Türkiye'de Sağlık

Antalya’nın En Çok Öne Çıkan Özel Hastaneleri

Yaz tatili denildiğinde hem Türklerin hem de farklı farklı milletten insanın aklına gelen ilk yer Antalya’dır. Masmavi deniz, uçsuz bucaksız kumsallar ve çam ormanlarıyla kaplı Toros Dağları tarafından çevrelenen Antalya, aynı zamanda sağlık hizmetleriyle de dikkat çekiyor. Sadece yaz tatilleri için değil sağlık turizmi için de sıklıkla tercih edilen şehirde, 3 devlet hastanesi ve 15 özel hastane bulunuyor. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne de ev sahipliği yapan Antalya, Türkiye’de ilk “yüz nakli” ameliyatına imza atan müthiş bir hekim kadrosuna ev sahipliği yapıyor.

Dört mevsim boyunca dünyanın çok farklı yerlerinden yüzbinlerce turist ağırlayan Antalya’da hem tatilinizi yapabilir hem de aklınıza gelebilecek her türlü sağlık hizmetine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sizler için Antalya’nın en çok öne çıkan özel hastanelerinden bazılarını listeledik.

Medical Park Antalya Hastanesi

Medical Park Antalya Hastanesi

Akdeniz Bölgesi’nin en büyük özel hastanesi olan Medical Park Antalya Hastanesi, sunduğu sağlık hizmetleri, son teknoloji donanımları ve uzman hekim kadrosu ile ön plana çıkıyor.  Hastanenin 84 poliklinik odası, 39 tanesi Kalp Hastanesi’nde olmak üzere toplam 228 yatağı, 73 yoğun bakım ünitesi ver 34 yenidoğan yoğun bakım ünitesi bulunuyor.

Sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da da en fazla tercih edilen transplantasyon (organ nakli) merkezi olmayı hedefleyen Medical Park Antalya Hastanesi, organ nakli ameliyatları standardında donatılmış 10 ameliyathaneye de ev sahipliği yapıyor. Hastane Türkiye’de, en düşük yan etki oranı ile en fazla sayıda organ nakli yapan merkez olma unvanını da taşıyor.

Türkiye’nin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş sınırlı sayıda hastanesinden biri olan Medical Park Antalya Hastanesi, başta pilotlar olmak üzere havacılık personellerine de hizmet veriyor.

200’den fazla yerli ve yabancı sigorta şirketi ile anlaşması bulunan hastane, onlarca farklı ülkeden uluslararası hastaya da hizmet veriyor. Türkiye’yle sınır komşusu olan ülkelerin yanı sıra, özellikle Rusya, Ukrayna gibi ülkelerden hastaları da ağırlayan kurum, uluslararası hastalar için özelleştirilmiş hizmetler de sunuyor.

Hastane ve hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi için: Medical Park Antalya Hospital

Antalya Anadolu Hastanesi

Antalya Anadolu Hastanesi

Antalya’nın en bilinen özel hastanelerinden biri olan Antalya Anadolu Hastanesi, bölgede 7 farklı noktada hizmet veriyor. Merkez dışında Alanya, Belek, Aspendos, Kemer, Lara ve Side’de hastalarına sağlık hizmetleri sağlayan Antalya Anadolu Hastanesi, bu yatırımlarının karşılığını sağladığı yüksek hasta memnuniyeti ile alıyor.

4’ü süit oda olmak üzere 115 yatak kapasitesi, 17 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesi bulunan hastanede,tüp bebek servisi de bulunuyor.

Son yıllarda dünya çapında gündemde olan tamamlayıcı tıp tedavilerine de önem veren kurum, ozon ve nöralterapi gibi alanlarda da hizmet veriyor. Hastane aynı zamanda hastalarına tam donanımlı algoloji ünitesi, beslenme ve diyetetik birimi, EEG ve EMG laboratuvarı, patoloji laboratuvarıyla da hastalarına sunduğu hizmette fark yaratıyor.

Hastane ve hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi için:  Antalya Anadolu Hospital

Özel OFM Antalya Hastanesi

Özel OFM Antalya Hastanesi

Antalya’nın işlek noktalarından birinde yer alan Özel OFM Antalya Hastanesi, sahip olduğu donanımlı sağlık çalışanı ekibi ve Avrupa Birliği standartlarında olan tıbbi ekipmanlarıyla şehrin en dikkat çeken hastaneleri arasında yer alıyor. 14200 metrekarelik kapalı alana kurulu bir yerleşkeye sahip olan hastane havalimanına sadece 8km uzaklıkta olmasıyla da uluslararası hastalar için büyük kolaylık sağlıyor.

Hastane, 48 yoğun bakım yatağı, 60’ı tek kişilik olmak üzere toplam 119 yataklı kapasitesiyle, hastalarına en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyor.

İngilizce, Almanca ve Rusça dillerine hakimsağlık ve tercüme bürosu çalışanlarıyla 24 saat hizmet veren hastanenin, yerli ve yabancı pek çok sigorta şirketiyle de anlaşması bulunuyor.

Hastane ve hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi için: OFM Antalya Hospital

Özel Antalya Yaşam Hastanesi

Özel Antalya Yaşam Hastanesi

2006 yılında hastalarına hizmet vermeye başlayan Özel Antalya Yaşam Hastanesi, içinde bulunduğu sağlık grubunun sahip olduğu ve uzun yıllara dayanan tecrübe ile hastalarına hizmet veriyor.

20 yılı aşkın süredir dünyanın dört bir yanından gelen binlerce uluslararası hastaya hizmet veren hastane, son teknoloji ile donatılmış hasta ve bakım odaları, alanında uzman ve başarılı hekim ve sağlık personeli kadrosu ile de dikkat çekiyor.

Hastane ve hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi için: Antalya Yasam Hospital

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu