Oturma İzni

İstanbul’da 8 İlçe Yabancı İkametine Kapatıldı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da 8 ilçenin yabancılar için ikamet iznine kapatıldığını, ilgili ilçelerde artık yeni yabancı kaydı yapılmayacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da; Küçükçekmece, Başakşehir, Bağcılar, Avcılar, Bahçelievler, Sultangazi, Esenler ve Zeytinburnu ilçelerinde artık yeni yabancı kaydı yapılmayacağını açıkladı. İlgili ilçeler yabancı ikametine kapatıldı.

İstisnalar Olacak

Bakan Soylu, İstanbul Göç Değerlendirme Toplantısı’ndan sonra açıklamalarda bulundu. Toplantıda alınan kararlarla ilgili konuşan Soylu, Esenyurt ve Fatih ilçelerinin yabancı ikametine kapalı olduğunu ifade ederek şöyle devam etti;

“Küçükçekmece, Başakşehir, Bağcılar, Avcılar, Bahçelievler, Sultangazi, Esenler ve Zeytinburnu, İstanbul’da geçici korumaya zaten kapalıydı, tüm ikamet izinlerine kapandı. Yani artık bu ilçelerde yeni bir yabancı kaydı yapılmayacak. İstisnası ne? Öğrenciyse, o ilçedeyse üniversitesi, orayı kazanmışsa olabilir veya yatırımcı olarak ev almışsa bu olabilir. Onun dışında bir de hastalık meselesi var. Yani aile bütünlüğü açısından sağlık meselesi.

Onun dışında Küçükçekmece, Başakşehir, Bağcılar, Avcılar, Bahçelievler, Sultangazi, Esenler ve Zeytinburnu yabancı oturumuna kapatılmıştır. Burada iki ilçemiz de önceden vardı, Esenyurt ve Fatih. Böylece Esenyurt ve Fatih’le beraber 10 ilçe bundan sonra gelebilecek yabancı oturumuna, ikamete kapalıdır.” dedi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında 1169 mahalle yabancı oturumuna kapatılmıştı.

 

Av. Batın Yılmaz

Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu