Türkiye'de Yaşam

Yabancıların Türkiye Hakkında Bilmesi Gerekenler

1-Türkler aşırı derece vatansever insanlardır ama ırkçı değillerdir, Anadolu Türklerin öz vatanıdır.

2- Türkler dünyanın en misafirperver insanlardır, yabancılara karşı son derece saygılı ve samimidir.

3- Türkler ülke siyasetini yakından takip eder, Türkiye’de siyaset çok renklidir, etkin bir muhalefet vardır, yine de son sözü referandumda Türkler söyler.

4- Diyelim ki Türkiye içinde araçla seyahat ediyorsunuz ve aracınız bozuldu, ileride de bir köy var, gidin yardım isteyin! Evet o köyde İngilizce veya başka bir yabancı dil bilen birisi olmayacak ama size evini açan, gecenin bir yarısı sizin için seferber olan çok güzel insanlar tanıyacaksınız.

5- Türkler futbol hastasıdır ve tam bir holigandırlar. İstanbul’da senede 6 defa Türkiye’nin en büyük takımları karşılaşırlar. O maçı mutlaka stadyumda seyredin, dünyanın hiç bir yerinde göremeyeceğiniz bir sinerjiyi göreceksiniz ve kapılacaksınız.

6- Türkler yardımsever insanlardır, Türkiye’de başınıza ne gelirse gelsin, Türkler yabancılara sahip çıkarlar, onları ezdirmezler. özellikle çocuklara karşı aşırı hassastırlar.

 

7- Dünyanın hiç bir yerinde göremeyeceğiniz diğer bir olay ise ”asker geceleridir”. Türk erkekler 21 yaşına geldiklerinde askere giderler. Son gecelerinde eğlenceler düzenlenir. Türkler için askerlik yapmak kutsaldır, Anadolu’da askerliğini yapmayan erkeğin evlenmesi çok zordur. Türkiye son 30 yılda PKK, IŞİD, YPG ve FETÖ gibi terör örgütlerinin saldırılarında 50 bine yakın asker polis ve sivil vatandaşını kaybetmiştir. Buna rağmen Türk gençleri askere giderken eğlenerek giderler. Bu gelenek Türklerin 2000 yıl öncesine dayanan ve hiç bozulmadan devam eden en eski geleneğidir.

 

8- Türkiye dünya ortalamasına göre suç oranı en düşük ülkeler arasındadır, toplumda infial uyandıran suçları (çocuk istismarı, kadına yönelik şiddet, taciz ve tecavüz) işleyen insanlar genellikle cezaevlerindeki diğer mahkum Türkler tarafından öldürülürler.

 

 

9- Türkler asker ve polislerine çok düşkün bir millettir, kesinlikle Türk askerini ve polisini aşağılayıcı hareketlerde bulunmayın. Türk polisleri genellikle vatansever insanlardan oluşur, ABD ve Avrupa’daki gibi sert tutumları yoktur, saygılı insanlardır. Türkiye’de işkence yoktur, Türk halkı işkenceyi insanlık suçu olarak görür.

 

 

10-Türk mafyaları dünyanın en acımasız ve zengin mafyaları arasındadır fakat uyuşturucu ticareti yapmazlar, Türkiye’de uyuşturucu ticareti PKK gibi terör örgütleri tarafından yapılır. Türk mafya yapılanması genellikle milliyetçi insanlardan oluşur, bu yüzden Türk mafyası ile terör örgütleri arasında her zaman bir savaş vardır. Ayrıca Türk mafyaları bir çatışma anında polis veya asker öldürmemek için genellikle teslim olmayı seçerler.

https://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk_mafyas%C4%B1

11- Dünya üzerinde Türkler kadar bayraklarına düşkün bir millet yoktur, Türkiye’nin neresinde olursanız olun Türklerin bayrağına saygısızlık yaparsanız en iyi ihtimalle hastanelik olursunuz. Fakat size bir ipucu verelim, Türkiye’de yaşayan yabancılar için Türk bayrağının açamayacağı kapı yoktur. Evinizde, arabanızda hatta yanınızda Türk bayrağı taşıyın ve başınızın derde gireceğini hissettiğiniz anda bayrağı çıkarın, nerede olursanız olun işe yaradığını göreceksiniz.

 

 

12- Türkler için kadınlar değerli ve kutsaldır. Eğer Türkiye’de bir kadına rahatsızlık verecek davranışlarda bulunursanız tatsız olaylarla karşılaşabilirsiniz. Kendi ülkenizde gayet hoş karşılanan yaklaşımınız Türkiye’de başınıza dert açabilir.

13- Türkler çılgın insanlardır, âşık olmayı, sevmeyi ve sevilmeyi pek beceremezler, eğer bir Türk size âşık olursa çocuk gibi olur, ömrünüz boyunca unutamazsınız.

14- Türkler tarih sahnesinde uzun yıllar yer almış, imparatorluklar kurmuş, yıkmış, 2000 yıllık devlet geleneği olan modern bir ülkenin vatandaşlarıdır, özgürlüklerine düşkündür. 2013 yılında mevcut hükümete tepki amaçlı milyonlarca kişi sokağa çıkmış protestolar aylarca sürmüştür, yine geçtiğimiz sene 15 Temmuz’da ordunun içindeki küçük bir azınlık aynı hükümete darbe yapmaya kalkmış ve yine milyonlarca insan tanklarına önüne geçerek darbe yapılmasını engellemiştir. Türkler iç işlerine yabancıların karışmasını sevmez, bu yüzden Türkiye’de kaldığınız sürece siyasi konulardan uzak durmaya çalışın.

Av. Batın Yılmaz

Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu