Türkiye'de Yaşam

Atilla Toros Kimdir?

Atilla Toros, 14 Temmuz 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı kararıyla Göç İdaresi Başkanlığına atandı. Bundan dolayı Atilla Toros’un kariyeri araştırılmaya başlandı. Atilla Toros kimdir, nereli, kaç yaşında? Detaylar içeriğimizde.

Atilla Toros’un Biyografisi

Atilla Toros 1969 yılında Bitlis’e bağlı Tatvan ilçesinde doğdu. İlköğrenim, ortaöğrenim ve lise öğrenimini bu ilçede tamamladı. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Kamu Yönetimi bölümünde üniversite eğitimine başladı. Lisans eğitimini 1989 yılında tamamlayarak mezun oldu.

Askerlik hizmetini 1996 yılında 8 ay süreyle yerine getirdi.

2002-2004 yıllarında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Atilla Toros’un Kariyeri

Atilla Toros Kimdir

Atilla Toros 1990 yılında Bayburt Valiliği’nde Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Ardından Çanakkale/Yenice Kaymakam Vekili görevinde bulundu. Bu görevinden sonra yurtdışı stajı kapsamında 8 ay İngiltere’de eğitim gördü. Sonrasında Giresun/Yağlıdere Kaymakam Vekili olarak hizmet verdi.

Kaymakam adaylığı sürecinden sonra;

  • 1994-97 yılları arasında Kayseri/Özvatan Kaymakamı,
  • 1997-99 yılları arasında Adıyaman/Sincik Kaymakamı,
  • 1999-2002 yılları arasında Kahramanmaraş/Göksun Kaymakamı olarak görev yaptı.

2002 yılında Mülkiye Müfettişi olarak atandı. Bu görevini 2014 yılına kadar sürdürdü. Bu uzun süreçte atandığı geçici görevleri de oldu. 2003-2006 yılları arasında geçici görevle Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendi. Ardından 2008-2013 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Müsteşarlık Makamına bağlı olarak kurulan Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu Taslağı oluşturmak ve buna bağlı olarak kurulacak 04/04/2013 tarihli ve 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun yürürlüğe girmesiyle birlikte İçişleri Bakanlığına bağlı olarak kurulan Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne, Genel Müdür olarak görevlendirildi. 09.03.2014 tarihinde Göç İdaresi Genel Müdürü olarak atandı.

Son olarak 14.07.2023 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla Atilla Toros Göç İdaresi Başkanlığına atandı.  

Bir önceki Göç İdaresi Genel Müdürü Savaş Ünlü Kimdir? yazımızı okumak için tıklayın.

Ata Kurumsal

Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu