Oturma İzni

Şartlı Giriş Yaptıktan Sonra İkamet İzni Alınmazsa Ne Olur?

Özellikle son dönemlerde, müşteri temsilcilerimiz şartlı giriş konusunda çok fazla soru almaya başlamış durumda. Şartlı giriş hakkında en çok merak edilen detaylardan biri de şartlı giriş sonrası 10 gün içinde ikamet izni alınmaması gibi bir durumda nasıl yasal sonuçlarla karşılaşılacağı. Öncelikle bilinmesi gerekiyor ki, şartlı giriş yapan yabancıların 10 gün içinde ikamet izni başvurularını en yakın Göç İdaresi müdürlüğüne yapmaları gerekmektedir. Bu süre içinde eğer yabancı bir randevu alarak Göç İdaresi’ne gitmezse veya ikamet izni başvurusu yapıp olumsuz sonuç alırlarsa süreli giriş yasaklarıyla karşı karşıya kalabilmektedirler. Her zaman tüm yabancılara, Türkiye’de yasal kalış süreleri içinde gerek uzatma, gerekse ilk ikamet başvurularını tamamlamalarını tavsiye etmekteyiz.

Eğer, Türkiye’de şartlı giriş sonrası 10 gün içinde ikamet izni başvurusu yapılmamasının yasal sonuçları hakkında sorularınız bulunuyorsa, yorumlar kısmından veya sizin için özel olarak hazırladığımız “Sorun Cevaplayalım” sayfamızdan bize iletebilirsiniz.

Av. Batın Yılmaz

Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu