Türkiye'de Sağlık

Neden Türkiye En Popüler Saç Ektirme Noktası?

Son yıllarda saç ektirmek isteyen uluslararası hastaların en çok tercih ettiği ülkelerin başında Türkiye geliyor. Avrupa ve Orta Doğu’dan her yıl binlerce erkek saç, bıyık, sakal, kaş ekimi için İstanbul’u tercih ediyor. İstanbul’un dışında Ankara, Konya, İzmir, Antalya, Bursa, Gaziantep gibi şehirlerde de çok fazla sayıda saç ekim kliniği bulunuyor.

Peki Türkiye’yi saç ektirme konusunda cazip kılan unsurlar ne?

İstanbul neden saç ekimi alanında dünyanın başkenti durumunda?

Bu yazıda size Türkiye’nin ve özellikle de İstanbul’un saç ektirme alanında neden en çok tercih edilen lokasyonların başında geldiğini izah etmeye çalışacağız.

Uygun Fiyat Politikası

Neden Türkiye'de Saç Ektirmelisiniz?

Türk lirasının Dolar, Euro ve Sterlin karşısında avantajlı bir konuma sahip olması özellikle saç ektirmek isteyen uluslararası hastaların Türkiye’yi tercih etmesinde son derece önemli bir etken.

Örneğin İngiltere’de saç ekim operasyonunun maliyeti yaklaşık 8-9 bin sterlin düzeyindedir. Türkiye’de saç ekim fiyatlarını sterline vurduğumuz zaman ise ortaya 2-3 bin sterlin gibi bir fiyat çıkmaktadır. Yani özellikle Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan saç ektirmek isteyen kişiler için Türkiye en ideal seçenek olarak öne çıkıyor. Türkiye’nin en önemli saç ekim merkezlerinin İstanbul’da olması, İstanbul’a dünyanın hemen her başkentinden direkt uçuş olması, şehrin sunduğu kültürel, tarihi ve sosyal imkanlar da denkleme eklendiğinde saç ekimi konusunda İstanbul’un neden çok önemli bir merkez olduğunu anlamak daha kolay hale geliyor.

Deneyimli Hekim Kadrosu

Türkiye'de Saç Ekimi

Türkiye dünya çapında ün sahibi, çalışmaları en saygın bilim dergilerinde yayımlanmış çok sayıda hekimin görev yaptığı bir ülke. Yani Türk hekimleri çalışmaları ile dünya standartlarında sağlık hizmeti sunuyor.

Örneğin Asmed Hair Transplant’ın kurucusu Dr. Koray Aydoğan, saç ekimi konusunda dünyanın en iyi hekimlerinden biri olarak kabul ediliyor. Saç ekim alanında dünyanın en büyük mesleki kuruluşu olan World FUE Institute’nin da kurucuları arasında yer alan Dr. Koray Aydoğan, 100 kişilik ekibiyle hizmet veriyor. Çeşitli üniversitelerle de bilimsel anlamda işbirliği yapan Asmed Hair Transplant, saç ektirme söz konusu olduğunda alanının en iyi kliniklerinden biri durumunda.

Başka bir örnek verelim: Hermest Clinic Saç Ekim Merkezi de yine Avrupa’nın en iyi saç ekim kuruluşlarından biri olarak gösteriliyor. Uluslararası hastalar için konaklama, ulaşım, gezi, eğlence gibi her türlü hizmeti sunan Hermest Clinic yüksek müşteri memnuniyeti ile birçok uluslararası dergi ve gazetede adından övgüyle söz edilen bir saç ekim kliniği.

Bu klinikler hakkında data detaylı bilgi almak için “Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Merkezleri” yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz.” sözü bu noktada önemli ve anlamlı. Türk hekimler bu işi gerçekten çok iyi biliyor…

Profesyonel Hizmet

Profesyonel Saç Ekimi

Saç ekimi için ülke dışına çıkmak pek çok insan için zor bir karardır. Saç ekimi sonrası birkaç gün kafa bölgesine ekstra özen göstermek gerekir. Bu nedenle insanlar konaklama, ulaşım, yemek gibi konuları kendi ülkeleri dışında nasıl halledeceklerine dair endişe duyabilir.

Fakat Türkiye’deki saç ekim merkezleri uzun yıllardır uluslararası hastalarla çalıştıkları için profesyonel ve bütüncül bir hizmet anlayışına sahiptir. Birçok saç ekim kliniği, yurt dışından gelen hastalarını havalimanında karşılayıp konforlu otellerde konaklatmakta, bu kişilerin saç ekimi sonrası stres atmaları için çeşitli etkinlikler düzenlemektedir.

Diğer bir ifadeyle saç ekimi konusunda Türkiye’yi tercih eden uluslararası hastalar, Türk misafirperverliğinin en güzel örneklerini deneyimleyebilmektedir. Bu da Türkiye’nin saç ekimi konusunda neden dünyanın en ideal ülkelerinden biri olduğunu göstermektedir.

Sağlık, Doğa ve Tarih Turizmi

Sağlık, Doğa ve Tarih Turizmi

Türkiye’de saç ektirmeyi popüler kılan unsurlardan bir diğeri ise Türkiye’nin coğrafi olarak harika bir noktada yer alması. Asya ile Avrupa’nın, Balkanlar ve Orta Doğu’nun kesiştiği bir noktada yer alan, 3 tarafı denizlerle ve ormanlarla çevrili olan Türkiye hem nefis doğal güzelliklere, hem de asırlardır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmasından kaynaklanan şahane bir tarihi hazineye sahip.

Tabii İstanbul’u saymıyoruz bile. İstanbul, dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri ve harika bir tarihi geçmişe sahip. Tarih ve kültür turizmi adına Ayasofya Müzesi, Sultanahmet Cami, Galata Kulesi, Topkapı Sarayı gibi onlarca tarihi ve turistik yere sahip olmasının yanında Türkiye’deki eğlence hayatının, spor dünyasının ve her türlü kültür-sanat etkinliğinin de merkezi konumunda.

Saç ekimi dışında İstanbul’u tercih edenler için gezilecek görülecek yer sayısı çok fazla. Ancak Bursa, Ankara, İzmir, Gaziantep, Kayseri gibi illerde de çok sayıda saç ekimi kliniği bulunuyor ve bu şehirlerde yapılacak çok sayıda aktivite var.

Örneğin Antalya’daki bir saç ekim merkezine gittiğiniz zaman Akdeniz’in en güzel sahillerinde güneşlenerek tüm stresinizi ve yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Ya da kış mevsiminde Kayseri’de bir saç ekim merkezini tercih ettiğinizde Anadolu’nun en güzel dağlarından biri olan Erciyes’te kayak yapma keyfi yaşayabilirsiniz.

Gaziantep’te bir klinikte saç ektirirseniz dillere destan Zeugma Müzesi’ni ziyaret edebilir, Türkiye’de gastronomi başkenti olarak adlandırılan Antep mutfağının eşsiz yemeklerini en iyi mekânlarda tadabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu