Türkiye'de Yaşam

Yabancılar için E-Devlet Üzerinden Adres Tescil Hizmeti Başladı

Haziran 2022 itibariyle Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruya göre Türkiye’de bulunan yabancıların adres tescil ve değişiklik işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılabilmesi için öngörülen uygulama hayata geçirilmiştir. Buna göre, yabancılar artık boş konutlar için E-Devlet portalı üzerinden kendilerine verilmiş 99 ile başlayan Yabancı Kimlik Numaraları ile sisteme giriş yapabilir ve boş konutlar için adres bildirim işlemi yapabilmektedir.

Hizmet kapsamında, muvafakat gerektirmeyen “Boş” olan konutlara bu hizmet üzerinden erişim sağlanarak adres değişikliği ve tescil işlemi birlikte gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca tek seferde “Ana Başvuru Sahibi” “Kendim ve bağlı başvurularım için adres bildiriminde bulunacağım.” Seçeneği ile bağlı başvurular (Aile Üyeleri) muvafakat gerektirmeden adres tescil işlemini gerçekleştirebilecektir.

Eğer, Türkiye’de yabancıların e-devlet üzerinden adres değişikliği hakkında sorularınız bulunuyorsa, yorumlar kısmından veya sizin için özel olarak hazırladığımız “Sorun Cevaplayalım” sayfamızdan bize iletebilirsiniz.

Ata Kurumsal

Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu