Türkiye'de Yaşam

Yabancıların Yönlendirildiği Uydu İlde Barınma İmkanı Sunulur mu?

Genel uygulama olarak, Türkiye’de uluslararası koruma başvurusu yapmış yabancılara ve ailelerine barınma imkanı sağlanmamaktadır. Türkiye’de herhangi bir uydu kente yönlendirilen yabancıların yönlendirilmiş oldukları şehirde kendi imkanlarıyla barınmaları ve bu barınma maliyetlerini kendilerinin karşılamaları gerekmektedir. Fakat, bazı durumlarda yabancı sığınmacılar için barınma imkanı sağlanması zaman zaman mümkün olabildiği gibi bu özel durumun yetkili otoritelerce tespit edilmesi ve mevzuata uygunluk durumlarının karşılanması gerekmektedir. Yabancıların eğer özel bir durumu bulunuyorsa, bunu uluslararası koruma başvurusu öncesi kayıt aşamasında yetkili makamlarla paylaşmaları ve kendilerine barınma imkânı sağlanıp sağlanmayacağı ile alakalı dair daha detaylı bilgi almaları gereklidir.

Hatırlatmak gerekirse, durumu acil ve hassas olan çok az sayıdaki sığınmacı için Türkiye tarafından barınma imkanı sunulabilmektedir. 18 yaşından küçük olup ailesinden ayrı durumda bulunan ve refakatsiz olarak nitelendirilen çocuklar ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın korumasında devlet imkanlarıyla barındırılmaktadırlar. Yabancılar ayrıca bulundukları bölgedeki sivil toplum kuruluşlarına başvurarak barınma olanakları için verilen destekler ile alakalı detaylı bilgi alabilirler.

Eğer, Türkiye’de yabancıların uydu ilde barınma olanakları ile alakalı sorularınız bulunuyorsa, yorumlar kısmından veya sizin için özel olarak hazırladığımız “Sorun Cevaplayalım” sayfamızdan bize iletebilirsiniz.Ata Kurumsal

Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu