Türkiye'de Sağlık

Türkiye’deki En İyi Diş Sağlığı Hizmetleri

Türkiye pek çok alanda olduğu gibi ağız ve diş sağlığı alanında da ön sıralarda yer almaktadır. Özellikle hesaplı maliyetler ve yüksek operasyon başarısı ile ön plana çıkan ülke, uluslararası hastalar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Biz de sizler için bu yazımızda Türkiye’deki en iyi diş sağlığı hizmetlerini listeledik.

İmplant

Türkiye'de İmplant Tedavisi

İmplant herhangi bir sebepten ötürü ağız içerisinde eksik olan dişlerin yerine konabilmesi amacıyla gerçekleştirilen bir işlemdir. Çeneye yerleştirilen vida formundaki yapay diş kökleri sayesinde hastanın ağzında yer alan boşluklar doldurulmaktadır. Vida formundaki diş kökleri genel olarak titanyumdan yapılmaktadır. Bunun temel sebebi insan vücudunun titanyum maddesini yabancı bir madde olarak algılamaması ve doku uyumunun sağlanmasıdır.

İmplant işlemi her yaştan kişiye yapılabilmektedir. Bu işlem yapılırken sadece çene kemiğine müdahale edilmekte, diğer dişlere dokunulmamaktadır.

Türkiye’de hem yerli hem de yabancı hastaların oldukça fazla tercih ettiği bu tedavi yöntemi başarı ile gerçekleştirilmektedir. Diş operasyonları arasında en çok korkulan işlemlerden biri olan implant Türkiye’de yüksek hasta memnuniyeti ile gerçekleştirilmektedir.

Diş implantı hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

Protez

Türkiye'de Diş Protezi Tedavisi

Türkiye, protez alanında uluslararası hastaların en çok tercih ettiği ülkeler arasında yer almaktadır. Bunun en temel iki sebebi yüksek uyum oranı ve uygun protez işlem maliyetleridir. Ülkede bulunan protez laboratuvarları tüm Avrupa’ya hizmet vermektedir. Anlayacağınız aslında Almanya’daki bir hastanın protez için alınan örnekleri çoğunlukla Türkiye’ye gönderilmekte, burada protezi hazırlandıktan sonra tekrardan Almanya’ya gönderilmektedir. Bu durumun iki sebebi vardır. Birinci sebep Avrupa’ya göre çok daha uygun maliyetlerken, ikinci sebep yüksek işçilik kalitesidir.

Bu nedenle pek çok Avrupa ülkesi vatandaşı protez işlemleri için kendi ülkelerini değil Türkiye’yi tercih etmektedir. Kaba bir hesapla Avrupa ülkelerindeki protez maliyetlerinin, Türkiye’ye seyahat, konaklama ve işlem maliyetleri dahil toplam bütçe ile aynı rakamlara ulaştığını söylemek mümkün.

O nedenle protez işlemleriniz için seyahat planlarınız ile sağlık planlarınızı bir araya getirebilir ve uygun fiyata kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Kanal Tedavisi

Türkiye'de Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi ciddi anlamda çürüyen ve enfeksiyon ile mücadele eden dişlere uygulanan bir tedavidir. İşlem esnasında diş kökünde yer alan tüm sinir ve diş özü alınarak, dişin iç kısmını temizlenir. Bu temizlenen kısım daha sonra özel bir madde ile doldurulur. Sinir hücreleri alınan diş daha sonrasında herhangi bir hisse sahip olmaz.

Kanal tedavisinin zamanlaması kritik önem taşımaktadır. Doğru zamanda müdahale ile diş kurtarılabilir. Ağrıyan dişe uzun süre müdahale edilmez ve dişin enfekte olması engellenmesi kanal tedavisi için geç kalınabilir. Bu durumda diş çekilmek durumunda kalınabilir.

Kanal tedavisi doğrudan diş içerisinde ve köklerinde yer alan sinirlere uygulandığı için oldukça ağrılı ve acılı bir tedavidir. Bu nedenle de profesyonel ve tecrübeli diş hekimleri tarafından gerçekleştirilmesi büyük önem taşır.

Türkiye bu alanda oldukça başarılıdır.  Kanal tedavisi dişin mevcut durumunda göre tek veya iki seansta gerçekleştirilen bir tedavidir. Kısa ve başarılı tedavi süreleri nedeniyle Türkiye bu alanda oldukça sık tercih edilmektedir.

Diş Sıkma

Türkiye'de Diş Sıkma Tedavisi

Günümüzde diş sıkma oldukça yüksek oranda insanın baş etmeye çalıştığı bir rahatsızlık. Pek çok insanın önemsemediği ve ihmal ettiği bu durumun ciddi sonuçları da oluşabilir. Diş sıkmaya bağlı çürükler, çene ağrıları ve diş yapısında bozulmalar sıklıkla karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır.

Özellikle uykuda diş sıkan pek çok hasta, sabahları yorgun ve ağrılı bir şekilde uyanmaktadır. Üstelik diş sıkma beraberinde boyun, sırt ve omuz ağrıları da getirebilmektedir. Çoğunlukla stres kaynaklı olan diş sıkma ve diş sıkma kaynaklı rahatsızlıkların çözümü oldukça basittir.

Türkiye’deki yüksek işçilik kalitesi ile kişiye özel hazırlanan diş plakları sayesinde hastalar diş sıkma kaynaklı rahatsızlıklarından tamamen kurtulabilmektedir.

Aynı zamanda botoks (Botok Nedir?) da son dönemde diş sıkmanın önüne geçilmek için sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Diş Beyazlatma

Türkiye'de Diş Beyazlatma

Kim aynı reklamlardaki gibi bembeyaz dişlere sahip olmak istemez ki?

Cevabı hepimiz biliyoruz.

Mevcut teknolojiler ve ağız ve diş sağlığına uygun olarak geliştirilmiş lazer cihazları ile bembeyaz bir görünüme ulaşmak artık çok zor değil.

Üstelik Türkiye bu alandaki başarıları ve yüksek hasta memnuniyeti ile de adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor.

Gömülü Diş Operasyonları

Gömülü diş bir diğer bilinen adıyla 20’lik dişler pek çok insan için acı, ağrı ve baş belası demektir. Bir anda hissedilen şiddetli bir ağrı ile varlığını belli eden 20’lik dişler, kişiye büyük sıkıntı yaratmaktadır.

20’lik dişlerin belli bir yaştan sonra sıkıntı oluşturmasının temel sebebi bu dişlere evrimsel olarak ihtiyaç duyulmaması ve belli bir yaştan sonra daralan çene içinde bu dişlerin kendine bir yer bulamamasıdır. Bu nedenle de sıkışan dişler şiddetli bir ağrı ile kendilerini belli etmektedirler.

Gömülü dişlerin çekilmesi bazen oldukça zor bir işlemdir. Bu nedenle bu alanda deneyimli bir diş hekimi tarafından bu işlemin gerçekleştirilmesi büyük önem taşır. Operasyonun tecrübesiz bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi durumunda operasyon oldukça acılı ve uzun bir sürece dönüşebilir. Türkiye’deki hekimler bu alandaki tecrübeleri ve alandaki başarılı operasyonları ile farklarını ortaya koymaktadırlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu