Türkiye'de Sağlık

Ankara’nın En Çok Öne Çıkan Özel Hastaneleri

Türkiye’nin başkenti Ankara,gelişmiş hastane olanakları, uzman hekimleri ve Türkiye’nin en iyi tıp fakültelerine ev sahipliği yapmasıyla sağlık turizmi içerisinde öne çıkan şehirler arasında yer alıyor. Şehirde hem bürokratik hem de ticari sebeplerle pek çok yabancının yaşaması, Ankara’yı uluslararası sağlık hizmetlerinde de farklı bir noktada konumlandırıyor.

Türkiye’nin dört bir yanından yerli hastaları ağırlayan şehir, dünyada ender görülen ve tedavisi mümkün değil denilen pek çok hastalığın tedavisini mümkün kılıyor. Bu durum uluslararası hastaların da Ankara’yı sağlık hizmetleri için seçmesinde kritik rol oynuyor.

Hem ülkenin Cumhuriyet tarihine hem de Anadolu kültürlerinin tarihi kalıntıları sahip olan Ankara, sunduğu eşsiz hizmetler ve olanaklarla bu ilgiyi layığıyla hak ediyor.

Biz de sizler için Ankara’nın alanında başarılı ve en bilinen özel hastanelerini listeledik.

Memorial Ankara Hastanesi

Memorial Ankara Hastanesi

Memorial Ankara Hastanesi, dünya standartlarından verdiği sağlık hizmetleri, örnek alınan hastane birimleri, alanında uzman hekim kadrosuyla ön plana çıkıyor. Kendini bölgenin sağlık üssü olarak tanımlayan hastane, aynı zamanda sahip olduğu ileri tıp teknolojisine sahip tanı-tedavi üniteleri ile de farkını ortaya koyuyor.

Türkiye’nin önde gelen sağlık kurumlarından Memorial’ın 10’uncu hastanesi olan Memorial Ankara Hastanesi, 42 bin metrekarelik kapalı alanıyla Ankara’nın en büyük özel hastanesi olma unvanını da elinde tutuyor.

Hastane, 60’ı yoğun bakım ünitelerinde olmak üzere 230 yatak kapasitesi, 11 ameliyathane ve 63 poliklinik ile hizmet veriyor. Gelişmiş teknolojik cihazlara sahip olan Ankara Memorial Hastanesi, 256 kesitli Bilgisayarlı Flash Tomografi (BT) cihazı sayesinde hastaların işlem sırasında radyasyondan çok daha az etkilenmesine olanak sağlıyor.

Kalp Damar Cerrahisi, Girişimsel Kardiyoloji, Tıbbi Onkoloji, Radyasyon Onkolojisi, Kemik İliği Nakli, Tüp Bebek, Ortopedi, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Göz Hastalıkları gibi alanlarda ön plana çıkan hastane, bu alanlarda hem yerli hem de yabancı hastalara hizmet veriyor.

Tüm branşlardayabancı ülkelerin elçilik ve temsilciliklerine sigorta kapsamında hizmet veren hastane, yerli-yabancı sigorta şirketleri ve bankalarla anlaşmalı olarak da çalışıyor.

Sadece hastaların değil, hasta yakınlarının da ihtiyaçlarına yönelik hizmetler sunan hastanenin hasta oda ve süitlerine ek olarak,  engelli hastalar için tüm detayların özel olarak tasarlandığı odaları da bulunuyor.

Hastane hakkında daha detaylı bilgi için Memorial Ankara Hastanesi

Acıbadem Ankara Hastanesi

Acıbadem Ankara Hastanesi

Ankara’nın en nezih bölgelerinde Oran mevkinde bulunan Acıbadem Ankara Hastanesi, 2012 yılından beri hastalarına hizmet veriyor. Hem yerli hem de yabancı hastalara sağlık alanındaki ihtiyaçlarına yönelik hizmet veren hastane, teknolojiye hızlı adapte olan sağlık hizmetleri ve alanında başarılı hekimleriyle ön plana çıkıyor.

11.000 m²‘lik kapalı alanda konumlanan Acıbadem Ankara Hastanesi, 103 yatak 4 ameliyathane ve yenidoğan yoğun bakım ünitesi barındırıyor. Pek çok branşta hizmet veren hastane, Ortopedi ve Travmatoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi, Beyin Cerrahisi, Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları, Üroloji ve Radyoloji branşlarındaki başarılı hizmetleriyle ön plana çıkıyor

Yerli ve yabancı pek çok sigorta şirketi ile anlaşması bulunan hastane, uluslararası hastaların sağlık seyahatleri boyunca oluşacak ihtiyaçlarına yönelik pek çok hizmet de sunuyor.

Günümüz hasta ihtiyaçlarına yönelik atılımlarına devam eden Acıbadem Ankara Hastanesi’nde aynı zaman Proktoloji, Uyku, Saç Ekim, Ağız ve Diş Sağlığı, Konuşma ve Ses Bozuklukları birimleri de bulunuyor.

Hastane hakkında daha detaylı bilgi için Acıbadem Ankara Hastanesi

TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Hastanesi

TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Hastanesi

Ankara’nın en merkezi konumlarından biri olan Çankaya’da yer alan hastane, bir üniversite hastanesi olmasıyla ön plana çıkıyor.

100 yatak kapasitesi ve 8 ameliyathanesiyle hastalarına hizmet veren hastane başarılı tedavileri ve uzman hekim kadrosuyla hem yerli hem de yabancı hastaları misafir ediyor. Bünyesinde Uluslararası Hasta Birimi bulunduran hastane, dünyanın farklı yerlerinde gelen hasta ve hasta yakınlarına kişiye özel hizmetler sunuyor.  İngilizce, Arapça, Rusça ve Azerice hizmet veren TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Hastanesi, hastaların evlerinde gibi hissetmeleri sağlayacak bir anlayış benimsiyor.

Tercümanlık ve yabancı dil bilen personel desteği, randevu planlaması, uluslararası sigorta şirketleri ile iletişim ve sigorta desteği, konaklama ve transfer planlaması, vize işlemlerinde rehberlik, tahmini hizmet fiyatlandırması, medikal raporların hastanın istediği dilde hazırlanması gibi alanlarda uluslararası hastalarına hizmetler veren hastane, bu alanda ön plana çıkıyor.

Hastane hakkında daha detaylı bilgi için TOBB ETU Tıp Fakültesi Hastanesi

Güven Hastanesi

Güven Hastanesi

Ankara’nın en eski ve en köklü özel hastanelerinden biri olan Özel Ankara Güven Hastanesi, 1973 yılında kurulduğu günden beri üstün hizmet anlayışını benimsemiş bir hastane olarak ön plana çıkıyor.

1600 kişilik kadrosuyla, 40.000 m2 alanda, 254 yatak ve 12 ameliyathane ile hizmet veren hastane, yılların vermiş olduğu hizmet kültürü ile de tanınıyor.Büyükelçiliklere olan yakınlığı, uzun yıllardır yabancı hastalara verdiği hizmetlerle dikkat çeken Ankara Güven Hastanesi, tecrübesini uzman kadrosuyla bir araya getiriyor.

Hastane hakkında daha detaylı bilgi için Güven Hastanesi 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu