Türkiye'de Sağlık

Türkiye’de Havalimanı Transferi: Havalimanından Hastaneye Nasıl Ulaşabilirim?

Bundan sadece 30 40 yıl öncesine gittiğimizde aynı ülke içerisinde bir başka noktaya gitmek bile oldukça zor bir yolculuk anlamına gelirdi. Günümüz dünyasında ise okyanusları aşmak, başka kıtalara ulaşmak sadece bir uçak bileti ile mümkün. Gelişen havayolları ağları, her geçen yıl artan hizmet kalitesi için hava yolu trafiği artık geçmişin aksine oldukça konforlu bir ulaşım yolu olarak karşımıza çıkıyor. Sadece iş ve turistik amaçlarla değil, aynı zamanda sağlık turizmi içinde her yıl yüzbinlerce insan uçakla seyahat ediyor.

Evet, artık bir uçak ile kıtaları aşmak mümkün? Peki ya uçaktan indikten sonrası?

Türkiye bu noktada sadece havalimanı ve havayolu hizmetleriyle değil, havalimanı transfer hizmetleriyle de ön plana çıkıyor. Dünyanın sıfırdan yapılan en büyük 1. Havalimanı olan, yüzölçümü olaraksa dünyadaki tüm havalimanları içerisinde 4. Sırada yer alan İstanbul Havalimanı’na ev sahipliği yapan ülke, dünyanın en büyük havayolları şirketlerinden biri olan Türk Havayolları’nın anavatanı olma unvanını da taşıyor.

Bu gelişmiş havayolu hizmetleri transfer hizmetlerinde de kendini gösteriyor. Bu yazımızda sizin için “Türkiye’de Havalimanından Hastaneye Nasıl Ulaşabilirim?” sorusunu cevapladık.

1.Araç Kiralama

Araç Kiralama | Havaalanı Transferi

Türkiye araç kiralama hizmetlerinin oldukça gelişmiş olduğu bir ülkedir. Ülkenin her şehrinde yerel ve uluslararası araç kiralama firmaları bulunmaktadır. Hem şehir merkezlerinde hem de havalimanlarında ofisleri bulunan bu firmalar, yerli ve yabancı misafirlere hizmet vermektedir. Bu firmaların pek çoğu çok dilli hizmet vermektedir. Hem sözlü iletişimde hem de evrak işlemleri sayesinde alınan çok dilli hizmet, hizmet kalitesini arttırmakta ve sağlıklı bir iletişim sağlanmasına katkı vermektedir.

Araç Kiralama Şartları

Türkiye’de sürücü belgesi bulunan yabancılar da araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Sürücü belgesi bulunan yabancı uyruklu vatandaşların araç kiralarken uyması gereken bazı kriterler ve prosedürler bulunmaktadır. Öncelikli olarak havalimanından ülkeye giriş yapıldığına dair mutlaka pasaportta giriş damgasını bulunmalıdır.

Yabancı uyruklu misafirler, Türkiye’ de kendi sürücü belgeleri ile (vatandaşı oldukları ülkenin sürücü belgesi) en fazla 6 ay süre ile araç kullanabilirler.

Türkiye’de nasıl araç kiralanacağına dair daha detaylı bilgi için “Türkiye’de Araç Nasıl Kiralanır?” yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bilindiği üzere Türkiye’de sağlık hizmetleri en düzey seviyededir. Özel hastaneler ve sağlık kurumları uluslararası hastaların memnuniyeti sağlamak için danışmanlık hizmeti de sağlamaktadır. Bu kapsamda hastanenizden araç kiralama ile ilgili detaylı bilgi talep edebilirsiniz.

2. Havalimanı Transfer Servisleri

Havalimanı Transfer Servisleri

Kimi misafirler için yabancı olduğu, kurallarına hakim olmadığı bir ülkede araç kiralamak çok fazla tercih edilen bir ulaşım yolu değildir.  Aynı zamanda kişinin sürücü belgesi bulunmaması durumunda da araç kiralama tercih edilebilir bir yöntem olmamaktadır. Bu durumda karşımıza havalimanı transfer hizmetleri çıkmaktadır.

Özel firmalar yolcuyu havalimanından alarak istediği noktaya ulaşımını sağlayarak transfer hizmeti vermektedir. Bu hizmetin verileceği araç tipi yolcu sayısına göre değişiklik göstermektedir. Türkiye’nin hemen hemen tüm şehirlerinde havalimanı transfer hizmeti veren firmalar bulunmaktadır.

Seyahatinizi planlarken havalimanı transfer hizmetlerini araştırarak, uçak saatlerinize göre önceden gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz. Bu sayede ülkeye vardığınızda herhangi bir zorlukla karşılaşmazsınız.

Ancak şunu belirtmek gerekir; önceden bir ayarlama yapmasanız bile, havalimanında bulunan firmaları ziyaret ederek anlık olarak da havalimanı transfer hizmeti alabilirsiniz.

3. Özel Toplu Taşıma Araçları

Özel Toplu Taşıma Araçları

Türkiye’de havalimanlarına toplu taşıma sağlayan farklı firmalar bulunmaktadır. Havalimanları ve şehrin farklı merkez noktaları arasında toplu taşıma hizmeti veren bu firmaların saat ve konum bilgileri kendilerinin internet sitelerinden takip edilebilir.

Hem fiyatlarının uygunluğu hem de yerli ve yabancı misafirler tarafından en çok tercih edilen noktalarda durakları bulunması nedeniyle özel toplu taşıma araçları ülkede en çok tercih edilen havalimanı ulaşım araçları arasında yer almaktadır.

Türkiye’de en yaygın hizmet veren havalimanı toplu taşıma firması HAVAŞ’tır. İnternet sitelerini inceleyerek gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Size fikir vermesi adına bu araçların fiyatlarının 15 TL-50 TL arasında değiştiğini belirtebiliriz.

4. Belediye Toplu Taşıma Araçları

Özel toplu taşıma hizmetlerinin yanı sıra ülkede pek çok şehir belediyesi de havalimanı transfer hizmeti sağlamaktadır. Aynı özel toplu taşıma firmaları gibi çalışan belediyelerin bu hizmeti hakkında bilgi sahibi olmak için internet sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

5. Taksi

Havalimanından taksi ile transfer

Tüm bu hizmetlerin yanı sıra ülkede taksi hizmetleri de oldukça gelişmiştir. Havalimanını hemen çıkış kapısında pek çok taksi bulunabilir. Taksi ücretleri km başına şehirlere göre değişkenlik göstermektedir.

Son Olarak!

Türkiye’de pek çok hastane uluslararası hastalarının ulaşım planlamalarında da destek sağlamaktadır. O nedenle havalimanı transferinizle ilgili ayarlamaları yaparken mutlaka hastanenize danışın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu