Türkiye'de Yaşam

Yabancılar Türkiye’de Passolig ile Spor Müsabakalarını İzleyebilir mi? Passolig Nereden Alınır?

Öncelikle hatırlatmak isteriz ki, 1 Temmuz itibariyle yeni uygulanmaya başlayan Covid-19 ile mücadele kapsamında normalleşme genelgesine göre, spor müsabakalarına HES kodu ile giriş yapılmakta ve belli kurallar çerçevesinde maçlara seyirci olarak katılabilmek mümkündür. Yeni uygulamaya göre aşı takvimini tamamlamış kişiler, Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından sağlanan aşılardan bir doz aşı olmuş kişiler stadyumlara giriş yapabilmektedir. Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen aşı takvimini tamamlayan kişiler, son aşı tarihlerini takip eden 14. günden itibaren 180 gün süre ile; Covid-19 geçirmiş kişiler ise, izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süre ile stadyumlara giriş yapabilmektedirler. Bunun yanı sıra 12-18 yaş aralığındaki kişiler son 48 saat içinde alınmış negatif PCR testi ile stadyumlara girebiliyorlar. Bu yazımızda gerekli şartları sağlayan yabancılar için Passolig ile lig maçlarına giriş yapmak için hangi yolların izleneceğinden kısaca bahsedeceğiz.

Yabancılar Nasıl Passolig Alabilir?

Passolig sahibi olabilmek için Passolig mobil uygulaması üzerinden veya www.passolig.com.tr üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sırasında uyruğunuzu, Pasaport Numaranızı ve diğer tüm detayları eksiksiz ve doğru şekilde sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Başvuru aşamasının ve ödemenin eksiksiz şekilde tamamlanmasının ardından yabancılar kartlarını stadyum girişinde teslim alabilmektedir. Bunun yanı sıra, Passolig kartı sadece stadyum girişlerinde değil, alışveriş ve toplu taşıma gibi bir çok farklı alanda geçerliliğe sahiptir.

Eğer yabancıların Passolig sahibi olması hakkında sorularınız bulunuyorsa, yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Av. Batın Yılmaz

Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu