Türkiye'de Sağlık

Türkiye’de İngilizce Hizmet Veren Hastaneler

Her geçen yıl farklı ülkelerden uluslararası hastaların Türkiye’ye göstermiş olduğu ilginin artması, hastanelerin ve sağlık kuruluşların bu hastalara yönelik hizmetlerini özelleştirmelerine ve hasta memnuniyetini arttıracak atılımlar yapmasına vesile oldu. Hasta-doktor ilişkisinin en önemli unsurlarından biri olan iletişim konusunda bir sorun yaşanmaması için ise özel bir önem ve çaba gösteriliyor. Şu an Türkiye’de sağlık kuruluşları, hasta portfoylarına göre onlarca farklı dilde hizmet sağlıyor. Yabancı hastalara daha iyi hizmet vermek isteyen hastaneler bünyelerinde onlarca farklı dilden hastaya hizmet verebilmek için tercüman istihdam ediyor. Biz de bu yazımızda dünyanın en çok konuşulan dili olan ve artık uluslararası bir dil haline gelen İngilizce dilinde hizmet veren bazı hastaneleri sizler için listeledik.

Anadolu Sağlık Merkezi

Anadolu Sağlık Merkezi

Türkiye’den en çok uluslararası hastaya hizmet veren kurumlar arasında yer alan Anadolu Sağlık Merkezi, İngilizce hizmet veren hastaneler arasında yer alıyor.

Sadece İngilizce değil Romence, Rusça, Farsça, Arapça, Çince, Arnavutça, Bulgarca, Gürcüce ve Kazakça bilen tercümanlarla da hastalara hizmet veren hastane, bu alanda fark yaratmayı başarıyor.

Anadolu Vakfı bünyesinde kurulan Anadolu Sağlık Merkezi, Johns Hopkins Medicine ile stratejik iş birliği içerisinde çalışıyor. Onkoloji, kalp sağlığı, nörolojik bilimler, cerrahi bilimler başta olmak üzere tüm branşlarda hizmet veren hastane yüksek hasta memnuniyeti ile ön plana çıkıyor.

Yaklaşık 188.000 metrekarelik arazi alanı üzerine kurulu hastane, 50 bin metrekarelik kapalı alanda 209 yatak kapasitesiyle hizmet veriyor. JCI (Joint Commission International) akreditasyonuna (JCI Nedir?) ve ESMO (Avrupa Tıbbi Onkoloji Derneği) sertifikasyonuna sahip hastane, uydu kliniğinden hizmet alarak hastaların bilgilerini sanal ortamda tutuyor.

2010 yılından beri hizmet veren Kemik İliği Nakli Merkezi’ndeyse aynı anda 22 hastaya kemik iliği nakli yapılabiliyor.

Hastane yönetiminin paylaştığı rakamlara göre aylık ortalama 500 uluslararası hastaya hizmet veren merkez, en çok Bulgaristan, Romanya, Irak, Rusya ve eski Sovyet ülkelerinden hastalara ve sahipliği yapıyor.

Hastane hakkında daha detaylı bilgi için https://www.anadolusaglik.org/

Medicana International Ankara Hastanesi

Medicana International Ankara Hastanesi

2008 yılından beri hizmet veren Medicana International Ankara Hastanesi, son teknoloji ile donatılmış servisleri ve alanında pek çok başarıya imza atmış doktorları ile sağlık alanında ön plana çıkıyor.

20 bin metrekare kapalı alana sahip olan hastane Türkiye’nin başkenti olan Ankara’da yer alıyor. Hem çevre illerde hem de farklı ülkelerden pek çok hastaya tedavi hizmeti veren hastane, organ ve doku nakli, onkoloji, kardiyoloji, kalp damar cerrahisi, tüp bebek, nükleer tıp, 24 saat acil sağlık hizmetleri ve hemodiyaliz hizmetlerini bünyesinde bulunduran ilk hastane olma unvanını da taşıyor.

Özellikle uluslararası hastalara İngilizce dahil pek çok farklı dilde hizmet veren hastane, bu alanda uzmanlaşmış bir kadroya sahip. Hastaların konaklama, ulaşım gibi ihtiyaçları içinde destek sağlıyor.

Hastane hakkında daha detaylı bilgi için Medicana International Ankara Hospital

NP İstanbul Beyin Hastanesi

NP İstanbul Beyin Hastanesi

JCI (Joint Commission International) akreditasyonuna %99’un üzerinde uygunluk skoru elde ederek sahip olmuş olan NP İstanbul Beyin Hastanesi, John Hopkins Hospital ve Mayo Clinic standartlarında hizmet sunmaktadır. Hastaların bireysel ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirilmiş hizmetler sunan kurum bu alanda farkını ortaya koymaktadır.

Özellikle uluslararası hastalar için farklı bir ülkeye gitmek beraberinde pek çok belirsizliği getirmektedir. NP İstanbul Beyin Hastanesi, hastalar gelmeden önce tıbbi raporlarını inceleyerek tıbbi ikinci görüş hakkında hastaya bilgi verir. Aynı zamandan tahmini tedavi planı ve ücret bilgisi de hastaya verilir. Bu sayede uluslararası hastalar yolculuklarına başlamadan önce nasıl bir durum ile karşılaşacaklarını bilirler.

Uluslararası hastalara vize işlemleri için davetiye mektubu düzenleyen, ulaşım ve konaklama organizasyonunda destek olan hastane, aynı zamanda İngilizce dahil olmak üzere pek çok dilde tercüme hizmeti de sağlamaktadır. Her türlü raporu İngilizce olarak düzenleyen kurum, verdiği kişiselleştirilmiş hizmetler ile farkını ortaya koyuyor.

Hastane hakkında daha detaylı bilgi için  https://npistanbul.com/

TOBB ETU Tıp Fakültesi Hastanesi

TOBB ETU Tıp Fakültesi Hastanesi

Bir üniversite hastanesi olan TOBB ETU Tıp Fakültesi Hastanesi, Türkiye’nin başkenti Ankara’da yer alıyor. Dünyanın dört bir yanından uluslararası hastaları ağırlayan hastane, İngilizce, Arapça, Rusça, Azerice dillerinde destek sağlıyor. Uluslararası hastalara ve hasta yakınlarına kendilerini kendi ülkelerinde gibi hissettirecek hizmetler sağlayan kurum, alanında uzman hekimleriyle hastaların etkili bir tedavi dönemi geçirmesine de destek oluyor.

Uluslararası hastalara tercüme ve yabancı dil bilen personel desteği veren kurum, aynı zamanda randevuların planlanması, sigorta şirketleriyle iletişimin sağlanması, havalimanı hastane ve otel lokasyonları arasında gerekli transferlerin sağlanması, medikal raporların talep edilen dilde hazırlanması ve tedavi sonrası takip desteği ile de hastalarının her aşamasında yanında yer alıyor.

Hastane hakkında daha detaylı bilgi için TOBB ETU Hospital

Dünyagöz Hastaneleri

Dünyagöz Hastaneleri

1996 yılında hizmet vermeye başlayan Dünyagöz Hastaneler Grubu, göz sağlığı alanında tüm branşlarda hizmet vermektedir. Günde 8000 poliklinik ve 1000 ameliyat kapasitesiyle hem Türkiye’de hem de yurt dışında 29 ayrı noktada göz sağlığı alanında hizmet veren hastane, kullandığı son teknoloji cihazlar ile de ön plana çıkıyor.

Türkiye’de 11 ilde toplam 20 ayrı noktada hizmet veren hastane grubu, yurt dışında Almanya( Frankfurt ve Köln), Gürcistan (Tiflis), Azerbaycan (Bakü), Hollanda (Amsterdam ve Nijmegen), Kırgızistan (Bişkek), Bosna-Hersek (Saraybosna) ve Kosova (Priştine) olmak üzere 9 ayrı noktada hizmet veriyor.

Yılda ortalama 147 farklı milletten insana hizmet veren hastane, uluslararası hastaların ihtiyaçlarına yönelik sunduğu hizmetlerle de ön plana çıkıyor.

Hastane hakkında daha detaylı bilgi için  Dunyagoz Hospitals

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu