Türkiye'de Yaşam

Yabancılar Türkiye’de Pasaportlarını Nasıl Yenileyebilir?

Türkiye’de bulunan yabancılar ülke sınırları içerisindeyken pasaportlarının geçerlilik tarihi doluyorsa vakit kaybetmeden ilgili mercilere başvurarak pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir. Ancak vatandaşları oldukları kendi ülkelerinden aldıkları pasaportlarını Türk vatandaşları gibi Nüfus Müdürlüklerine başvurarak yenileyememektedirler. Yabancılar Türkiye’de bulundukları süre içinde pasaportlarını yenileyebilmek için vatandaşları oldukları ülkenin Türkiye’de bulunan büyükelçilik ya da konsolosluklarına başvuru yapmaları gerekmektedir. Pasaport yenileme işlemleri için gereken bilgi ve belgeler ile uyulması gereken koşullar her ülke için farklılık gösterebilmektedir. Bu sebeple yazının devamında verilmiş olan bilgiler sadece bir ön bilgi verme niyetinde olup, Türkiye’de pasaportlarını yenilemek isteyen yabancıların başvuru için gereken tüm bilgileri ülkelerinin büyükelçilik ve konsolosluklarına başvurarak edinmeleri tavsiye edilmektedir.

Pasaport Yenilemek İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

 

Pasaport Yenilemek İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

 

Türkiye’de pasaportunu yenilemek isteyen yabancılar belirlenmiş olan bazı kriterlerin tamamını yerine getirmeleri halinde posta ile başvuru yapabilmektedir. Bu kriterleri sıralamak istersek; son olarak almış oldukları pasaportları hasar görmemiş ve başvuru sırasında ibraz edilebilir olmalıdır, 16 yaşından sonra alınmış olmalıdır, son 15 sene içinde alınmış olmalıdır ve şu an kullanmakta olan isim ile verilmiş olmalı veya isim değişikliğinin yasal olarak kanıtlanması gerekmektedir. Eğer sayılan kriterlerden bir tanesi dahi yerine getirilemiyorsa, ilgili konsolosluğa şahsen başvuru yapılması gerekmektedir.

Pasaport Yenilemek İçin Nasıl Başvuru Yapılmalıdır?

Yukarıdaki pasaport yenilemek için başvuru şartları başlığında belirtildiği gibi ilgili kriterleri sağlayan yabancılar pasaport yenileme başvurularını yapmak için posta ile evrak gönderimi yöntemini tercih edebilmektedirler. Bunun için pasaport başvurularını posta ile Ankara veya İstanbul’da yer alan başkonsolosluklara veya büyükelçiliklere gönderebilirler. Burada dikkat edilmesi gereken husus ise, başvuru gönderen yabancıların bulundukları illere göre hangi konsolosluk ya da büyükelçiliğe başvuru yapmaları gerektiğinin değişmekte olduğudur. Bunu öğrenmek için yabancıların vatandaşı oldukları ülkenin büyükelçilik veya başkonsolosluklarının internet sitelerinden bilgi almaları mümkündür.

Başvurularını büyükelçilik veya konsolosluklara şahsen yapmak isteyen yabancıların ise öncelikle ilgili kurumdan randevu almaları gerekmektedir. Randevular, ilgili kurumların internet sitelerinde yer alan çevrimiçi randevu alma sistemi üzerinden veya e-posta ile alınmaktadır.

Yabancıların Pasaport Yenileme İşlemi Aşamaları Nelerdir?

 

Yabancıların Pasaport Yenileme İşlemi Aşamaları Nelerdir?

 

Yabancıların pasaport yenileme işlemleri temel olarak iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama olarak başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması ve istenen belgelerin beraberinde sunulması istenmektedir. Ardından gelen aşama ise önceden belirlenmiş olan başvuru ücretinin yatırılmasıdır.

Birinci Aşama: Başvuru Formunun Doldurulması ve Evrakların Tamamlanması

Pasaport başvuru formunu doldurmak için öncelikle ilgili ülke büyükelçiliği internet sitesine girilmelidir. Yeni pasaport için başvuru formu elektronik ortamda doldurulmalıdır. Başvuru formunun doldurulmasının ardından sistemde yer alan yazdır düğmesine basarak formun çıktısı alınmalıdır. Tüm bilgilerin doğru olarak girilmiş olduğu kontrol edildikten sonra imzalanmalıdır.

Ayrıca, yabancının vatandaşı olduğu ülke tarafından verilen son olarak alınmış pasaport ve fotokopisinin başvuru formuna eklenmesi gerekmektedir. Bu pasaport iptal edildikten sonra yenisi ile birlikte geri gönderilmektedir.

Başvuru evrakları içine bir adet pasaport fotoğrafı eklenmesi de gerekmektedir. Başvuruda bir gecikme olmasını önlemek için 5×5 cm boyutlarında beyaz fonda ve son 6 ayda çekilmiş bir pasaport fotoğrafı kullanılması gerekmektedir. Büyükelçilik ya da konsolosluk kriterlere uymayan fotoğrafları kabul etmemektedir.Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise, başvuru için verilen fotoğrafların gözlüksüz olması gerekmektedir. Gözlüklü fotoğraflar sadece tıbben zorunlu kılınan nadir derecede şartlar altında kabul edilmektedir.

Son olarak eğer böyle bir durum yaşandıysa isim değişiklik belgesinin de sunulması istenmektedir. Son pasaport alındıktan bu yana isim değişikliği yaşandıysa, isim değişikliğini gösteren evlilik cüzdanı ya da mahkeme kaydı gibi bir belgenin gösterilmesi gerekmektedir.

İkinci Aşama: Başvuru Ücretinin Ödenmesi

İlgili ülke büyükelçilik ya da konsolosluk tarafından belirlenen pasaport yenileme ücreti ve pasaport belge ücretinin belirtilen ödeme yöntemi ile ödenmesi gerekmektedir. Bunun için posta ile yapılan başvurularda döviz çeki alınması gerekmektedir.

Yeni Pasaportun Teslim Alınması Ne Kadar Sürmektedir?

Yabancıların pasaport yenileme işlemleri 2 ya da 3 hafta kadar sürmektedir. Pasaport belgesi işlemleri ise 1 ay kadar zaman alabilmektedir. Yenilenen tüm pasaportlar kargo şirketi kullanılarak sahiplerine gönderimi sağlanmaktadır. Ayrıca, kargo şirketleri teslimat sırasında kargo ücreti talep etmektedir.

Av. Serkan Tiryaki

Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

İlgili Makaleler

141 Yorum

 1. Benim sorum biraz karışık
  Şimdi 6 ay önce resmî nikahımızı yaptık
  27 Ağustos düğünümüz var
  20 Ağustos da eşimin aile ikamet izni bitiyor
  Eylül de de eşimin pasaport süresi bitiyor
  Şimdi sorum şu
  -biz yurt dışına çıktık Rusya’dan yeni pasaport alıp Türkiye’ye 90 gün giriş hakkımızı kullanıp gelebilir miyiz.Geldik den sonra yeni pasaportla aile izni alabilir miyiz
  -Rusya’dan aracını da getirmek istiyor.Ama
  şu an bu pasaport için getiremez çünkü son 1 yıl içinde sürekli Türkiye de ikamet etti 185 gün kuralını uygulayamıyor.
  -Peki Rusya’dan yeni pasaport çıkarırsak o pasaportta herhangi bi kaşe olmadığı için 185 kuralını uygulamış oluyor mu ?
  Yardımcı olursanız çok seviniriz

  1. Merhaba, ilgili yabancının ikametinin bitmesine iki ay kala uzatma başvurusunu yapmanız ardından da pasaportu değiştirip GÖÇ idaresine randevu günü yeni pasaport ile gitmeniz gerekmektedir. Yeni pasaort ile giriş ilk giriş sayılacağından 180 günde 90 gün kuralına göre giriş yapmış sayılırsınız.

 2. Merhaba. Ben Azerbaycan vatandaşıyım. Yabancı pasaport süremin bitmesi az kaldı. Nasıl süresini uzata ve ya yenileye bilirim?

 3. Merhaba , turkmenistan pasaportu suresi 06.07.22 bitiyor . Nasil uzaltma yapabilirim?

  1. Merhaba, Konsolosluğunuza başvurmanız veya kendi ülkenize gidip orada pasaportunuzu uzatmanız gerekmektedir.

 4. Merhaba ben Azerbaycan vatandasiyim istanbulda kaliyorum benim pasaportun zamani az kalmis ben nerde nasil yeniliye bilirim pasaportu

  1. Merhaba, Azerbaycan vatandaşları pasaportlarını sadece kendi ülkelerinden yenileyebilmektedirler.

   1. Merhabalar ben özbekistan vatandaşiyim pasaport sürem bitiyor özbekistana gitmeden Turkiyede yapila biliyormu yardimci olursaniz çok sevinirim

 5. Merhaba ben turkmenistan vatandaşiyim turkiye geldim zamani kimlik aldim 6 ay soñra turkmenistan pasaportmi kaybetim kimlik suresi dolmasina 6 ay vardi yani kimlikim dolmasina 1 ay kalanda turkmenistana donecekdim amma covet-19 yuzunden gidemedim şu anda cok zor durumdayim aşi olamiyorum sokaka cikamiyorum kimlik alamiyorum her yere gitim gitmedik yerim kalmadi hic kimse yardam vermiyor lutfen ben ne yapmaliyim yardam ediñ bana
  Tel05528520197

  1. Merhaba, konsolosluğunuzla iletişime geçip, ülkenize gitmek için yardım etmelerini istemenizi öneririz.

  2. Ben yabancı pasaportum 2016 ben Türkiye geldin 2017 şurası biti nasıl yeni pasaport ala bilirim lutfan bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler evliyim hoca nikahim var Rasim nikahim yok

 6. Merhabalar. Benim cifte vatandasligim var, (Turk ve Ingilz). 3 yildir Turkiyede yasiyorum. 2020 Kasim’da Ingiliz pasaportumun suresi bitti. Bu arada bosandim ve Turk kimligindeki adim ve ingiliz pasaportundaki adim da farklilasti. Ingiliz pasaportunu acil uzatmam gerekiyor, nasil uzatabilirim?

  1. Merhaba, lütfen İngiltere konsolosluğu ile iletişime geçiniz, bizim bilgilerimiz Türk kanunlarına göre olduğu için en doğru bilgiyi onlardan alabilirsiniz.

  1. Merhabalar. Ben aile ikamet izni başvurusu yaptığıma 2ay oldu kimliğim daha gelmedi ve o arada ben pasaport yenileme ve eşimin soyadına geçiş yaptım ama pasaportu göç idaresine gidip sisteme kaydini yaptırmam gerekiyormuş galiba bunun için herhangi bir evrak yada nasıl yol almam gerekiyor. Teşekkürler

 7. Merhaba ben özbekıstan vatandaşıyım ama normalde turkıyede ıkamet ediyorum benim şu anda pasaportum kayboldu ne yapabılırım bana acıl dönebılırmısınız🥺

  1. Merhaba, Özbekistan konsolosluğuna pasaportuunuzun kaybolduğunu bildirip yeni pasaport talep etmeniz gerekmektedir.

   Sitemizin içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 8. Merhabalar benim oglum 11 yasinda 5 senedir turkiyede oturum iznimizde var yasiyoruz yabanciyiz oglumun pasaport suresi bitiyor pasaportunu burada yenileme imkanim varmi acaba

  1. Merhaba, ülkenizin konsolosluğu ile irtibata geçerek sorunuzu kendilerine sormanızı öneririz. Genellikle yabancı ülke konsoloslukları pandemi sebebiyle pasaport yenilemesini Türkiye içinden yapmaktadırlar.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 9. Merhaba, benim çalışma iznim yenilemek için başvuru yapmaktaydım fakat yeni pasaport aldıgım için yeni pasaport numaram eski pasaport numaramdan farklıdır. Sorun olur mu?

  1. Merhaba, çok büyük ihtimalle Çalışma Bakanlığı eksik evrak adı altında görüş ister, pasaportun değişmesi normal süresi dolduğu için değiştiştiğinden herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 10. Merhaba benim pasaportum süresi bitmek üzeri şöle bir şey var benim adıma motorum var pasaportun süresi uzarsa motor benim adımda devam edermi satışa sorun olur mu

 11. merhaba ben Kırgızistan vatandaşıym, pasaport sürem bitiyor., uzatma şansım varmıştır burda , bide oturma iznim , yok uzatırlar mı acaba teşekkürler

  1. Merhaba, pasortunuzun yenilenmesi için Türkiye’de ki konsolosluğunuza başvurmanız gerekmektedir. Eğer konsolosluğunuz Türkiye’de pasaportunuzu yeniliyorsa ikamet izninizin olup olmaması önemli değildir.

 12. Mrb beb ozbegim benim pasportim eski burdan yeni pasport alabilirimiyim, İstanbulda tadovadayim sebebliyim ,

  1. Merhaba, evet İstanbuldaki konsolosluğunuz veya büyükelçiliği üzerinden paaportunuzu yenileyebilir veya yerine geçen seyahat izin belgesi alabilirsiniz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 13. Merhaba ben özbekistanliyim yakında pasaportumu kaayb ettim ama burda Özbekistana gitmeden pasaportumu nasil yapabilirim

  1. Merhaba, Rus vatandaşı ile evliyim ama evlilik sonrası konsolosluğa evliliği bildirmedik ve eşimin pasaportunu yenilemedik. Birde çocuğumuz oldu şuan Türk vatandaşı.
   Yakın zamanda Rusya’ya gitmemiz gerekiyor. Bu sebeple eşimin pasaportunu yenilememiz ve çocuğa da annesi üzerinden vatandaşlık almamız lazım. Bu konuyu en hızli nasıl halledebiliriz?

   1. Merhaba, Rusya kanunları ile bilgimiz olmadığı için maalesef sorunuza cevap veremiyoruz, Rus danışmanlık firmaları ile iletişime geçmenizi öneririz.

    Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 14. merhaba esım tunuslu pasaportunu 10.03.2021 tarıhınde basvuru yaptık ama hala pasaportu elımıze ulasmadı

  1. Merhaba, Tunus konsolosluğu veya büyük elçiliği ile sık sık görüşmenizi öneririz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

  2. Merhaba ben özbekistanlıyım 2022 ocak ayında posoportum bitiyor kaç ay oncesi başvuru yapmam gerekiyor

   1. Merhaba, pasaportunuzun bitmesine son altı kala uzatma başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

    Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

  1. Merhaba, İstiklal caddesi üzerinde bulunan Yunanistan büyükelçiliğine başvurmanızı öneririz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

    1. Merhaba, Irak konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekmektedir, maalesef ki ne kadar sürede çıktığını veya konsolosluğunuzun burada pasaport verip vermediğini bilmiyoruz.

     Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 15. Merhabalar eşim Cezayir vatandaşı Türkiye de yaşıyoruz pasaport un süresi dolmak üzere uzatmak için pasaport u Cezayir konsolosluğuna gitmeden neler gerekli evrak için

  1. Merhaba, eski pasaportunuz, Türkiye’de oturma izni belgeniz ve son 6 aya ait biometrik fotoğrafınız ile konsolosluğunuza başvuru yapabilirsiniz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

  1. Merhabalar.
   Yeni pasaport için konsolosluğa başvurmanız gerekir. Konsolosluktan geçici pasaport belgesi edinebilirsiniz.
   Yeni pasaport aldıktan sonra Türkiye’de oturma izni varsa pasaport değişikliği yapan yabancı kişi 20 iş günü içerisinde Göç İdaresi Müdürlüğü’ne bildirim yapmalıdır.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 16. Slm benim pasaportum un zamanı bitecek Azerbaycan vatandaşıyım nasıl postayla yenılıye bılırım

  1. Merhaba, bildiğimiz kadarı ile Azerbaycan vatandaşlarını pasaportlarını sadece Azerbaycan da yenileyebilmektedirler, Konsolosluğunu ile görüşmenizi öneririz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 17. Merhabalar ben turkmenistan vatandaşıyım 12 senedir turkuyedeyim pasaport yenilendigi icin kacak durumunda kaldim memlekete gidersem deport olucam turkmenistan eski pasaportlulara nasil işlem yaptirabilirim yardimci olurmusunuz lutfen

  1. Merhaba, maalesef ki siz pasaportunuzu değiştirmeden Türkiye’de hiç bir şekilde yasal olarak ikamet edemezsiniz. Üzgünüz ne biz ne de bir başkası size konuda hizmet veremez.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 18. Arkadaşım Fas vatandasi.Türkiye’de ikamet suresinin bitmesine bir ay kaldi fakat pasaportunun suresinin de bitmesine bir ay var pasaport başvurusunu nasıl yapmalıyız yada pasaportun gelme suresi ne kadar sürer

  1. Merhaba, 6 aydan kısa süresi kalmış pasaport ile Türkiye’de ikamet izni alınması mümkün değildir, ilgili yabancı kendi konsolosluğuna başvurarak yeni pasaport için talepte bulunabilir, bazı konsolosluklar pasaport yenileme işlemini bir haftada yaparken bazı konsolosluklar 3 ay da yapmaktadır, bazı ülkelerin konsoloslukları ise pasaport yenileme işlemi yapmamaktadır. Yabancının vatandaşı olduğu konsolosluk ile ivedi bir şekilde iletişime geçmenizi öneririz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 19. Merhaba , yardımcım Gürcistan vatandaşı pasaport yenileme için ne yapmam gerekiyor desteğinizi rica ederim

  1. Merhaba, yabancının Gürcistan konsolosluğuna pasaport başvurusu yapması gerekmektedir, eğer ki pasaport konsolosluk tarafından verilmez ise yabancının kendi ülkesine gidip pasaportunu yenilemesi gerekmektedir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 20. Merhaba ben Suriye uyrukluyum burda üniversite okuyorum pasaportumun süresi bitmiş yeni pasaport mu almalıyım yoksa yenileyebiliyor muyum?
  Eğer yenileyebiliyorsam nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler ederim

  1. Merhaba, Suriye uyruklu yabancılar pasaportlarını sadece Suriye’de yenileyebilmektedirler, bu yüzden Suriye Şam hariç hiç bir yerden pasaportunuzu yenileyemiyorsunuz maalesef.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 21. Merhaba ben moldova vatandaşıyım türkiyede evliym eşimin soyadı nasıl alıcam pasaportumu enilirsek soyadim Değişir. Çok teşekkürler

  1. Merhaba, evlilik belgeniz ile kendi ülkenizin konsolosluğuna başvurmanız yeterlidir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 22. Mrhb ben azerbaycan vatandasiyim mugla bodrumda yaşiyorum ben evliyim pasaport gununu uzatmak için n
  ereye başvurmaliyim

  1. Merhaba,

   Bu konu ile ilgili Türkiye’deki Azerbaycan Konsolosluğuyla irtibata geçmeniz gerekmektedir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 23. Biz moldova vatandaşıyız pasportumuzu burda kaybettik elimizde fotokopisi var yenisini burda çıkarabilirmiyiz

  1. Merhaba, bu konu hakkında Türkiye’deki Moldova Konsoloslukla irtibata geçip bilgileri alabilirsiniz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 24. İstanbul Fas konsolosluğu dan pasaport yenilemek için randevu almam gerekli.bir türlü alamıyorum ücret karşılığında bana randevu alabilirmisiniz lütfen.cevap bekliyor olacagim

  1. Merhaba, maalesef konunuz hakkında hizmetimiz bulunmadığı için yardımcı olamıyoruz, ayrıca pandemi sebebiyle bütün konsolosluklar aynı şekilde biraz daha beklemenizi öneririz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 25. Merhaba ben Kazakistan vatandaşıyım 10 gün önce evlendim Türkiye cumhuriyeti vatandaşıyla Haziran da 4 sene olacak Türkiye de oturma izinliyle yasadigima şimdi ilk defa aile ikamet izinine başvuru yapacağım ülkemden sabıka kaydı olmadığına dayır belge apostıl isteniyor yazilmis benim 1 ay sonra ikametim son eriyor ülkeden hangi evrak istemem gerekiyor ….teşekkürler

 26. Merhaba: Ben genel olarak turk vatandaslik için basvurdum 5 aydir ki beni sorusturma yapiyorlar, komisyon mulakat icin ne zaman çağıracaklar?

  Tesekkurler

  1. Merhaba, corona virüs sebebiyle kamuda işler biraz yavaşladı, tahminen temmuz ağustos aylarında mülakata çağırılacağınızı tahmin ediyoruz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin.
   https://g.page/r/CWsEzaKWy1xwEAQ/review

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu