Türkiye'de Sağlık

İzmir’in En Çok Öne Çıkan Özel Hastaneleri

Türkiye’nin en büyük 3. şehri olan İzmir, sağlık turizmi içerisinde öne çıkan şehirler arasında yer alıyor. Hem sahip olduğu gelişmiş sağlık hizmetleri hem de bir sahil kenti olmasıyla uluslararası hastalara pek çok imkânı aynı anda sağlıyor.

Yaz tatillerinde hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan şehir, sunduğu eşsiz hizmetler ve olanaklarla bu ilgiyi layığıyla hak ediyor.

Biz de sizler için İzmir’in en bilinen özel hastanelerini listeledik.

Özel İzmir Kent Hastanesi

İzmir Özel Kent Hastanesi

2004 yılında Egeli iş insanlarının bir araya gelmesi ile kurulan Özel İzmir Kent Hastanesi, kurulduğu ilk günden beri verdiği hizmet kalitesiyle ön plana çıkıyor. “Zor işlerin yapıldığı hastane” mottosu ile hastalarına hizmet veren hastane, üniversite hastanelerinde sağlanan üstün sağlık hizmetlerini hastalarıyla buluşturuyor. Kurum aynı zamanda İzmir’in en iyi hekimlerinin yer aldığı bir doktor kadrosunu da bünyesinde barındırıyor.

Organ nakli, aort cerrahisi gibi özel uzmanlıklar ve tecrübe gerektiren operasyonların gerçekleştirildiği hastane, bu başarılarıyla uluslararası hastaların dikkatini çekmiş durumda. Kurum her yıl onlarca farklı ülkeden hastayı ağırlıyor.

İzmir Özel Kent Hastanesi aynı zamanda sağlık alanında “altın standartları” belirleyen, dünyanın en önemli akreditasyon kuruluşu olarak adlandırılan Joint Commission International (JCI) tarafından akreditasyon belgesine layık görülmüş bir kurum olarak da ön plana çıkıyor. Hastanenin 3 Amerikan sigorta şirketiyle (Blue Cross, Blue Shield ve Cigna) de anlaşması bulunuyor.

Hastanenin kanser tedavisi alanında da gerçekleştirdiği başarılı operasyonlardan da bahsetmek gerekiyor. Özellikle onkoloji branşında adını duyuran hastane, hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmak için özel bir çaba harcıyor.

Hastane ve hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi için https://www.kentsaglikgrubu.com/

Özel Gazi Hastanesi

Özel gazi hastanesi

İsmini Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten alan hastane, 2002 yılında İzmir’de kuruldu. 17’i yoğun bakım yatağı ve 94 normal yatağı olmak üzere toplam 111 yatak kapasitesi ile hizmet veren hastane, pek çok branşta verdiği kaliteli hizmet ile ön plana çıkıyor.

“İleri teknoloji, güler yüz ve ekonomik fiyat politikası” mottosu ile hastalarıyla buluşan kurum, hasta memnuniyetini sağlamak için her geçen gün yatırımlarına yenilerini ekliyor.

İzmir’in en merkezi konumlarından biri olan Alsancak’ta yer alan Özel Gazi Hastanesi, uluslararası hastalar için en önemli konulardan biri olan konaklama sorununa da özel lokasyonu sayesinde çare oluyor. Kentin en prestijli otellerinin bulunduğu Alsancak, uluslararası hastalara pek çok konaklama imkanı sunuyor.

Hastane ve hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi için https://gazihastanesi.com/

Özel İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi

Özel İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi

Toplamda 46.000 metre kare alana kurulan İzmir Ekonomi Üniversitesi Medical Park Hastanesi, 10 tane engelli yatağı, 291 hasta yatağı ile hastalarına hizmet veriyor.

7 adet genel ameliyathane, 2 adet Kardiyovasküler cerrahi ameliyathanesi, 4 adet kadın doğum ve 1 adet göz hastalıkları müdahale salonu bulunan hastane, verdiği tam teşekküllü hastane hizmetiyle farkını ortaya koyuyor. Hastane aynı zamanda Ege Bölgesi’nin en büyük özel hastanesi olma unvanını da elinde bulunduruyor.

Onkoloji, kemik iliği ve organ nakli alanlarında ön plana çıkan hastane, özellikle organ nakli alanında Türkiye’de önce olmak için yatırımlarına devam ediyor.

Hastane ve hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi için https://www.medicalpark.com.tr/izmir-hastanesi/h-9

Özel İzmir Hayat Hastanesi

Özel İzmir Hayat Hastanesi

İzmir’in merkez ilçelerinden biri olan Konak’ta yer alan hastane, özellikle kadın hastalıkları ve doğum alanında verdiği hizmetler ile ön plana çıkıyor.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında hastalarına hizmet veren hastane, özellikle doğum öncesi ve sonrası süreçte verdiği hizmetlerle hasta memnuniyetini en üst seviyede sağlıyor.

Hastane ve hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi içinhttp://izmirhayathastanesi.com/index.html

Özel Ege Şehir Hastanesi

Özel Ege Şehir Hastanesi

Ege Şehir Hastanesi, tam donanımlı hastane hizmetleri, 107 yatak kapasitesi ve kadın doğum alanında sunduğu kapsamlı hizmetlerle ön plana çıkıyor. Haftanın her günü  saat 22:00’ye kadar nöbetçi kadın doğum uzmanı da bulunduran hastane, gebelerin her türlü ihtiyacına cevap verecek hizmetler sunuyor.

6 adet tam donanımlı ameliyathane, 2 doğumhane, yeni doğan ve erişkin olmak üzere toplamda 31 yataklı üç yoğun bakım ünitesi, 39 poliklinik odası bulunan Özel Ege Şehir Hastanesi hem yerli hem de uluslararası hastalara hizmet veriyor.

Bilindiği üzere Türkiye dünya çapında sadece zaruri sağlık hizmetleriyle değil, saç ekimi ve estetik müdahaleler gibi alanlarda da başarılarıyla tanına bir ülke. Özel Ege Şehir Hastanesi de bu talebe cevap vererek bünyesinde bir de saç ekim merkezi bulunduruyor.

Türkiye’nin başka illerindeki özel hastaneler hakkında detaylı bilgi almak için blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu