Oturma İzni

Göç İdaresi Randevu Sistemi Değişti

Göç İdaresi’nin resmi internet sitesinde yaptığı duyuruya göre; 24.06.2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’de bulunan uluslararası koruma veya geçici korumaya sahip olan yabancılar ile ikamet izni sahibi olan yabancılar https://randevu.goc.gov.tr adresi üzerinden İl Göç İdaresi Müdürlüklerindeki adres tescili, parmak izi ve veri güncelleme veya diğer işlemleri için randevu alabilecekler. Fakat ikamet izni başvuruları e-ikamet sistemi üzerinden alınmaya devam edecek.

Bununla birlikte Geçici Koruma ve uluslararası koruma kapsamında olan, belirtilen tarihten (24.06.2024) önce randevu almış ya da randevu talebi iletmiş yabancıların hakları saklı tutulacak ve ilgili yabancıların yeniden randevu almasına gerek kalmayacak.

24.06.2024 tarihinden önce randevu alan yabancılar randevu tarihinde ve saatinde ilgili Göç İdaresi Müdürlüğü’ne başvurabilecekler. Ayrıca 24.06.2024 tarihinden önce randevu talebini iletmiş yabancıların randevu tarihinin belirlenmesinin ardından SMS ile bilgilendirme yapılacak.

24.06.2024 tarihinden önce randevu almış olan yabancılar randevularına dair bilgilere https://randevu.goc.gov.tr adresinin ana sayfasında yer alan “Eski Randevuların Sorgulanması” butonundan ulaşabilir.

Ata Kurumsal

Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu