Türkiye'de Sağlık

Takip Etmeniz Gereken Türk Doktorları ve YouTube Kanalları

Türk Doktorları tüm dünyada tanınıyor. Tüm dünyanın bildiği üzere son yıllarda Türkiye uluslararası sağlık alanında pek çok Türk doktorları adı ve başarıları ile anılmaya başlandı. Hem komşu ülkelerden hem de Avrupa’dan Türkiye’ye gelen uluslararası hastaların ülkede almış olduğu hizmetten memnuniyeti bu ünün artmasına katkı sağladı.

Türk doktorları yakından tanımak, onların sağlık alanındaki bilgilerinden faydalanmak artık eskisinden  daha kolay. Nasıl mı?

YouTube sayesinde!

İşte karşınızda mutlaka takip etmeniz gereken Türk doktorların YouTube Kanalları!

Not: YouTube’un altyazı özelliğini kullanarak tüm videoları kendi ana dilinizde altyazı ile izleyebilirsiniz.

Mehmet Öz

Mehmet Öz’ün ismini artık duymayan kalmadı. Columbia Üniversitesi’nde başkan yardımcısı ve cerrahi profesörü olarak görev alan Öz, aynı zamanda bir televizyon programı sunucusu. Amerika’nın en çok izlenen sağlık programlarına imza atan Mehmet Öz yazdığı kitaplarla da dünyanın dört bir tarafında okuyucuları ile buluşuyor.

Halen New York Presbyterian Hastanesi’nde Kalp ve Damar Enstitüsü ve Tamamlayıcı İlaç Programını yönere başarılı doktor, aynı zamanda ekibi ile düzenli olarak YouTube içerikleri hazırlıyor.

Sağlıklı yaşam, hastalıkların tedavi yöntemleri, pratik tedavi yöntemleri, kalp dostu yiyecekler, formda kalmaya yardımcı egzersizler gibi pek çok farklı başlıkta videoların yer aldığı kanala alanında uzman doktorlar da konuk olarak katkıda bulunuyor.

Osman Müftüoğlu

Türkiye’nin en çok tanınan doktorlarından biri olan Osman Müftüoğlu, ülkenin sağlıklı yaşam alanında en güvenilen isimleri arasında yer alıyor. Bugüne kadar sayısız televizyon programı yapan Müftüoğlu’nun sağlık alanında dokuz kitabı da bulunuyor.

Prof. Dr. Müftüoğlu, YouTube kanalında sık sık bağışıklı sistemini güçlendirmek ve sağlıklı yaşamla ilgili içeriklere yer veriyor. Tüm dünyayı saran COVID-19 pandemisiyle mücadelede işinize yarayabilecek çok fazla ipucunun da yer aldığı kanal, Türkiye’nin en çok izlenen sağlık kanalları arasında yer alıyor. Kanalda homeopati alanında da içeriklere yer veriliyor.

En İyi 5 Alternatif Tıp Yöntemi

Ender Saraçoğlu

Türkiye’nin ilk Doğal Tıp ve Estetik Merkezi olan Hay Sağlık Merkezi’nin kurucusu ve Türkiye’nin ilk Doğal Arınma Merkezi olan Doğa Arınma Merkezi’nin de kurucularından biri olan Ender Saraçoğlu, Türkiye’de sağlıklı yaşam denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri.

Ayurveda eğitimi ve Aile Hekimliği ihtisası olan Dr. Ender Saraç Akupunktur alanında da uzmanlaşmış bir isimdir.Doğal beslenme, bitki bilimi gibi alanlarda yaptığı çalışmalarla tanınan Saraç’ın televizyon programları Türkiye’nin en çok izlenen programları arasında yer almaktadır. Saraç özellikle verdiği faydalı çay ve doğal karışım tarifleriyle adından söz ettirmektedir.

YouTube kanalında evde kolaylıkla hazırlanabilecek tariflere sık sık yer veren Saraç, aynı zamanda alternatif tıp alanında da içerikler üretmektedir.

Homeopati (Alternatif Tıp) Nedir? Homeopati Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir? Sorularının cevapları için yazımızı tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Murat Aksoy

Damar cerrahisi alanındaki başarılarıyla tanılan Murat Aksoy, Türkiye’nin bu alanda önde gelen doktorları arasında yer alıyor. Uzun yıllar televizyon programlarına editörlük ve sunuculuk yapmıştır.

Damar ve Varis Cerrahisi alanında topluma faydalı bilgiler aktarmaya çalışan Aksoy, YouTube kanalında da pratik ve uygulanabilir bilgilere yer veriyor..

Seçil Günay Avcı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan Seçil Günay Avcı, kanalında sıklıkla kadın sağlığına ilişkin içeriklere yer veriyor. Menopoz, gebelik, vajinusmus gibi farklı konularda içeriklerin bulunduğu kanalda, aynı zamanda bu alanda keyifle dinlenebilecek sohbetlere de rastlanabilir.

Yavuz Dizdar

Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı’nda kanser üzerine uzmanlık eğitimi alan Dizdar, İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü’nde kanser biyolojisi ve immünolojisi doktorası unvanını da sahiptir. YouTube kanalında özellikle COVID-19 pandemisi ile ilgili kısa ve bilgilendirici videolara yer veren Dizdar, aynı zamanda sağlık felsefesi üzerine hazırlanan içerikleriyle ön plana çıkıyor.

Ayşegül Çoruhlu

Biyokimya alanında yaptığı çalışmalarla ön plana çıkan Ayşegül Çoruhlu, yaşlanma karşıtı (anti-aging) ve uzun yaşam (longevity) çalışmalarına önem veriyor. Başarılı doktor, aynı zamanda anti-aging  yaklaşımıyla gıda duyarlılığı testleri ve antioksidan testleri başta olmak üzere kişiye özel hormon ve genetik testlerini uygulayan ilk Türk hekimler arasında yer alıyor.

Kendisi YouTube kanalında çoğunlukla beslenme tavsiyelerine yer veriyor.

T.C. Sağlık Bakanlığı YouTube Kanalı

Son olarak T.C. Sağlık Bakanlığı da YouTube’ı oldukça aktif bir şekilde kullanmaktadır. Farklı konularda tanıtıcı ve bilgilendirici videolara ulaşmak için Bakanlık resmi YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

 

Kaynak: https://hoospital.com/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu