Türkiye'de Sağlık

İstanbul’un En Çok Öne Çıkan Özel Hastaneleri

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul, gelişmiş hastane olanakları, uzman hekimleri ve sunduğu eşsiz hizmetlerle dünya çapında verdiği sağlık hizmetleriyle ön plana çıkıyor. Şehrin dünyanın en büyük metropolleri arasında yer alması, tarihi boyunca farklı dil, din ve ırktan insanlara ev sahipliği yapması, İstanbul’u uluslararası sağlık hizmetlerinde de farklı bir noktada konumlandırıyor.

4 mevsim boyunca dünyanın dört bir yanından misafirlerini ağırlayan kent, yabancı hastaların da uğrak bir noktası olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’nin sağlık alanında pek çok en ve ilkine ev sahipliği yapan İstanbul, sunduğu eşsiz hizmetler ve olanaklarla bu ilgiyi layığıyla hak ediyor.

Biz de sizler için İstanbul’un alanında başarılı ve en bilinen özel hastanelerini listeledik.

1. Acıbadem Sağlık Grubu

Acıbadem Sağlık Grubu | İstanbul Özel Hastaneler

1991 yılında İstanbul’da sağlık alanında hizmet vermeye başlayan Acıbadem Sağlık Grubu, uzun yıllardır Türkiye’nin dört bir yanında verdiği kalite sağlık hizmetleriyle ön plana çıkıyor.

Ülkenin en kaliteli ve teknolojik sağlık hizmetlerini veren Acıbadem Sağlık Grubu,  uluslararası hastalara da uzun yıllardır hizmet veriyor. Tercüme ve seyahat planlama desteği veren hastane grubu, aynı zamanda yabancı hastalarla uzun yıllardır çalışmanın verdiği bir tecrübe birikimine de sahip. Sadece Türkiye’de değil yurtdışında da hastaneleri bulunan grup, bu alanda da fark yaratmayı başarıyor.

İstanbul’da bulunan ve Acıbadem Sağlık Grubu’na ait hastane ve tıp merkezleri ise şu şekilde; Altunizade Hastanesi, Atakent Hastanesi, Bakırköy Hastanesi, Fulya Hastanesi, International Hastanesi, Kadıköy Hastanesi, Kozyatağı Hastanesi, Maslak Hastanesi, Taksim Hastanesi, Ataşehir Cerrahi Tıp Merkezi, Bağdat Caddesi Tıp Merkezi, Bahçeşehir Tıp Merkezi, BeylikdüzüCerrahi Tıp Merkezi, Etiler Tıp Merkezi, Göktürk Tıp Merkezi, Zekeriyaköy Tıp Merkezi, Sporcu Sağlığı Merkezi.

Hastanenin bünyesinde yer alan Acıbadem Fulya Hastanesi’nde bulunan “Acıbadem Sports” Sporcu Sağlığı Merkezi, 4500 metrekarelik geniş bir alan üzerinde hizmet veriyor. Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA) MedicalCentre of Excellence sertifikasını 2012 yılından beri Türkiye’de elinde tutan ilk ve tek sağlık merkezi olması bakımıyla başta futbolcu sağlığı olmak üzere spor sağlığı anlamında Türkiye’nin en profesyonel kurumu olan Acıbadem Sports, spor hekimliği ve spor bilimleri alanlarında uzman hekimlerin hizmet verdiği bir yer.

Sporculara Yönelik Sağlık Hizmeti Veren En İyi Hastaneler” yazımızı ziyaret ederek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hastane grubu hakkında daha detaylı bilgi için: Acibadem International Hospital

2. Memorial Şişli Hastanesi

Memorial Şişli Hastanesi | İstanbul

İstanbul’da birden fazla noktada hizmet veren Memorial Sağlık Grubu, İstanbul’un öne çıkan özel hastanelerini bünyesinde barındırıyor. Hizmetlerini 2000 yılında başlayan grup, özellikle verdiği nitelikli sağlık hizmetleri ve başarılı cerrahi operasyonlarıyla ön plana çıkıyor.

Grubun ilk hastanesi olan Memorial Şişli Hastanesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde sağlık alanında en çok tanınan ünlü danışmanlık firması ECRI’den destek alınarak İstanbul’un Avrupa yakasında kuruldu. Uluslararası standartlara uygun bir şekilde inşa edilen hastane kurulduğu günden beri alanında başarılı işlere imza atıyor. Kurulduktan 2 yıl sonra JCI (JointCommission International)  Akreditasyon Belgesi almayan hak kazanan hastane, bu belgeyi Türkiye’de alan ilk hastane olma unvanını da elinde bulunduruyor. Hastane dünya çapındaysa JCI Akreditasyon Belgesi alan 21. hastane.

53.000 m²’lik kapalı alanda hastalarına hizmet veren hastane, 252 yatak kapasitesinin yanı sıra, bünyesinde 13 ameliyathane, 4 yoğun bakım (KVC, genel, koroner, yenidoğan), 3 laboratuvar bulunduruyor. Memorial Şişli Hastanesi, aynı zamanda 92 ülkeden hasta kabul eden bir sağlık üssü olarak da karşımıza çıkıyor.

Hastane grubu hakkında daha detaylı bilgi için: Memorial Sisli Hospital

3. Amerikan Hastanesi

Amerikan Hastanesi | İstanbul Özel

Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri olan Koç Holding bünyesinde yer alan Vehbi Koç Vakfı altında çalışan Amerikan Hastanesi, yaklaşık 100 yıllık bir tecrübe ve bilgi birikimiyle hastalarına hizmet veriyor.

Son teknoloji ekipmanları ve başarılı uzman hekim kadrosu ile ön plana çıkan Amerikan Hastanesi, hastalarına uluslararası standartlarda ve kalitede tıbbi hizmet sağlayabilmek için üst düzey bir çaba gösteriyor. Hastane, Türkiye’de JointCommission International (JCI), ISO 9001: Kalite Belgesi, ISO 14001: Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 27001: Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerinin dördüne birden sahip olan ilk özel hastane olma unvanına da sahip.

Hastane uzun yıllardır uluslararası hastalara da ev sahipliği yapıyor. Hem Türkiye’de yaşayan yabancı hastaların hem de sağlık turizmi amacıyla Türkiye’ye gelen misafirlerine uzun yıllardır sağlık ve tedavi hizmeti veren hastanenin, bu alanda özelleşmiş hizmetleri de bulunuyor.

Hastane hakkında detaylı bilgi için : American Hospital

4.İstanbul Florence Nightingale

İstanbul Florence Nightingale

İstanbul’un köklü hastanelerinden biri olan Florence Nightingale Hastanesi, uzun yıllardır yerli yabancı hastalara hizmetler veriyor. 209 yatak kapasitesi, 51 yoğun bakım yatağı, hepsi laminar hava akımı ile donatılmış 11 ameliyathane ve 2 doğumhaneye sahip olan hastane, uzman hekim kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Çatısında yer alan helikopter pisti her türlü hava ambulans helikopterinin iniş kalkış yapmasına olanak sağlayan hastane, acil durumlara göre düzenlenmiş mimarisiyle de dikkat çekiyor. Akıllı hastane olarak tasarlanan İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, aynı zamanda almaya hak kazandığı TUV HessenGreenBuilding sertifikası ile Türkiye’nin ilk “Yeşil Hastane Binası” unvanına da sahiptir.

Sadece Türkiye’de değil,  aynı zamanda uluslararası sağlık dünyasında da adını duyuran hastane,  özellikle Ortadoğu, Orta Asya, Doğu Avrupa ve çevre ülkelerin sağlık hizmeti ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanımlara sahiptir. İstanbul Florence Nightingale Hastanesi, sağlık alanında pek çok yeniliğe imza atmıştır. Örneği, radyoloji sonuçlarının incelendiği rapor odasında hekimler dünyanın herhangi bir yerindeki hekim ile görüntülü ve sesli bağlantı kurabilirler, hasta raporlarını inceleyerek karşılıklı görüş alışverişi yapabilirler. Özellikle uluslararası hastalar için böyle bir teknolojinin varlığı büyük bir güven ve rahatlık sağlamaktadır.

Hastane hakkında detaylı bilgi içinhttps://www.florence.com.tr/istanbul-florence-nightingale-hastanesi

NP İstanbul Beyin Hastanesi

NP İstanbul Beyin Hastanesi

JCI (JointCommission International) akreditasyonuna %99’un üzerinde uygunluk skoru elde ederek sahip olmuş olan NP İstanbul Beyin Hastanesi, John Hopkins Hospital ve Mayo Clinic standartlarında hizmet sunmaktadır. Hastaların bireysel ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirilmiş hizmetler sunan kurum bu alanda farkını ortaya koymaktadır.

Özellikle uluslararası hastalar için farklı bir ülkeye gitmek beraberinde pek çok belirsizliği getirmektedir. NP İstanbul Beyin Hastanesi, hastalar gelmeden önce tıbbi raporlarını inceleyerek tıbbi ikinci görüş hakkında hastaya bilgi verir. Aynı zamandan tahmini tedavi planı ve ücret bilgisi de hastaya verilir. Bu sayede uluslararası hastalar yolculuklarına başlamadan önce nasıl bir durum ile karşılaşacaklarını bilirler.  Uluslararası hastalara vize işlemleri için davetiye mektubu düzenleyen, ulaşım ve konaklama organizasyonunda destek olan hastane, aynı zamanda İngilizce dahil olmak üzere pek çok dilde tercüme hizmeti de sağlamaktadır. Her türlü raporu İngilizce olarak düzenleyen kurum, verdiği kişiselleştirilmiş hizmetler ile farkını ortaya koyuyor.

Hastane hakkında daha detaylı bilgi için: Istanbul NP Brain Hospital

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu