Türkiye'de Yaşam

Yabancılar için GÖÇNET (Göç Kayıt Sistemi) Nedir?

Türkiye’de bulunan yabancıların, ikamet izni, vize, uluslararası koruma gibi pek çok işlemlerinin tek çatı altında toplanmasını sağlayan ve Göç İdaresi tarafından hayata geçirilen GöçNet sistemi ile yabancıların işlemleri konusunda daha doğru ve hızlı kararların alınabilmesi amaçlanmaktadır. 2015 yılında hizmet vermeye başlayan GöçNet sistemi ile özellikle ikamet izin sürelerinin takibi, ikamet izin türleri arasında yapılabilecek geçişlerin takibi, geçerli çalışma izniyle Türkiye’de çalışmakta olan yabancıların izin sürelerinin ve çalıştıkları firmaların takibi, vize sürelerinin ve geçerlilik durumlarının takibi, giriş yasağı ve sınır dışı işlemlerinin takibi, uluslararası koruma ve geçici koruma süreçlerinin takibi gibi pek çok alanda takip ve karar alma mekanizmaları hakkında önemli geliştirmeler kaydedilmiştir. Ayrıca GöçNet sisteminin 20’ye yakın kamu kurum ve kuruluşuna entegresi bulunmaktadır.

Eğer, Türkiye’de GöçNet sistemi hakkında sorularınız bulunuyorsa, yorumlar kısmından veya sizin için özel olarak hazırladığımız “Sorun Cevaplayalım” sayfamızdan bize iletebilirsiniz.

Ata Kurumsal

Potansiyel bir iş sözleşmesini yansıtan yukarıdaki şartlar yalnızca ek tartışmalar için bir temel olarak sunulmuştur ve yasal olarak bağlayıcı bir yükümlülüğü yoktur. Tüm tarafların dahil olduğu bir sözleşme son haliyle yazılı olarak yapılmadıkça yasal olarak bağlayıcı hiçbir yükümlülük oluşmayacak, olduğu ima edilmeyecek ya da olduğu sonucuna varılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu