme deneyimimiz ve gücümüz vardır.

Fiyatlarımız

HizmetYurt içiYurt dışıTransfer
Ev Hizmetleri14.000 TL + KDV14.000 TL + KDV14.000 TL + KDV
Satış Elemanı Vb.14.000 TL + KDV14.000 TL + KDV14.000 TL + KDV
Animatör, Masöz, Akrobat vb.14.000 TL + KDV14.000 TL + KDV14.000 TL + KDV
Şirket Ortağı15.750 TL + KDV15.750 TL + KDV15.750 TL + KDV
Öğretmen, Doktor, Psikolog vb.17.500 TL + KDV17.500 TL + KDV17.500 TL + KDV
Mühendis, Mimar ve Müdürler17.500 TL + KDV17.500 TL + KDV17.500 TL + KDV
Üst Düzey Yöneticiler – Pilotlar ve Kaptanlar21.000 TL + KDV21.000 TL + KDV21.000 TL + KDV

Danışmanlık & Rakamlar

0
Çalışma İzni
0
Kurumsal Müşteri
0
Uluslararası Referans
0
Problem

Neden Ata Kurumsal Danışmanlık ?

Güvenilirlik

İş ihtiyaçlarında öncelik güvenilirliktir. Müşteriler iş yapacağı şirkete önce güvenmek ister. Bu yüzden şirketimizin çekirdeğini “güven” oluşturur ve güven tanımı; karakterimizi, yeteneklerimizi, gücümüzü ve işimizin doğruluğunu ifade eder.

Basit Düşünmek

Asıl amacımız her zaman müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaktır. Dolayısıyla doğru noktalara odaklanarak karmaşık yapılardan, zorlu ve can sıkıcı süreçlerden uzak dururuz.

Saygılı Olmak

Muhatabımıza karşı saygılı olma konusunda çok hassasız. Pozisyon, unvan, yaş, cinsiyet ya da diğer hiçbir farklılık bizim için ayırıcı bir özellik değildir. Tavrımız her zaman profesyonel bir saygı ve nezaketten yanadır.
Başa dön tuşu