Türkiye'de Sağlık

10 Cevapla “Neden Türkiye’de Sağlık Hizmeti Almalıyım?

Sizin için 10 cevapla “Neden Türkiye’de Sağlık Hizmeti Almalıyım?” sorusunu yanıtladık. Bu yazımızı okuyarak uluslararası hastaların neden Türkiye’yi tercih etmesi gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

1. Alanında Uzman Hekimler

neden türkiye'de sağlık hizmeti almalı

Pek çok alanda olduğu gibi, Türkiye sağlık alanında da verdiği eğitimin kalitesiyle dünya çapında ön sıralarda yer alıyor. Kaliteli eğitim sayesinde alanında uzman ve başarılı hekimler yetiştiriliyor. 6 yıllık bir tıp eğitiminin ardından uzmanlık alanına göre 2 ile 6 yıl arası değişen uzmanlık eğitimi alan doktorlar, bu eğitim esnasında o branşlarda asistan doktor olarak görev alarak sahada tecrübelerini geliştirme fırsatı kazanıyor. Türkiye’nin sıklıkla çevre ülkelerden ve daha uzak ülkelerden hastaları da tedavi için ağırlaması nedeniyle, doktorlar pek çok vakayı tanıma ve tecrübe etme imkânı kazanıyor. Bu da Türk doktorlarının başarısını arttıran faktörler arasında yer alıyor.

2. Yüksek Hastane Kalitesi

Özellikle son yıllarda sağlık alanında hem devletin hem de özel sektörün yapmış olduğu yatırımlarla Türkiye’de hastane ve klinik kalitesi en üst seviyeye taşınmış durumda. Yapılan yatırımlar sayesinde Türkiye’deki hastanelerin büyük çoğunluğu 5 yıldızlı oteller gibi hizmet vermekte ve hastalara pek çok olanağı bir arada sunabilmekte. Bu durum aslında Türkiye’ye sağlık turizmi alanında gösterilen yoğun ilginin hem bir nedeni hem de bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Artan talebe en iyi şekilde karşılık verebilmek için en üst düzey çabayı gösteren sağlık turizmi çalışanları, aynı zamanda artan kalite ile bu talebin daha da yoğunlaşmasına olanak sağlıyorlar.

neden türkiye'de sağlık hizmeti almalı

Bu kaliteyi üst noktaya taşıyan unsurlardan biri ise Türkiye’de sağlık sektörünün kendini dijital ve online çözümlere hızlı bir şekilde adapte edebilmesi olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de hem kamu hastanelerinin hem de özel hastanelerin hemen hemen hepsinde internet üzerinden randevu alabilme, online olarak tahlil sonuçlarına erişilme gibi hizmetler bulunuyor. Bu dijitalleşme özellikle uluslararası hastalar için büyük kolaylıklar sağlıyor. Hem Türkiye’ye gelmeden önce hem de hastalar ülkelerine döndükten sonra kolaylıkla iletişim sağlanmasına ve hastanın takibinin yapılabilmesine olanak sağlayan bu dijital dönüşüm, uluslararası hastaların Türkiye’yi tercih etmesindeki en büyük faktörlerden biri arasında yer alıyor.

3. Alanında Uzman Aracı Kurumlar

Türkiye’ye sağlık alanında artan ilgi beraberinde pek çok gelişmeyi de getirdi. Hem hastaların aldığı hizmet kalitesini koruyabilmek hem de bu hizmetin standartlarını belirleyebilmek adına bazı yasal düzenlemeler yapıldı. Uluslararası hastaların Türkiye’de sağlık hizmeti alabilmesi için aracı kurumlar ile iletişime geçmesi gerekiyor. Bu aracı kurumlar hastalar ile onların ihtiyacı olan sağlık hizmetini bir araya getirmekte büyük bir rol oynuyor. Hasta aracı kuruma ihtiyacını aktardıktan sonra, aracı kurum ona farklı seçenekler ile alabileceği en iyi hizmeti sunarak hastanın en iyi tedaviyi almasını sağlıyor. Bu aracı kurumlarla iletişime geçerseniz size “Neden Türkiye’de Sağlık Hizmeti Almalı ?” sorusuna daha detaylı, daha elle tutulur cevaplar alacaksınızdır.

Şirketimiz Türkiye’de Yetkili Sağlık Turizmi acentesidir.  Bu hizmetler ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle Buradan iletişime geçebilirsiniz.

4. Uluslararası JCI Akreditasyonu

Türkiye’nin sağlık alanındaki başarıları uluslararası pek çok kurum tarafından da onaylanmış durumda. Bu kurumlardan en önemlileri arasında yer alan JointCommission International (JCI) da Türkiye’nin sağlık alanındaki gelişmiş hizmetlerini onaylıyor. JCI, sağlık hizmetlerinin kalitesini ve güvenliğini arttırmaya odaklanan, kar amacı gütmeyen JointCommission on Accreditation of Healthcare Organizations (JCAHO) kurumunun uluslararası akreditasyon hizmetleri için kurmuş olduğu bir birim. Uluslararası sağlık hizmetleri içerisinde kalite standardı olarak tanımlanan JCI akreditasyonuna sahip olmak için hastanelerin pek çok şartı yerine getirmesi gerekiyor.

Türkiye de JCI akreditasyonuna sahip olan kurum sayısıyla dünyanda ilk üçte yer alıyor. Ülkede toplamda 44 sağlık kuruluşu bu belgeye sahip.

Bu belge hakkında daha detaylı bilgi için ve Türkiye’de bu belgeye sahip sağlık kurumlarını öğrenmek için tıklayın. (JCI Akreditasyonu Nedir? Türkiye’de Hangi Hastanelerin JCI Akreditasyonu Bulunur )

5. Düşük Kur Avantajı

Türkiye, uluslararası hastaların düşük kur avantajı nedeniyle de çok sık tercih ettiği bir sağlık rotası olarak karşımıza çıkıyor. Pek çok Avrupa ve Orta Doğu ülkesinin aksine, Türkiye sağlık hizmetlerinde sunduğu uygun fiyatlar ile hastalarının yüksek memnuniyetini sağlıyor. Daha öncede belirttiğimiz gibi sunulan 5 yıldızlı sağlık hizmetinin uygun fiyatlar ile bir araya gelmesi Türkiye’yi avantajlı bir noktaya taşıyor.

6. Uluslararası Hastalar Konusunda Tecrübe

neden türkiye'de sağlık hizmeti almalı

Alanında uzman ve iyi eğitimli doktorlar, yüksek hastane kalitesi, düşük kur avantajı gibi faktörler Türkiye’nin uzun yıllardır uluslararası hastalar tarafından sık tercih edilen bir ülke olmasını sağladı. Bu yoğun talep, uluslararası hastalar konusunda hem tecrübe kazanılmasına hem de onlara yönelik hizmetlerin geliştirilmesini sağladı.

Uluslararası hastaların ihtiyaçlarını kolaylıkla anlayabilen, hızlı cevap verip çözüm üretebilen Türk sağlık sistemi, uzun yıllardır bu alanda farkını ortaya koyuyor.

7. Misafirperverlik

turk kahvesi misafirperverlik

Türkiye’yi uluslararası hastaların sık uğrak noktası haline getiren en büyük faktörlerden biri de dünyaca bilinen Türk misafirperverliği.

Bir hastanın iyi bir doktor ve kapsamlı bir sağlık hizmetinin yanı sıra en çok ihtiyaç duyduğu şeylerden biri de anlayışlı ve ilgili bir tutumdur. Türk kültürünün dünyaca bilinen özelliği misafirperverlik, bu anlamda hastaların psikolojik ihtiyaçlarına da karşılık verebiliyor. Bizim naçizane fikrimize göre “Neden Türkiye’de Sağlık Hizmeti Almalı ? ” sorusuna verilecek en güzel cevap budur. Çünkü Türk misafirperverliği sayesinde hem maddi hem manevi bir huzur yakalamış olursunuz.

Unutmayın ki pek çok hastalığın tedavisinde pozitif bir atmosfer, olumlu bir ruh hali süreci hızlandırmakta ve hastanın tedavi sürecine katkı sağlar.

8. Çok Uluslu Toplum Yapısı

Yüzyıllardır pek çok farklı topluma, azınlığa ev sahipliği yapan Anadolu topraklarında yer alan Türkiye, bu çok uluslu toplum yapısı ile farklılıklara saygılı bir kültüre ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle farklı milletlerden insanlara karşı her zaman misafirperverliği ve hoşgörüsü ile tanınıyor.

Uluslararası hastalar bu hoşgörülü atmosfer sayesinde tüm tedavi süreçleri boyunca rahatça ülkede vakit geçirebiliyor.

9. Tarihi, Kültürel ve Sosyal Zenginlikler

istanbul manzara

Türkiye sahip olduğu tarihi ve kültürel öğelerle dünyanın en çok ziyaret edilen pek çok noktasına ev sahipliği yapıyor. Yılın 4 mevsimi uğrak bir turizm noktası olan ülke her türlü tatil arayışı içinde olan turistin ilk tercih ettiği yerlerden biri. Ülke, yaz aylarında Akdeniz kıyılarında yüzbinlerce turisti ağırlarken, bir yandan da ülkenin dört bir yanındaki tarihi eserlerle kültürel bir turizm noktası olarak ön plana çıkıyor.

Tüm bu turistik noktalar, Türkiye’yi sağlık turizmi için çok sık tercih edilen bir nokta haline getiriyor. Ülkeye gelen turistler bir yandan sağlık hizmetleri alırken bir yandan da ülkenin doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerini görme fırsatına erişebiliyor.

10. Ulaşım Kolaylığı

türkiye'de sağlık hizmeti

Türkiye hem konumu hem de gelişmiş ulaşım ağları sayesinde uluslararası hastalar için büyük kolaylıklar sağlıyor. Ülkede faaliyet gösteren 58 sivil havalimanından 37’sine onlarca ülkeden aktarmasız uçuşlar gerçekleştiriliyor. İller arasında da gelişmiş bir hava ve kara yolu ağına sahip olan ülke misafirlerine ulaşım alanında gelişmiş bir hizmet sunuyor.

Havalimanı transfer hizmetleri, araç kiralama hizmetleri ve gelişkin toplu taşıma ağı sayesinde ülkeye gelen misafirler ulaşım anlamında pek çok kolaylığa rahatlıkla erişebiliyor.

Araç kiralamayla ilgili detaylı bilgi için “Türkiye’de Araç Nasıl Kiralanır?” yazımıza göz atabilirsiniz.

Havalimanı transfer hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi için “Türkiye’de Ulaşım İmkânları: Havalimanından Hastaneye Nasıl Ulaşabilirim?” yazımıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu