Türkiye'de Yaşam

Yabancılar Türkiye’de Kredi Çekebilir Mi?

 

Evet, yabancılar Türkiye’de kredi çekebilmektedir. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve ev kredisi alabilmek için yabancılar Türkiye’deki bankalara tüketici kredisi başvurusu yapabilmektedir. Bunun için yabancıların dikkat etmesi gereken bazı noktalar ile bankalara sunmaları gereken birtakım evraklar mevcuttur. Yazımızın devamında yabancıların Türkiye’de kredi çekmeleri ile ilgili bilinmesi gerekenleri bulabilirsiniz.

Türkiye’de Yabancılara Kredi İmkânı

 

Türkiye’de Yabancılara Kredi İmkânı

 

Yabancı uyruklu kişiler Türkiye’de ev sahibi olmak, bir iş kurmak veya bazı ihtiyaçlarını karşılamak üzere bankalara kredi başvurusunda bulunmaktadırlar. Türkiye’deki bankalar, önceki yıllarda yabancılara kredi sağlama noktasında zorluklar çıkarma eğilimdeyken, devletin son yıllarda uygulamaya koyduğu yabancı yatırımları destekleme politikası doğrultusu kapsamında söz konusu tutumlarını değiştirerek daha kolay bir şekilde kredi çekme olanakları sunmaya başlamışlardır.

Son zamanlarda Türkiye sınırları içerisinde yaşayan yabancıların sayısının bir hayli arttığı düşünüldüğünde, bankalar yabancılara da bazı şartları taşımaları halinde kredi vermeye başlamıştır. Son dönemde Türkiye’de yaşanan gelişmeler ve ekonomik hamleler doğrultusunda yabancı yatırımcılara sunulan imkânlar yabancıları Türkiye’deki gayrimenkullere yatırım yapmaya yöneltmiştir. Bunun yanı sıra yatırım yoluyla yabancılara Türk vatandaşlığı kazanma fırsatı da devlet tarafından sunulmuştur.Bu bağlamda, yabancılar bankalardan en fazla konut kredisi talebinde bulunmaktadır. Kredi talep eden yabancı vatandaşlar içerisinde Avrupa ülkeleri ve ABD uyruklarına sahip olanlar Türkiye’deki bankalardan daha rahat bir şekilde kredi çekebilmektedir.

Yabancıların Krediye Başvuru Şartları Nelerdir?

Öncelikle, yabancı bir ülkenin vatandaşı olup da Türkiye sınırları içerisinde ikametgâh eden yabancılar kredi alabilmek için Türkiye’den almış oldukları ikametgâh ve çalışma izinlerini kanıtlamaları gerekmektedir. Bankalar, yabancılardan en az 12/24 aylık ikametgâh veya çalışma izninin olmasını istemektedir.

Yabancıların krediye başvurması için ikametgâh veya çalışma izni tek başına yeterli olmayıp bir tane de kefil istenmektedir. Yabancıların Türkiye’den sınır dışına dönmemek üzere çıkma olasılığına karşı bankalar, bir Türk vatandaşının kefil olarak gösterilmesini talep etmektedir.

Bir gayrimenkul satın almak üzere krediye başvurulması halinde, söz konusu taşınmazın tapusu, su veya elektrik faturalarının da bankaya ibraz edilmesi gerekmektedir. Bankalar, yabancılara verdikleri krediyi ilgili taşınmazın değerine göre saptamaktadır.

Türkiye’de çalışan yabancıların, maaş bordroları ile 3 aylık gelirlerini gösteren evrakı da bankaya sunması gerekmektedir.Bu şart ile birlikte, işsiz olan yabancıların kredi çekebilmeleri pek mümkün olmamaktadır. Ancak durumu kolaylaştırmak için Türkiye’de işsiz olan yabancıların,kendi ülkelerindeki banka hesaplarının hesap hareketlerini gösteren dökümlerin sunulması da talep edilebilmektedir.

Son olarak, başvuru formu ile birlikte pasaportun bir fotokopisinin de sunulması gerekmektedir. Kredi çeşitlerine bağlı olarak yabancılardan istenen belgeler aşağıda listelenmiştir.

Yabancılardan Tüketici Kredilerine Başvuru İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

 

Yabancılardan Tüketici Kredilerine Başvuru İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

 

İhtiyaç Kredisi

Yabancılar nakit ihtiyaçlarını karşılamak için ihtiyaç kredisine başvurabilirler. Bunun için başlangıçta müşterinin bir banka hesabı açtırması gerekmektedir. İhtiyaç kredisine başvurmak için yabancılardan bankaya sunması istenen belge ve bilgiler aşağıda sıralanmıştır:

 • Pasaportun bir kopyası
 • Gelir Belgesi
 • Çalışma ve Oturma İzni
 • Yerli ikamet kefil veya nakit teminat

Taşıt Kredisi

Yabancılar yeni bir otomobil satın alabilmek için taşıt kredisine başvurabilirler. Bunun için başlangıçta müşterinin bir banka hesabı açtırması gerekmektedir. Taşıt kredisine başvurmak için yabancılardan bankaya sunması istenen belge ve bilgiler aşağıda sıralanmıştır:

 • Pasaportun bir kopyası
 • Satın alınacak arabanın proforma faturası
 • Gelir Belgesi
 • Çalışma ve Oturma İzni
 • Yerli ikamet kefil veya nakit teminat

Konut Kredisi

Yabancılar Türkiye’den yeni bir konut satın almak istediklerinde finansman ihtiyaçları için konut kredisine başvurabilirler. Bunun için başlangıçta müşterinin bir banka hesabı açtırması gerekmektedir. Konut kredisine başvurmak için yabancılardan bankaya sunması istenen belge ve bilgiler aşağıda sıralanmıştır:

 • Pasaportun bir kopyası
 • Satın alınacak taşınmazın tapusu
 • Teminat
 • Yerli ikamet kefil veya nakit teminat
 • Gelir Belgesi
 • Çalışma ve Oturma İzni

NOT: Yukarıda belirtilen belgeler dışında bankalar tarafından istenebilecek belgeler farklılık gösterebilmektedir. Yabancıların herhangi bir krediye başvuru yapmadan önce, ilgili bankanın internet sitesinden başvuru belgelerini teyit etmeleri gerekmektedir.

Yabancılara Kredi Veren Türk Bankaları Hangileridir?

 

Yabancılara Kredi Veren Türk Bankaları Hangileridir?

 

Yabancılara kredi veren bankalar yabancı merkezli bankalar ve Türkiye merkezli bankalar olarak ikiye ayrılmaktadır. Yabancı merkezli bankaların neredeyse tümü yabancılara kredi verirken, Türk bankalarından ise sadece Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Akbank, Halkbank yabancılara kredi vermektedir.

Av. Batın Yılmaz

Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

İlgili Makaleler

216 Yorum

 1. Merhabalar türkmenistan vatandaşıyım türkyede şirketim var 9aylık iş yapyorum fatura kesyorum fatura alyorum kredi çekebilirmiyim

 2. Merhaba benim rus arkadaşım türkiyeden ev almak istiyor kendisi rusyada bir devlet bankasında çalışıyor bırada 1 yıllık oturma izni var ve her yıl bunu yeniliyor benim evimi ipotek göstererek kredi çekebilirmi

   1. Merhabalar yabancı uyrukluyum bagkurum var vergi lehvam var fatura kesiyorum kendi şirketim var kredi karti veya ihtiyac kredisi alabilirmiyim.

 3. merhabalar , ben ogrenciyim ayna anda calisiyorum kendi sirketim var ama hala ogrenci kimlikle devam ediyorum , arabam var onun uzerine kredi alabilir miyim acaba ( arabaya ipotek vererek)
  tesekkurler

 4. Merhaba
  Sayın yetkili

  Benim adım Mehemmed, İran’dan Tebriz şehrinden size mesaj atıyorum. Ben Savis Uluslararası şirketin tarafından çevirmen olarak sizin’le konuşuyorum. Banka kredi için size kaç soru’m olacak. Acaba siz İran’da projelere, fabrikalara ve böyle bir iş yerlerine banka kredisi verebilirmisiniz yoksa değil? Banka kredisini İran’da mı teslim edeceksiniz ve ya Türkiye’de mi? Ve yıllık kredi faizi ne kadar’dır? Banka kredisinin dinlenme süresi kaç yıldır? Kaç yılın boyunda kredini ödememiz lâzım? Kredinin bizim hesabımıza yatırılması yaklaşık kaç gün sürür? Güvence ne isterseniz? Güvence senedinin değerinin yüzde kaçına kredi ödenir? Ozmanlığı nasıl yapılır? Ve eğer İran’da birisi önceden temsilci olarak çalışıyor zahmet olmazsa bize tanıştırın ki onlar’la konuşup ve işlerimiz hızlıca yapılsın.

                             Saygılarımla
    Mehemmed Sanei

 5. ben 20 yıldır yurt disinda ikamet ediyorum. ve türk vatandaşıyım araç veya konut kredisi cekebilirmiyim eğer çekebilirsem gerekli evraklar neler. teşekkürler

 6. İyi niyetle yazdınız ama şunu söylüyorum 3 senedir istanbulda yaşıyorum, çalışma iznim ve SGKam vardır üstelik garanti bbva hem maaş hem hayat sigortası müşterisiyim, aylık ortalama gelirim 12 k, kredi kartım bile vermiyorlar benim KKB temiz bütün yollara denedim şikayet de bulundum cevap şirket politikası uygun bir adayı değilmişim uygun olduğumu nasıl olabilirim ya da ne yapmam gerekiyor diye sordum son cevap üzgünüz yabancılara kredit kartı vermiyoruz

 7. Merhaba ben KKTC vatandaşıyım, 10 yıldır burada yaşıyorum. Bir KKTC vatandaşı olarak, otomatik olarak kalifiye olduğumuz için ikamet veya çalışma iznine sahip olmamız gerekmez. Kendi başarılı işim var ama KKTC vatandaşı olarak ev kredisi alabilir miyim?

  1. Merhaba, maalesef ki hayır, Türk bankanları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan yabancılara herhangi bir kredi türünü çalışma izni olmadan vermemektedir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

   1. Cevabınız için teşekkür ederim.

    Babam pek çok mülkü olan bir TC vatandaşı. Ev kredisi almak için tapularından birini teminat olarak bankaya sunabilir mi?

 8. Merhaba ben Azerbaycanliyim. 2senedi turkle evliyim. Esimi kefil gosterim onuniyi puan hakkiyla kendime kredi ala bilirmiyim? İhtiyac kredisi

  1. MErhaba, maalesef ki hayır, çalışma izni olmayan yabancıların kredi çekmesi mümnkün değildir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

  1. Merhaba, maaşınızı aldığınız bankadan büyük bir ihtimalle kredi alabilirsiniz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 9. Merhaba be Türk vatandaş değilim ama çaalişma izin var 3sene ayine yerde çalişiorum kredi kart ve hesaplar var sikorta var.ihtiyaç kredisi alabiliriim?ve nasil?

  1. Merhaba, kredi kartınızı düzenli ödüyorsanız büyük bir ihtimal kredi başvurunuz olumlu karşılanacaktır.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 10. Merhaba, 10 senedir türkiyedeyim alman vatandaşı olup, mavi kartım var. Malesef hiç bir banka kredi kartı vermiyo. Cimere kadar şikyaet etmişliğim var. Neyazık ki hic i şekilde verilmedi. Ikamet var ve 8 senedir çalışıyorum.

  1. Merhaba, maalesef ki bankaların kararlarına hiç kimse karışamaz. Sizin durumunuzda olan Türk vatandaşları da mevcut olup, kredi ve kredi kartı vermedi diye şikayet etmeniz bir sonuç getirmez.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

  2. Merhaba 2 yılık vergi lehvalıyim limited lojistik şirketimiz var yabancı vatandaşım k.kartım var gecikmem hiç yok 1400 puan var kredi çekemiyorum siz hangi banka önerirsiniz ve ya siz çıkarıyoruz mu

 11. Ben Türkiye de 16 senedir, 5 sene oldu çalışma vizem var, miktar olarak ev almak için nekadar çekebilirim, bilgi verirseniz çok sevinirim ,teşekkür ediyorum.

  1. Merhaba, alacağınız evin %70 ine kadar kredi çekme şansınız bulunmaktadır, bu durum bankalara bağlıdır.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 12. Merhaba ben afghanıstanlıyım bir senedir türkeydeyim ve yabancı kimliğim var çalışma izinim da var sigortam var ve türk kefilim da var acaba ev alabilmek için kredi cekebilirmiyim

  1. Merhaba, Türk kefiliniz size çıkacak kredi için ipotek gösterebilirse maaşınızı aldığınız bankadan kredi almanız mümkündür.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 13. Merhaba. Ülkede yabancıyım ve türk lisans diplomasıyla türk şirkette çalışıyorum Çalışma iznim var. Kredi alabilirmiyim? Alabiliyorsam kaç sene ikamet etmiş olma zorunluluğu var. Ve ortalama ne kadarlık kredi çekebiliyorum?

  1. Merhaba, yabancıların çalışma izni dahlininde bir iş bulması durumunda en kolay maaşlarını aldıkları bankalardan kredi çekebilirler, bu kredi meblağı sizin aldığınız maaş üzerinden ve ne kadar düzenli çalıştığınız süre hesap edilerek ortaya çıkar, maaşınızı aldığınız banka yetkilileri görüşmenizi öneririz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 14. Merhabalar efendim. Ben iki seneki burada çalişiyorum Ozbekistanliym oturma iznim var kredi alabilirmiym. Kefil mutlaka lazim olacakmi ogrenebilirmiym lütfen

  1. Merhaba, Türkiye’de oturma izni ile çalışmak yasal olmadığından maalesef hiç bir bankadan kredi çekmeniz mümkün değildir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 15. Merhaba ben turkmenistan watandasiyim 2.5 senedir burdayim kimligim war çalişma iznim yok finans bankasinda hesabim var gaz tok su faturalarim war turk bana ihtiyac kredi alabilermiyim da 5 senede burdayim

  1. Merhaba, maaelsef ki çalışma izni olmayan yabancılara Türk bankaları kredi vermemektedir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

  1. Merhaba, ev hizmetlerinde değil, başka bir iş yerinde çalışma izni ile çalışıyorsanız ve maaşınız banka üzerinden yatırılıyorsa %80 ihtimale maaşınızı aldığınız banksa size kredi verebilir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 16. Merhabalar. Bende yabancıyım. Kazakistanlı. 2 senedir Türkiyede yaşıyorum. Eşimde kazak. Burda çalışma izni olmadan, ((bir türk arkadaşımız kefil ola bilir)) ev almak için kredi çekmeye hiç mi şans yok?

  1. Merhaba, Türk vatandaşı arkadaşınız sizin kredi çekmeniz için evini veya arabasını ipotek göstermesi durumda evet bi ihtimal kredi alma durumunuz olabilir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 17. Merhabalar efendim ben Türkmenistan vatandaşıyim 9senelik çalışma izinim var 2022 sonuna kadarda devamı var aynı yerde hiç bir kesintisiz çalışyorum bana ihtiyaç kridisini vererlermi GARANTİ banka kesap kartım var kefilsiz verirlermi acaba öğrenebilir miyim lütfen

  1. Merhaba, evet büyük ihtimal vereceklerdir. Bankanız ile görüşmenizi öneririz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 18. Merhaba bu article için teşekkürler.
  Türkiye’de bi yabancı öğrenciyim üniversite harç ödemek için bankadan borç alma şansım var mı?

   1. Ben Özbekistan vatandaşiyım Ev işinde yani çalışma izni ile evde çalişiyorum sigorta yatırılıyor ve ben ihtiyaç kredisi alabılırmıyım acaba

 19. Merhaba benim İstanbuda Terzi dükkanım var Vergi odeyorum ban krede çekebilir miyim lütfen bilgi alabilirmiyim

  1. Merhaba, Çalışma Bakanlığı tarafından verilmiş çalışma izniniz varsa, şirketinizin veya işletmenizin düzenli bir ticari hayatı varsa evet kredi çekebilirsiniz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 20. Merhaba. Ben türkmenistan vatandaşiyim kredi alabilerinmi Zraat bankasindan 100 bin tl .çalişmam var bir senedir sigortali çalişyom ama 2013 den bu güne kadar kaçak kalmadan oturum alarak viza uzaltma larla ćaliştim .bana verer ler mi efendim oglumuda istambulda okuttum burdan mezun .acaba alabilerinmi bir iş yeri açmak için kullanicam oglum için bu parayi

  1. Merhaba, maalesef ki hayır, çalışma izni olmayan veya ipotek verebilecek gayrimenkülü olmayan yabancılara kredi çekemezler.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

  1. Merhaba, çalıştığınız iş yeri ev hizmetleri değilse maaşını bankadan alıyorsanız, çalıştığınız bankaya kredi kartı için başvuru yapabilirsiniz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 21. Merhaba Turkmenistan vatandaşıyım 7 senedir oturma iznim var 2 aylık calişma iznim ben kredi çekebilirmiyim.

  1. Merhaba, maalesef hayır, Türk bankaları en az altı aylık olmak üzere geçmişe dönük düzenli çalışma izni olma şartlarını aramaktadır, şu an için isteğiniz mümkün değildir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 22. Yabanciyim 4 senadir Istambuldayim oturme izinim var calisiyorum Turkiyeden ev almak istiyorum .ev almak icin kridi çekebilir miyim.onceden teşekkür ler.

  1. Merhaba, Türk bankaları maalesef ki resmi çalışma izni olmayan yabancılara kredi vermemektedir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

  1. Merhaba,
   Bankalarla iletişime geçerek konu hakkında bilgi alabilirsiniz.
   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 23. İyi Akşamlar,Ben Azerbaycan vetandaşıyım,4yıldı türkiyedeyem,bir iş yeri açmak istiyorum ondan kredi başvurusunda bulunmak istiyorum,Ala bılıyorumu?

  1. Merhaba,
   Aranan şartları sağlamanız durumunda kredi alabilirsiniz. Konu ile ilgili bilgi için bankalarla iletişime geçmeniz gerekiyor.
   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

  2. Merhabalar. Ben yabancı bir üniversite öğrencisiyim ve öğrenci olarak çalışıyorum (çalışma iznim yok). Türkiye’de Eşimin bir dükkan taposu var (eşim de yababcı uyrukludur ve ikamet iznisi var), acaba ben eşimin taposuyla ipotek olarak ev kredi alabilir miyim?

   1. Merhaba, sorunuza geç cevap verdiğimiz için özür dileriz, maalesef ki bu dönem bankalar ipotek karşılığı krediyi Türk vatandaşlarına kısıtlayarak vermekte olduğu için yabancıların kredi çekmesi pek mümkün değildir.

 24. Merhabalar ben Bir şeyi anlamış değilim yani benim eşimin babası yurtdışında yaşıyor iş adamı Türkiye’de çalışmıyor ama bir ticari mülk almak istiyor ve diyelimki az miktar para lazım bize gittik bankaya kendisiyle bende kefil oldum kredi vermeyeceklermiş şimdi?? Eğer böyleyse çok saçma bir düzenleme adam yurtdışında burd gayrimülk yatırımı yapacak ancak neymiş Türkiye’de çalışmadığı ve yaşamadığı için kredi verilmiyor bu nasıl bir çelişkili durum lütfen açıklayabilirmisiniz zahmet olmazsa

  1. Merhabalar,
   Konuyla ilgili, kredi çekmek istediğiniz bankalarla iletişime geçebilirsiniz.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

 25. Merhaba ben Türkmenistan vatandaşiyim 2,5sene Türkiye’de aynı yerde calisyorum çalışma iznim yok oturma iznim var banka hesaplarim var ihtiyaç kredisi çekebilir miyim

  1. Merhaba,
   Türkiye’de kredi çekebilmeniz için çalışma iznine sahip olmanız gerekmektedir.

   Sitemiz içeriklerinden ve sorularınıza verdiğimiz cevaplardan memnun musunuz? Ata Kurumsal Danışmanlık geri bildiriminizi öğrenmek istiyor. Profilimize bir yorum gönderin. https://g.page/r/CT9i2JXthUlOEAI/review

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu